Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
#72
(11-06-2022, 04:08 PM)ddanijel Wrote:
(11-06-2022, 03:36 PM)savan Wrote: zar nije to dovoljno da puni gate od nekog mosfeta recimo tog IRFZ44N ili recimo ovog sto sam ja izabrao https://www.lcsc.com/product-detail/MOSF...96083.html i da se radi turnon-tirnoff na svakih pedesetak uS do 1mS

Nije dovoljno, ti imas 2 mosfeta sed10070gg od kojih svaki ima total gate charge 95nC, znaci total 190nC ! Ako nisam omasio u racunu sa 47uA treba ti 4mS vremena za tranzijent, znaci ni govora o onih pedesetak uS sto si spomenuo iznad.
edit: ne znam ni sto bi ti radio na 1mS neki turnon-turnoff kada je poluperioda na 50Hz duzine 10mS Smile , neces valjda da palis/gasis u sred pika, cemu onda zerocross?
Pogledaj ovaj post:
https://forum.yu3ma.net/thread-650-post-...l#pid77927

(11-06-2022, 03:00 PM)savan Wrote: ...kako izgelda na osciloskopu ne zanima me puno jer nemam osciloskop

Ako ti tako kazes neka bude tako.
(koliki mi je krvni pritisak ne zanima me puno jer nemam merac krvnog pritiska)
Imas problem sto si preskocio analogni domen i osnove elektrotehnike, naelektrisanja, struja, napon....
Nije sve digitalija i nije sve crno ili belo, postoji i ono izmedju sto 'ebe !

Pozdrav

Sve tačno!

Zero cross sa tu nekih promenljivih 3-5ms delay i tačno će da upali u najgorem mogućem trenutku poluperiode, to se kod SMPS zove "hard-switching", stim sto smo ovde jos na 50Hz, to je promašena tema potpuno! Smile

Ako se radi sa zero-cross, sistem mora da bude brz kao metak da bi to imalo smisla, i sistem za detekciju i sistem za izvršni element. 
Svaki pokušaj da se to kompenzuje (gde u SW?) je uglavnom osudjen na promašaj jer ne može da se kompenzuje jer se menjaju parametri sa promenom temperature i napona/struje.

Koliki THD ti ima taj regulator za lemilicu? Big Grin
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mokroskop - by mikikg - 11-06-2022, 05:38 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)