Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Mislim da nema manualni fokus, pogledaj sliku, povecaj je..ovo gore je samo ukrasna guma tako mi izgleda i vidi pise multiples 130x i maximum multiple 2mm x 3.6mm...a kod drugih koji imaju manualni fokus imaju i minimum multiple...meni se cini da ovaj mikroskop radi autofokus sa stalnim digitalnim zoomom od 130x....i da nema manualni fokus.

Da ima manualni fokus onda bi pisalo nesto primjera 0.5x pa do 5.6x ko sto imaju drugi skuplji mikroskopi. Zato je i cijena jeftinija jer za 20 eura nemozes dobit i manualni fokus samo autofokus sa fixnim digitalnim uvecanjem od 130x....a ugradnja manualnog fokusa ima i vecu cijenu jer je opticka implementacija u mikroskop kompleksna stvar.

Zato jos mislim da je onaj crno crveni mikroskop sa 0.3x lecom maximum sto se trenutno moze kupiti jeftino i dosttupno na aliexpresu.

Distance je 160mm da se vidi 30mm na pcb smd komponenta. I ja bi volio da je vidljivo 50mm ali nema izbora drugih mikroskopa....

160mm je 6.3 inca udaljenost a na stranim forumima pisu da je 7 inca minimum da stane hot air i lemilica sa pincetom da ne smeta mikroskop.

Jedino ostaje misterija naci manji zoom mikroskop koji radi sa 200mm + udaljenosti i vidljivost komponenti 50mm+.

Ako ko zna koji sa aliexpressa slobodno stavi link ovdje jer vodimo diskusiju prije shoppinga


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by ronovar - 01-01-2024, 10:54 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 7 Guest(s)