Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Na zalost nema vise otvaranja jer je toliko toga unutra zbijeno i na knap da nema prostora za pipalicu niti mi se rastura jer dok radi ovako dobro ne diram nista Smile Znate sta sam bio pokusao, kad nemam iskustva, zamalo da spalim osciloskop, stavio jedan kanal na AC napon a drugi kanal na ZCD, hteo sam da vidim kako izgledaju podudarno i kako radi zcd, nisam znao da su kanali na osciloskopu na zajednickom gnd, dali su? I kada sam pustio u pogon merenje izbio mi osigurac na lemilici. Zamenim osigurac i stavim malo jaci, primetim da trafo zuji i ne kontam sta se desava, vidim da se jedno uzemljenje sa pipaljke zagrejalo, brzo ugasim. Hmm kako bi se to moglo izmeriti uporedo? Ovde imamo digitalni ground preko 330 ohm otponika na earth, a ja sam umesto na gnd stavio na earth+zcd prvi kanal a drugi kanal direktno na ac liniju, i tu je prebacilo preko mase osciloskopa na drugi kanal i napravilo kratak spoj transformtoru. Zar nebi trebalo da su kanali medjusobno ne zavisni i izolovani jedan od drugog? Zar je tako i na bench oscoloskopima?
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 03-10-2023, 07:33 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 13 Guest(s)