Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Pogledaj par videa za tu sto sam rekao da hocu sebi da kupim, Mechanic RX-510 , nekad je bila na LCSC da se kupi ali sam zakasnio nema je vise, a vidim da ih ima po netu razlicith pa predpostavljam da ima klonova, ne znam sta bi preporucio, jos ne znam za sigurno ali bi probao tu rpi novu kameru, trebalo bi da je vrhunska. Kreni od stalaka, mikroskopa, osvetljenja na ono fleksibilno crevo, a kameru sa C mount ostavi za kraj. Ja cu sebi napraviti preko https://jlcmc.com ima mnogo dobrih i jeftinih stvari da se sastavi jedan dobar stalak, nisam se nesto puno potrudio da pronadjem, treba mi zglob sa zakljucavanjem, verovatno da ga ima na tom sajtu, kako bi mogao da naginjem mikroskop u levo i desno pod uglom. Za podesavanje visine ovako nesto bi bilo super https://jlcmc.com/product/s/B12/BYTY/sta...ype-z-axis , BYTY-L250 bi bio dovoljan, e sad na to bi se montirao taj zglob sa kocnicom ali nisam nesto trenutno raspolozen za ovaj projekat mada bi voleo ako bi neko predlozio u vezi zgloba za ugao. Najjednostavnije je napraviti od okruglih cevi pa cev u cev koja bi se mogla rotirati, i to montirati na zid iznad radnog stola, i onda taj jedan podesivi po visini na tockic postaviti na kraj gde je mikroskop, bar tako nekako sam ja to zamislio. Treba pronaci tih par zglobova, verujem da i toga ima na jlcmc pa da se napravi to od kockastih cevi da lici na nesto : )

Znas kako, mikroskop ce ti zatrebati da zaviris u neki uredjaj a da ne moras da ga raspklapas! Zato ja hocu sebi da napravim takav jedan podesivi stalak da mogu da doprem, mislim ja sam zadovoljan sa rpi kamericom i radi posao ali mi ide na zivce sto nije uradjeno kako treba radna povrsina. Znaci prvo krenuti od radnog stola, staviti lim pa preko lima silikonsku podlogu. Tako uradjeno mozes da napravis jednostavan drzac za pcb, jednostavno od jakih magneta ubaci se magned u 3d printed nalik na sahovsku figuru. Onda uraditi stalak za kameru. Pa onda osvetljenje na fleksibilno crevo, dva komada, znaci da mozes da postavljas svetlo po zelji u svim pravcima. Ono led svetlo kruzno sto ide ispod mikroskopa vodoravno ne valja, reflesira pcb i dobijas nepozeljne senke na kameri, ipak treba svetlo pod uglom, najednostavnije je to na fleksibilno crevo. E onda na kraju kameru naci odgovarajucu.
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 12-28-2023, 07:48 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 17 Guest(s)