Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Da se ne udubljujem koliki gain moze da se postavi tacno sa AD8495 ali evo da ponovimo sta je rekao Braca:


(11-10-2022, 01:51 PM)Braca Wrote: Ne vidim u čemu je problem - AD8495 daje na izlazu linearni signal sa strminom od 5mV/K, pri čemu temperaturi od 15C odgovara napon od 75mV.
Ta dva podatka su dovoljna za prvu verziju merenja, a ako se traži bolja tačnost, dovoljna je kalibracija u jednoj tački, recimo na 100C.

Ti vec na 15c imas 75mv, na 315c ces imati 375mv, ne znam na pomenutom PIC kontroleru za njegov interni ADC koja je referenca da bih se upustio dalje u analizu, i ne znam koji je max gain koji moze na AD8495 ? Ta 2 podatka bi znacila da mozes da izvuces podatak pri temp od recimo 400c sa max gainom koji napon bi imao na izlazu AD8495, i uz poznatu referencu na PIC-u bi mogao tacno da znas da li mozes da iskoristis svih 10bita, 9 ili koliko vec, a interpolacijom i kako ti napisah uzorkovanjem 16x i deljenjem sa 4 u uslovima shuma sa gradske mreze ces imati 2bita vise prilicno upotrebljivih !
Koliko god se tebi ciniilo da je malo, veruj mi da nije ali ok, projektovao si pcb, stavljas ads1115 i vozi.
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mokroskop - by ddanijel - 11-10-2022, 05:03 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 18 Guest(s)