Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju
Učitao sam tvoj program i merio.
U Idle modu (nakon što se SIM800 nakači na mrežu) očitavanje je 21mA. To se uklapa u ovo moje.
Problem je kada SIM800 krene da zove. Tada nije moguće pouzdano ispratiti očitavanja na displeju jer se sa mog prethodnog grafika vidi kako struja ide u pikovima.
Poslednji ekran gde prikazuješ Iavg takođe nije upotrebljiv za ovaj slučaj iz istog razloga.

Mislim da u tvom programu treba da se doda izbor za početak i kraj merenja ako hoćeš da računaš Iavg pri čemu sve vrednosti sa adc konvertora treba upisivati direktno u flash. Kad završiš merenje pritiskom na taster, vraćaš raw vrednosti iz flasha i računaš.
U nekoj iteraciji razvoja ovog tvog programa ja sam napisao funkcije za upis i čitanje iz flash-a ali to treba sve da se proveri.  Međutim, ja iz dna duše mrzim da se petljam sa korisičkim interfejsima na mikrokontroleru pa sam tu imao problem da krenem dalje.
Kad sam provalio da STLink može sve to da mi da direktno na PC kao i da odatle mogu da startujem i prekinem merenje, ja sam sve prethodno ostavio i krenuo u tom pravcu. Nije Excel alat za ove stvari ali je jednostavno obaviti sav posao kad imaš rezultate merenja na računaru.
Reply


Messages In This Thread
RE: Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju - by gorankg - 03-22-2021, 01:16 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by branko tod - 04-07-2019, 09:13 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by npejcic - 04-07-2019, 09:30 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by branko tod - 04-07-2019, 09:39 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by npejcic - 04-07-2019, 09:47 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)