Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izrada PCB Fotopostupak, SolderMask - HaSl
#5
Sve si u pravu...i slazem se sa tobom 100posto.

Nije mi cilj zarada nego ispitivanje prototipa, a kad vec radim pcb da ga i usavrsim sa soldermaskom i silkscreen...kasnije kupit mini cnc od kineza da busi i reze pcb....hasl jos treba kasnije osmislit, jer imam par ideja kako to rjesiti.

Radio sam prije 7-8 godina doma pcb, sa 4x7W uv neonke u kucistu skenera, nikako nisu dobro osvjetljavale jer su bile u rangu 365nm pisalo na njima a davale su rang 300nm...pa sam onda uzeo 100W zarulju i sa njome dobijao savrseno osvjetljene plocice.

Razvijac i natrij persulfat za nagrizanje su bili ok, ali kako kad mi je pcb izasao...jer nisam se posvetio sitnicima kao sto su ph razvijaca, temperatura razvijaca, temp natrij persulfata itd.

Primjer je najbolji auto adaptive shunt pcb koji dovrsavam pcb routing, velicine je 68mm x 160mm...treba mi 1kom da ispitam prototip i usavrsi se pcb routing ako bude potrebe.

Kod kineza 160mm x 68mm treba min 5kom narudzba i cijena je ohoho..ovako doma napravim 1kom i jeftinije mi je.
Reply


Messages In This Thread
RE: Izrada PCB Fotopostupak, SolderMask - HaSl - by ronovar - 02-09-2022, 09:08 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 7 Guest(s)