Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju
(02-09-2021, 08:59 PM)ddanijel Wrote: Sa ovim Pejcicevim uA-metrom i logerom bi se dalo prilicno lepo izlogovati i imao bi se uvid na satnom nivou kada se uracunaju svi pikovi koja je srednja potrosnja. U principu loger je ok ako te zanima neka analiza u detalje, nisam propratio poslednji FW sto je Nebojsa odradio sta je sa time ali ako on moze da pokaze ukupnu potrosnju u proteklom vremenu i da pokaze min i max vrednost struje to je po meni sasvim dovoljno da nema potrebe ni za kakvom daljom analizom niti prebacivanjem podataka na pc.

Da, logovanje je potrebno za potrebe neke detaljne analize, međutim meni vrši posao i to što imamo prikaz jednostavnom računicom prosečne (srednje) struje u dovoljno dugom periodu. Kod GSM-a je veoma bitno koliko često i kojom snagom će da se vrši predaja. Nije moguće raditi tako preciznu računicu, pa sam u tekućem firmware-u ubacio da se računa srednja struja u recimo 48h rada. Ovo mi je bilo sasvim dovoljno da znam realnu potrošnju pri određenom GSM signalu. To je već implementirano u firmwareu, prikaz je na OLED displeju. 

Ono što može bolje, to je da postoji mnogo bolji algoritam za ove potrebe, ali nisam stigao da ga implementiram. Jednostavno nema se vremena. Pisao sam o njemu na nekoj prethodnoj stranici u ovoj temi.
Reply


Messages In This Thread
RE: Kako meriti mikroAmp/nanoAmp potrošnju - by npejcic - 02-09-2021, 09:48 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by branko tod - 04-07-2019, 09:13 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by npejcic - 04-07-2019, 09:30 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by branko tod - 04-07-2019, 09:39 PM
RE: Android OTG Voltmeter - by npejcic - 04-07-2019, 09:47 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)