Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foto-postupak sa "uradi sam" oslojavanjem : Iskustva
#20
<p>OK.</p>
<p>Što manje laka. Pozitiv nije farba u spreju, pa na tom iskustvu nanositi pozitiv na pločicu.</p>
<p>Osvetljavanje pa razvijanje. E ovdje dolazi kontrola učinka. Ako ima imalo zaostalog laka ne nagrizati pločicu</p>
<p>jer ćeš je baciti. Tu pločicu očistiti od laka i sve ponoviti (prskanje, &nbsp;sušenje i osvetljavanje) sa dužim vremenom</p>
<p>osvetljavanja. Poslije osvetljavanja gupni pločicu u kadu sa razvijačem. Neka bude razvijača 4-5mm preko</p>
<p>pločice i posmatraj &nbsp;proces razvijanja. Stavi malo vate na pincete i lagano po pločici uklanjaj rastvoreni&nbsp;</p>
<p>lak. Ovako ćeš lako uočiti ima li zaostalog nerastvorenog laka na mjestima koji nijesu vodovi. Kada se kompletan</p>
<p>lak ukloni sa tih površina (ne gledaj na vrijeme razvijanja) onda izvadi pločicu, operi i nagrizati.</p>
<p>Ako i dalje ostaje lak na pločici i neće da se rastvori. Produži vrijeme osvetljavanja. E desiće ti se prije ili kasnije</p>
<p>da ti se ispira i lak sa linija vodova. Tada ti je vrijeme osvetljavanja predugo ili ti je film proziran i kroz njega probija</p>
<p>svetlost i šteti laku. Zato moraš film dodatno zacrnjeti odnosno napariti sa nitrorazrađivačem kako sam opisao</p>
<p>u onoj mojoj foto priči.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Čuvaj filmove od &nbsp;kolaterarne &nbsp;štete jer nije ovo transfer metoda pa jedan film za jednu upotrebu, već je jedan film za</p>
<p>bezbroj upotreba.</p>
<p>Biće to dobro siguran sam. &nbsp; Pozdrav.</p>
Reply


Messages In This Thread
Foto-postupak sa "uradi sam" oslojavanjem : Iskustva - by ZerO - 11-24-2013, 05:25 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)