Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Stavio sam onaj trafo 2x35V / 2x20V, prispojio i jbc rucku sa grejacem, prvo sto se desilo jeste izbio mi je osigurac na 9V liniji, ne razumem zasto, prelicnujem ga i sve proradi, prvo sto sam primetio jeste da temperatura isto onako varira i nije stabilna kao i na staroj plocici, druga stvar grejac ne greje, nakon nekoliko minuta explodirao mi je mosfet, eto tako to kod mene ide uvek neki problem. Ima li neko ideju sta je problem, zasto je iszbio prvo mali osigurac a kasnije i eksplodirao mosfet? Inace ovo je finalni programski kod dole u atacmenu, radio sam jos par izmena, dodao sam inicijalne vrednosti u eeprom da podesena temperatura bude po defaultu nula umesto sto je bila 999 jer je u eepromu popunjeno sve sa 0xff, znaci da ne bi pregoreo grejac zbog te inicijalne vrednosti morao sam da upisem inicjalne vrednosti u eeprom 0x00. Temperatura max je ogranicena na 350. Nemam drugi mosfet samo jedan sam narucio pa ne mogu da ga zamenim, steta. Ostalo sve funkcionise, podesavanje temperature... Dali se neki ground loop desava sa jednog na drugi sekundar stvarno nemam ideju. Ako neko ima volje da prekontrolise shemu da nije nesto pogresno nacrtano, pregledao sam je ali ja tu ne vidim nista sto bi trebalo da dovede do ovog problema. Bas mi je krivo.


Attached Files
.c   MiniJBC.c (Size: 28,61 KB / Downloads: 4)
.hex   MiniJBC.X.production.hex (Size: 22,59 KB / Downloads: 0)
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop - by savan - 12-07-2022, 04:59 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 63 Guest(s)