Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
@savan

Donji Barloe lens ilii TOP lens ili samo oznaka WDxxx (što je kao WorkingDistance ili samo Wxxx) može biti različitih vrsta,
nije samo da uveličavaju, što si u nekom postu spominjao (sa tom x2 jeste uveličavanje istodobno izgubiš pola WD)
ima tih Barlow lense od x0,3, 0,4, 0,5, 0,75 što su svi koji povečuju WD
i ne uveličavaju, nego smanjuju uveličavanje od komplete glavne optike sa ZOOMom

primera radi: Donji barlow lense x0,35 + microskop 0,7-4,5X + TVlens 0,5X ili nazovi ga taj TVlens Parfocal adapter,
koji ima micro podešavanje NA distance fokusa u zavisnosti odabrane kamerice 1/3",
njime tačno/micro podešavanjem prilagodiš osnovni fokus => kamerica senzor + TVlens + mikroskop + Barlow TOP
i kad to bude kristalno čista slika, blokiraš (najviše ima tu blokadu sa imbusom na samom TVlens)
i dalje imaš podešen fokus za taj mikroskop sistem u kompletnom ZOOMu 0,7-4,5X

Ovaj gornji sistem ima uveličavanje na 32" monitoru od (4,5*0,5*0,35*32)/(1/3") = X75

Dao sam link do Touptek koji rade večinu svih tih microskopa po ALIju i Ebayu...
Na toj stranici ima puno koristnih podataka baš oko optike i "šta sa kim ide", razne tabele...itd

Postavio sam i link do jednog komplete koji ima oko 300mm WD
Microskop TZM0745 što je u prevodu 0,7-4,5X ZOOM sa več TVlens 0,5X i TOP Barlow od 0,75X (koji se može dokupiti i 1X za nešto uveličavanja još)
Taj TVlens ima i posebnu adjust Perfocal NA distance  od 0...7mm i te prije Inbuse blokade (jednom podesiš sa odabranom kamericom glavni fokus i blokiraš)

ddanijel nam je pokazao sa slikama kako je to sa njegovim kompletom microskopa,
i to je najverovatnije sve šta nam treba za rad sa SMD PCBjima popravkom...
i ta jeftina feder ruka radi mu posao, još da je stavi direktno na zid ili plafon ako nije previsoko (kod mene u garaži plafon na 210cm)

savan je odabrao fixan x50 objektiv C-mount (25mm) kojemu je Barlow nastavak M28 (27,5) pa se teško pronadje dodatke (x0,3....x2)

ronovar, glava nosača microskopa (onaj link sa FI50 glavu) ima dodatno micro podešavanje po visini, nekih dodatnih 70mm
LP
Dragan
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by Dragan100 - 01-02-2024, 10:01 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 49 Guest(s)