Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Zamenjen pic, ustanovio sam da zero detekcija funkcionise, ali postoji neki konflikt izmedju interupta i main loopa i ovog "okinuo" varijabla i nista mi nije jasno. Jos jedan veci problem je taj sto je potrebna skoro sekunda da displej promeni vrednost pa tako i kada dodam neki debug kounter u interuptu nista ne valja ovako kako sam odradio sa prekidom interupta i ponovnog aktiviranja iz main loopa jer ga aktivira tek nakon sto potrosi vreme na displej pa se jasno vidi spora inkrementacija toliko koliko je spor displej. Ovde treba ili izbaciti ocitavanje temperature na displeju i ostaviti samo temperaturu_set ili drugacije sve odraditi, ovako to nista ne valja niti mi je jasno kako bi se to moglo drugacije uraditi. Probacu jos jedan dan drugacije samo sa tajmerom i bez ioc, tajmer iskoristiti samo za prekid grejanja a sve ostalo iz main loop. Nije mi jasno dali interupt radi nezavisno od main loop da mi ne napravi problem opet to vreme na displeju ili vreme za ocitavanje temperature sa dac, nakon inkrementacije iz interupta bb i tt bi trebalo da skace ne po jedan nego po hiljadu-dve ali ustanovio sam da skace po jedan sto je znak da interupt ne radi nezavisno od main loop, katastrofa mi je sada i pic i ceo projekat da mi dodje da se ne bavim vise elektronikom kad mi ocigledno ne ide.
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 01-17-2023, 09:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: ddanijel, 17 Guest(s)