Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aku-busilice,napajanje preko transformatora
#71
Bilo bi dobro da imas regulator kao sto je predlozeno jer zavisno od materijala ne treba da ides uvek na max rpm. Vitroplast u principu sa karbidnim burgijama trazi visok broj obrtaja i tu ne mozes da preteras koliko god da imas. Ono sto me brine je sto pominjes metale, kao sto verovatno i sam znas metali se buse sa relativno niskim brojem obrtaja, cesto i uz dodatno hladjenje alata. Iskreno meni 8-10 hiljada obrtaja i metal nisu nekako spojive stvari.
Sto se one spojnice tice tesko da to moze, jer nisu predvidjene za visoke obrtaje, nisu balansirane i to zaboravi da moze za ovu namenu.
Ovo sto je branko_tod dao linkove nije lose ali je isto problem sto nisu upotrebljivi na niskom rpm. Ono iz iskustva sto znam, i sta sam koristio ranije je ovo:
https://www.aliexpress.com/item/32792381629.html

(jedva nadjoh isti model sa hall senzorom za zatvaranje petlje regulacije)
To radi toliko dobro da vec pri nekih 120 obrtaja ne moze rukom da se zaustavi na osovini tj , na nosacu er11

To imam i to je recimo upotrebljivo vec od nekih 1000 obrtaja u minuti sa prilicno dobrim momentom. Naravno pri tom broju obrtaja ne moze da se postigne ni blizu deklarisane snage ali da kazemo odlicno za te pare i moze da se radi i metal, a na 12.000rpm odlicno radi vitroplast i ostalo.
Ako neces ovo (posto realno nije jeftino) nego se ipak odlucis na onaj mali motoric koji si pomenuo, posto ne moze ona spojnica, savet sa moje strane su klasicne remenice i zupcasti kais, ali tako da napravis redukciju i onaj mali motoric redukujes bar 2:1 . Time ces spustiti rpm na obradnoj glavi i dobices na momentu , a najbolje bi bilo da mozes da menjas remenice tako da ako busis vitroplast mozes 1:1, dok kada radis metale prebacis na 4:1 .
Za neka od diy resenja ukucaj na google "diy cnc spindle" i bice ti jasno sta i kako, pa vidi sta ljudi prave i dobices ideju kako realizovati.
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply


Messages In This Thread
RE: Aku-busilice,napajanje preko transformatora - by ddanijel - 07-30-2021, 12:20 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)