Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Nejasna su mi dva razlicita tipa, recimo kod mene ta donja sociva smanjuju working distancu ali povecavaju uvelicanje, a ovaj zadnji link sto si okacio je to kontra? Na primer ovu sliku sam uslikao sa podeokom 1 na mikroskopu, sa dodatim donjim barlow lens 2X, working distanca je drasticno smanjena na nekih 5cm i uvelicanje se drasticno povecalo. Uopste ne kontam ta sociva pogotovo cini mi se na razlicitim modelima mikroskopa je to totalno drugacije nego na ovom sto ja imam crnom starom tipu. Nemam hdmi adapter za rpi4, imao sam za rpi zero w pa ne mogu probati preko hdmi : ( Slika iz atacmenta je lose uslikana, daleko je ostrija i cistija na ekranu, verovatno nisam sve od parametara stavio na raspistil, niti su boje niti ostrina kako treba. Korsitio sam raspistill za skrinshot.

inace ovo je kmanda koju koristim na ekranu za video u real tajmu

raspivid -t 0 -b 1000000 -g 30 -ih -pf main -w 800 -h 480 -cd H264 -lev 4.1 -if adaptive -fps 30 -vf -hf -fli auto -mm average -vs -fl -sh 100 -co 14 -br 48 -op 255 -awb off -awbg 1.5,1.2 -ex off -ag 8 -dg 4


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 01-02-2024, 03:53 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 22 Guest(s)