Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
ne znam stvarno sta bi predlozio mozda zato sto imam tu sto imam pa ne znam za bolju. Interesantna je ova sa prve slike https://www.aliexpress.com/item/1005005035622066.html , working distance 50mm do 1000mm mozda bi mogla da bude interesantnija od ove sto ja imam jer cini mi se da moze sa metra visine da uvelicava tj da se vidi ceo pcb? Samo 1866din kosta : ) Pitanje je samo distorzije zociva dali uopste vredi probavati, mislim da nije skupa da se proba pa kakva god bila. Veca distanca = bolje kada se vrsi inspekcija pcb, jer tesko je vrsiti inspekciju ako vidis samo dve komponente na ekranu, ne znas gde si. Zato ja stalno napominjem na tu od 120x jer nisam video manje uvelicanje od te tj nisam nesto puno ni trazio, vidim da nema adapter manji od 0.35x. Tebi treba kao i meni samo za lemljenje i ne treba ti da ti uvelica komponentu preko celog ekrana nego je cilj da vidis to sto lemis i po mogucnosti 10-20 komponenti na ekranu, naravno i da imas mogucnost uvecanja na jednu komponentu. Ako imas 300x tesko da ces se odmaci od jedne/dve komponente na ekranu pa koliko god podigao mikroskop izad pcb.
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 12-31-2023, 04:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 20 Guest(s)