Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Uporan si ali te još nije dovoljno zabolelo po džepu da malo staneš pa malo pročitaš temu od početka pa malo saslušaš dobronamerne kolege pa popiješ pivce ili vince pa onda polako dalje.
Pa ovako sa tih tvojih pretpostavljenih 7uA VOM ipak za neko vreme neka bude i 5 mS uključi FETove i Rds im je minimalan naredne 4.5  periode za slučaj 50mS ili sledećih 9.5 perioda za slučaj 100mS i za to vreme stigne i da se ohladi od onih početnih 5mS koje su mu bile vruće.Sa 20uA jeste da brže otvori FETove recimo za 1mS zatim tako potpuno otvoreni rade 2mS pa pauziraju narednih 7mS do sledećeg ZC pa onda iz početka.Razmak između dva stresa u prvom slučaju je 45 i 95 mS a u drugom 7mS.Predložio sam ti ranije da kontrolišeš broj perioda sa ZC i Tajmerom.Prvim prolaskom ZC uključuješ VOM zatim tajmerom brojiš 5 ZC ulaziš u interapt gasiš VOM,postavljaš preskaler da sledeći put uđe u interapt nakon 95 ZC i tako u krug.
Dobijaš ovim 5% snage grejača. Videćeš za koliko vremena ugreje grejač pa ćeš korigovati preskaler na 3% ili 7% i imaš više vremena u Main loop-u da se igraš.Ja nisam neki programer i nisam možda naj bolje objasnio ali sam sebi pravio ovako nešto i to radi lepo i duduše nije sa VOM-om ali nema veze.
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by gorso69 - 01-24-2023, 04:59 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)