Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Ivini ali ne kazem da necu nego jednostavno ne mogu da rasturam ponovo, ako ste pratili kako je kutija gradjena primeticete da su svi sarafi od dole, napravljen je nosac zavaren za rub gornjeg poklopca pa je zasmetao trafo, tu sam napravio zacep da moze da preskoci trafo, e onda su dosle zice na red, zacep povlaci zice, nabija ih, stipa a zica je brdo, zice su sve minimalne duzine, znaci kada se postavi poklopac pored podnozja jedno uz drugo zice su taman te duzine, i mnogo je zica i mnogo malo mesta da se spoji displej, prekidaci su vrlo blizu pcb, ako otvorim jos jednom sve ce se raspasti bukvalno, cim otvorim prvi put odradicu ovo merenje, sad ne mogu jer mi treba lemilica ona mi je jedina, stigle su mi plocice za ddpd i stvarno mi treba lemilica, drugu nemam za smd. I gledaj nije to tek tako izmeriti, da bi to uradio na ovako malenoj pcb moram cupati trafo napolje, odlemiti zice transformatora, odlemiti zice dugmadi, vaditi sve napolje, ponovo sve lemiti tako napolju, postaviti pcb vodoravno da bi mu prisao pipalicama, nije jednostavno, trebali ste to ranije traziti od mene ne sad kada je sve spakovano u kutiju, izvini.

Edit:
Dragane da radi osciloskop, nista se nije poremetilo, na baterije radi, ali mi je bezveze sto kanali nisu nezavisni jedan od drugog, misalim jesu ali in je gnd zajednicki a ja to nisam znao. Jel tako i na bench osciloskopima? Ne kontam ni kako bi sa rastavnim transformatorom uporedo izmerio ac i zcd kada bi opet sekundar rastavnog transformatora preskocio sa jednog gnd preko drugog gnd
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 03-10-2023, 08:07 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 13 Guest(s)