Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Neces naci manji tv lens od 0.35, dok donji lens ti je za uvelicanje koje ti nece biti potrebno uopste jer ce ti i sa najmanjim tv lens sve biti jako uvelicano, govorim o crnom mikroskopu, ovaj plavo crni verovatno ne moze da radi bez donjeg leca ali crni moze jer ima vec na sebi taj default neskidivi lens, tako da u sustini dobijes isto kao sa crnim a kod crnog moze da se dodaje i jos taj donji preko vec postojeceg donjeg. E sad samo se postavlja pitanje kolika je razlika u working distance kada se imaju dve razlicite kamere, ona 1/1.8" ili ona 1/2", trebalo bi da nema neke mnogo bitne razlike sto kazes od par milimitera ili neka bude i 10mm vise opet je malo, recimo 30mm vidljivog pcb videces i sam bice ti jako mala povrsina pogotovo na velikom ekranu videces tih par komponenti preko celog ekrana bez neke potrebe. Ja cu gledati sebi da uzmem mikroskop onaj 130x sa kontinuous zoom i sa working distance > 500mm jer sam zakljucio da ne mogu to da dobijem ni blizu sa ovim crnim mikroskopom koji imam a bio sam ubedjen da cu dobiti nesto ako napravim veci stalak koji ce moci da se vise izdigne, jednostavno taj nekontinualni zum sa manualnim fokusom ne dozvoljava da se mikroskop izdigne vise od neke granice jer ne mozes dalje da uradis manuelni zum od te granice koja mu je max. Ali zato sa onim mikroskopom koji cu verovatno i sebi da kupim nema mlacenja sa mauelnim fokusom zato sto ima kontinualni zoom, samim tim i vecu distancu je moguce napraviti, bar tako bi trebalo da bude kao sto i specifikacija tog mikroskopa kaze. Sa plavo crnim li sa crnim bukvalno ces da vidis kao u videu iz post 494 jako malo povrsine pcb-a i bice ti kao i meni sad dok ne dokupim tih par stvari, problem da lemis i da vrsis inspekciju jer je jako malo povrsine na ekranu a nema uopste potrebe za tolikim zumom. Meni bi bilo idealno da postavim jedno obicno socivo da imam uvecanje 2x, ne znam dali bi moglo nesto tako da se kupi za kameru, uopste mi ne treba da mogu da imam na ekranu pad od neke komponente preko celog ekrana, jednostavno samo mi treba za lemljenje da ne moram da koristim rucnu lupu i kvarim oci, nista vise od toga mi ne treba. To ces i sam shvatiti kad krenes da radis sa smd da ti ne treba veliko uvelicanje nego samo tek toliko da vidis komponentu i da mozes da je zalemis ali i da vidis 10 do 15 cm okoline. Obavezno pogledaj jos jednom ddanijelov video, lepo se vidi kako to lepse izgleda sa manjm uvelicanjem a i dalje jasno vidis svaku komponentu i sa velike udaljenosti od pcb, to meni treba a veruejm i tebi.

Vidi i ovaj video

https://www.youtube.com/watch?v=fF65DBtsaEo

koliko visoko je izdigao mikroskop a i dalje mala povrsina pcb-a, jednostavno takav je mikroskop i ne moze vise od 5cm pcb-a da se vidi, totalno nepotrebno da se moze videti sastav bakra na pcb-u a da se pri tom ima ogranicenje na 5cm pcb-a. Razmisli, nije mala investicija. Ja sam dodatno limitiran jer moja kamera nema autofokus, ja mogu maksimalno da izdignem toliko koliko mogu da izostrim na mikroskopskom manuelnom fokusu, tako da od ove moje igracke nema nista nego moram gledati drugaciji mikroskop da nabavim ako zelim da koristim novu rpi kameru i da imam vecu povrsinu na ekranu.
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 01-01-2024, 07:13 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: sax778, 12 Guest(s)