Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jung/Wurcer pojačavač izobličenja
#72
Dragane, još jednom puno hvala!

Jutros sam još jednom kontrolisao sklop i proverio DC i AC na nekoliko tačaka.
Na izlazu iz U1A praktično nema AC komponente, na opsegu osciloskopa od 1mV vide se samo tragovi AC od 1kHz (1Vrms na ulazu) i šum od 3mVpp.
Wurcer je pisao da izbor U1 nije kritičan, ali ću pri prvoj sledećoj nabavci poručiti OPA192, takođe i za neke druge projekte.

Isprobaću tvoj predlog, ali meni ulazni napon od 100mV ne ispunjava zahtev za primenu u ovom projektu.
Ideja je da zbog niskog šuma i pojačanja od 6dB taj sklop bude na ulazu, a moguće i da zameni INA849 (imao sam grešku pri proračunu šuma u PSpice, on je zapravo 11nV/sqrtHz.

JensH nije prezentirao svoja merenja, ali je taj sklop na ulazu u njegov QuantAsylum, koji predstavlja AP SYS za skromni budžet. Prema tome, njegov THD mora da bude bar na nivou onoga što je izmerio @PMA.
Za razliku od Wurcer-ove šeme, njegov DC režim se fiksira na 11V (prati ulazni napon na U1B i poredi sa Zener diodom od 11V).

Pošto je @PMA jedini napravio funkcionalni audio preamp sa Wurcer-ovom šemom, pitaću ga da li bi ponovio merenje s Cosmos-ovim ADC.
To je u maju i najavio:
https://www.diyaudio.com/community/threa...st-7030728
Reply


Messages In This Thread
Jung/Wurcer pojačavač izobličenja - by Braca - 02-12-2021, 11:54 AM
RE: Jung/Wurcer pojačavač izobličenja - by Braca - 12-05-2022, 11:18 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 8 Guest(s)