Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Ne ovoj lemilici samo treba zameniti mcu jer nema dovoljno pinova niti dovoljno interne memorije da se ugradi i slip funkcija, zelja je bila da to bude jeftin pcb sto i jeste ali na ustrb dodatnih funkcija kao sto su slip funcija i malo vise menija i podesavanja, a dobilo se nesto najosnovnije sto mu je i namena - da greje vrh i da ispise zadatu i izmerenu temperaturu na ekranu i sa lepim i velikim fontom koji sam morao sam da pravim tako da je flesh memorija popunjena 100%. Drugi problem ako se zeli brze grejanje vrha treba traziti drugi displej koji nije preko i2c veze jer i2c veza je max 400khz brzine, i2c se pokazao los na pic8 jer usporava cak i picov interupt koji po pravilu treba da ima prioritet nad i2c a ocigledno da nema, ja sam resio problem i2c-a dodavanjem kauntera koji broji 50 ostalih izvrsenja pre nego se osvezi displej koji se osvezava na tom svakom pedesetom ciklusu, i to je znacajno poboljsalo grejanje vrha ali kako bi taj vrh trebao da greje do zadate temperature za 2 sekunde dobijamo duplo vece kasnjenje. Znaci samo zameniti mcu nekim boljim, eventualno i zero kros detekciju, neki displej na serijsku vezu za koji bi trebao i mcu sa vecim brojem pinova i radilo bi grejanje verovatno kao i originalna jbc stanica za 2s @250 stepeni. Radi ona savrseno dobro i na 4sekunde@250 stepeni ali eto ako bi neko planirao da poboljsa shemu treba da racuna na ove stvari. I bas mi fali slip funkcija sto mi je malo zao sto nisam napravio i to, valjda cu nekad da upgrade pcb. Treba pogledati kako je reseno na Unisolder pcb koji je open source, pokupiti ono najbolje i pojednostaviti ga malo. : ) Miki je spominjao triak ali ja bi vise voleo da ostane ovako sa dva mosfeta na AC, samo poboljsati to sto se moze pobojlsati! I ako je moguce ovaj mikrokontroler https://www.lcsc.com/product-detail/_STM...35556.html , imam zelju da se sa njim malo poigram. Ne znam ni sta mi sve treba za njega od programatora a voleo bi i to saznati, malen 3x3mm a velik broj pinova i sasvim ok za neke projekte kao i2c slave i ko zna sta jos, recimo za onaj digipot bi mogao lagano umesto MAX
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 05-25-2023, 02:50 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)