Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Ne trebaju ti lens, ja sam to kupio i za na gore i za na dole (Barlow lens) stoji i kupi prasinu! Gledaj da uzmes odapter sto manji, ne taj 1X nego sto manji, mislim da ima da se nadje 0.16, samim tim ti je mnogo kraci mikroskop a 0.16 ce ti biti dovoljno da mozes dovoljno da odaljis sliku da vidis vecu povrsinu pcb-a. Ja sam kupio sa 1x i bukvalno sam video samo jedan kondenzator na ekranu a udaljio sam nekih 20cm kameru od pcb : ) pa sam na kraju dokupio adapter 0.25 i taj sad koristim. Pricam ti o https://ae01.alicdn.com/kf/Sbfeb2e97e703...ne-PCB.jpg tih 0.5X sa slike, taj adapter trazi sto manji. Barlow lens i ta sovciva dodatna, trebace ti jedino ako si biolog! : )

Pa naravno, sve to sto gledamo na YT ti je reklama, sve rade za novac, kada kupujem slabo gledam sta oni reklamiraju, mislim ima smisla pogledati ali nije presudno. Od softvera za diy, Raspivid, Raspistill. od parametara more jedno, tako da bez razmisljanja bi uzeo novu Rpi kameru ali razmislicu jos. Ako kupujes gotov proizvod sta god od tih ponudjenih ce da radi dobro, recimo taj RX-510 bi bila jedna pristojna gotova kamera. Ako mislis da je bolji taj senzor sto si nasao uzimaj i ne razmisljaj se puno, pogledaj malo par reviewa za svaki slucaj ali ne daj da ti to bude presudno : )

Link sto si okacio, izgleda pristojno. Taj novi mikroskop je slican ovom starom modelu sa gornje slike sto sam okacio, ali ne mogu ti reci dali je bolji, cini mi se da je noviji model i verovatno malo poboljsan, niti dali postoje adapteri za taj model, pretrazi malo na tu temu.
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 12-30-2023, 05:25 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)