Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izrada PCB Fotopostupak, SolderMask - HaSl
#34
OK, to mi je jako bitna informacija da se sa sa 50% PWM duty cycle dobija duplo vece vrijeme za osvjetljavanje.
Ucim usput arduino pa sam napravio UV Timer sa Rotary Encoderom (ima jos par bugova ali se peglaju polako) pa sam htio iskoristiti kompletno sve funckije koje su mi potrebne za osvjetljivac..plan mi je i kontrola laminatora za UV osvjetljivac koji kontrolira temperaturu valjka i laminira negativnu dry foliju na PCB...ali to ce biti kasnije dok odradim kompletno ovaj projekt UV osvjetljivaca.

Druga ideja koja mi se mota po glavi je da se stavi nekvi senzor koji mjeri debljinu negativne foto folije na jednom mjestu gdje je film proziran i onda arduino zna kada je osvjetljavanje gotovo (smanji se tickness negativne folije i tome se da znak arduino da prekine osvjetljavanje).

Mozda sam lupio i glupost jer se radi o par microna, i znam da je neizvedivo ali bilo bi super kad bi se to dalo,,,PCB bi bile osvjetljene uvijek savrseno.

A evo kako fino radi timer sa novim tehnologijama...
https://vimeo.com/679173454
Reply


Messages In This Thread
RE: Izrada PCB Fotopostupak, SolderMask - HaSl - by ronovar - 02-18-2022, 02:58 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)