Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Proverio sam koji adapter sam dokupio, moja greska nije 0.25 nego je 0.35 https://www.ebay.co.uk/itm/293668308790 sto je isto kao ti sto si nasao za 120x . Sto se tice montiranja C mount je u pitanju sto bi trebalo da odgovarasa toj kameri na kojoj stoji da je Lens interface: C/CS , mozda da ga priupitas pre nego sto kupis kameru dali odgovara kamera tom mikroskopu! Uh kamera koju si izabrao izgleda mocno, trebalo bi da je overkill. Sto se stalka tice on ti je najbitniji od svega i od njega ce ti zavisiti ugodan rad, mozes za probu kad kupis kameru i mikroskop da napravis probni stalak od drveta pa skontaj sta ti treba od stalka! Ja sam skontao da stalak koji imam i postolje nije udobno za rad, treba mnogo vece postolje i sve ono gore sto sam spominjao znaci da mogu mnogo vise da izdignem mikroskop i sto bi bilo pozeljno da mogu mikroskop pod uglom da postavim. Svetlo obavezno neko na fleksibilno crevo jer ovo sto se montira na samu kameru ne valja jer se refleksira svetlo sa pcb pravo u kameru, znati treba gledati neko svetlo na fleksibilno crevo da moze da se postavi pod uglom i da se pomera kako kome odgovara. : )
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 12-31-2023, 09:27 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 61 Guest(s)