Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Mogucce je da zavisi uvelicanje i od kamere. Ja sam na toj kamerici od rpi sto koristim skinuo socivo i montirao je na mikroskop u poklopac mikroskopa i opet tako imam preveliko uvelicanje sa ovim mikroskopom sa 0.35x adapterom.

Evo sta kaze u description za ovaj mikroskop sa prve slike 130x

Quote:130x Feature:

This is an upgraded continuous zoom telephoto 130X C mount lens, with a large field of view, high working distance, high definition monocular video microscope C mount lens,the The working distance is infinite, better observation and soldering distance, can be installed in a diameter of 40mm or 50mm focusing structure holder,due to design problems of the old product,four side focus is blurred,After the upgrade, the focus blur image is solved,the image on the four sides is clear,and the clarity of the image is improved, can be used for industrial observation and detection, medical anatomical observation, textile industry testing, watch and jewelry repair, electronic PCB chip soldering, etc.

Material: Metal and Glass
Optical Power:0.1X-2.0X
Electronic Magnification :130X

Ma sta joj to znacilo to continuous zoom ,vidim da jedina ona ima takav zum. Cini mi se da to znaci da nema na njoj tockic za zoom nego stalno drzi ostrinu bez obzira na udaljenost?

Pogledajte video iz prvog posta kako igleda uvelicanje sa adapterom 0.5, koliko malo komponenti se vidi na ekranu. Slicno je mada malo manje uvelicanje sa adapterom 0.35 ali i dalje nisam zadovoljan, previse je uvelicanja. Mozete videti i koliko je lose svetlo kada je iznad a ne pod uglom kao i refleksiju na kameru. Zato mislim da bi mikroskop sa prve slike mozda bio idealan? Sta je tu jos problem kod mene sto sam primetio, zanemaricu ogroman zum, nego je to toliko osetljivo da kada se izostri gornja povrsina recimo jednog kondenzatora lem blize pcb je zamucen jer bukvalno tih pola milimetra utice na to da mora da se izostri to sto se hoce izostriti, recimo da bi video lem ostro izgubis ostrinu na povrsini komponente, toliko je to osetljivo! Zato mislim da ipak taj mikroskopcic 130x je mozda pravo resenje u svrhu inspekcije pcb-a i za lemljenje. Za biologe je vec nesto drugo recimo taj 1x adapter + barlow lens gore i dole ali ne i za lemljenje i inspekciju. Ja licno nisam zadovoljan sa 0.35x , previse je zuma, mogu samo da zamislim koliki bi bio dodatni zum da sam kupio sa adapterom 1x. Tako da moj predlog je prva slika sa https://www.aliexpress.com/item/1005005035622066.html mozda i ja kupim pa kako god se pokazala.
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 12-31-2023, 04:32 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: veselinovic, 16 Guest(s)