Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
#67
Ja sam spomenuo Audio, tj 50Hz sinusni napon, u tom kontekstu sam predlagao full-bridge Class-D koji može da se realizuje sa lako dostupnim komponentama na primer IR2110 x2 komada i IRFZ44N x4 komada i to je ceo izlazni most koji ne mora da bude galvanski rastavljen, sve je na potencialu MCU-a.

Dalje NE TREBA nikakav zero-detekt sklop jer ulazni napon je DC, može samo da se meri taj ulazni napon ako te to interesuje i ako ti je bitno za funkcionalnost sklopa (da radi sa nekim opsegom ulaznog napona).

Svi opto kapleri se preskaču za tu funkcionalnost jer nema potrebe da se stavlja tako da se dobije veoma brza i vrlo upravljiva sprava sa karakteristikama upravljanja koje sve ove dosadasnje sprave koje smo spominjali mogu da sanjaju i cenom BOM-a manjom ili sličnom od do sada predloženih shema ali sa karakteristikama recimo x100 bolje u korist full-bridge Class-D sa spomenutim dsPIC.

I 10/12bit A/D što ima taj dsPIC može da završi veoma dobro posao ako se lepo sve odradi u analognom delu tako da se iskoristi svih 12bita HW rezolucije, to je 4096 count ili predstavljeno u temperaturu recimo 409.6 *C tj sa rezolucijom uzrokovanja od 0.1*C, jel' fali tome nešto? Pričamo o HW tj realnoj rezoluciji bez ujednjačavanja i oversemplinga!!!
Zbog spojene mase od temperaturnog senzora sa grejačem neophodno je da se A/D konvezija radi jedino kada je grejanje isključeno tako da sve legne na svoje mesto.

Neće ništa da se greje od komponenti, radiće sa AC pobudom i to takvom da možeš da menjaš i frekvenciju i oblik i amplitudu!!!

Dalje od toga nemam šta da objašjavam ... Smile
Reply


Messages In This Thread
RE: Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mokroskop - by mikikg - 11-06-2022, 03:05 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 19 Guest(s)