Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sve i svašta
Joooooj, juce bilo svacega lepog!!!
Isao sam zbog struke u KG ali sam ih osim prijave da sam prisutan (zbog nekih bodova) uglavnom eskivirao, da bih se video sa Mikijem. Pokazao mi svasta nesto od tehnike kojom ja ne vladam i koju ne poznajem niti pratim a to je digitalija - PIC - Raspbery - Arduino... ma cuda bre nevidjena! U toj oblasti sam jos iz doba Jure i Krede... cist Kromanjonac! Najvise sam se sokirao kad sam video da je ceo kompjuter velicine pola moje sake! ALO!!! Mozda je za vecinu vas to davno poznato i obicno, ali ja se tom oblascu ne bavim i ne pratim pa mi je ovo bio "shok za sistem". Ponovo me Miki zapalio za SDR radio i to sa mogucnoscu da bude "stand alone" tj. bec spoja sa PC-om, pa cu za dan-dva da sednem da osmislim u Sprintu celu plocicu za SDR PRIMOPREDAJNIK a ne samo prijemnik cim mi Miki da sve fajlove!!! Znam da toga slicnog vec ima uradjenog u vise varijanti, ali ume i moze i ovaj forum da izbaci nesto od te fele a da se ni malo ne postidi - videcete!

Miki, hvala za lep, produktivan i informativan dan!
Reply
(06-20-2015, 02:44 PM)boraomega Wrote: Znam da toga slicnog vec ima uradjenog u vise varijanti, ali ume i moze i ovaj forum da izbaci nesto od te fele a da se ni malo ne postidi - videcete!

Tako je, ne daj se generacijo! OK, nismo baš generacija, ali tim pre.. Hocemo jos .

Pozdrav
Reply
Making of "The Prodigy - Voodoo People" in Ableton by Jim Pavloff

@1van
Uvek sam se divio takvim umetnicima, iz totalno neuporedivih zanrova vade semplove i spajaju u zanr muzike koji tek nema blage veze sa upotrebljenim. Odlicni sluhisti.
Reply
Ja sam se toga nagledao kod ortaka u stidiju Smile 

Reply
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Music 
Beše sinoćke spektakl na Ušću:
Smakovi "matorci" raspalili kao nikad, ili kao u najbolje dane...
Samo sam dve gomile po deset "Maršala" video...
Mobilni mi nije baš za video najbolji no atmosfera se dooobro može dočarati.
Nešto video zapisa kad postavim, a za sada sa prethodnog koncerta u Areni:
Reply
Na 3:46 je tako komično ispalo i pored gadnog nokauta, da nisam mogao da odolim smehu.
Čovek se mnogo ku*čio, kao da je Brus Li lično, leprša skače i tako to, i onda pljus... :-)
Omlati ga lik kao šašav kajsiju :-)


https://www.youtube.com/watch?v=Fpjtk8_-b0E
Reply
Treba mi brz odgovor zbog kupovine, koliko otprilike ima snage torusni trafo precnika 13.5cm i visine 6cm, ako vam nesto znaci napon je 2x46v~ struja i promer zice na izlazu nazalost nepoznati...
Reply
trafco sajt, vidi tamo tabelu cijena/snaga /dimenzije.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
SAD sam saznao precnik zice , u pitanju su po dve uparene zice od 1,5mm, to bi trebalo da ima min 6A mozda i vise po nekom mom misljenju ,neznam tacno kako ide proracun za torusne transformatore ..
Reply
(06-21-2015, 09:16 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: trafco sajt, vidi tamo tabelu cijena/snaga /dimenzije.

Po trafc-ovom sajtu trebao bi da ima 500W ako sam ja dobro upredio dimenzije, no nebitno nece da se baci , hvala i pozdrav Smile
Reply
(06-21-2015, 09:08 PM)Dragan83 Wrote: Treba mi brz odgovor zbog kupovine, koliko otprilike ima snage torusni trafo precnika 13.5cm i visine 6cm, ako vam nesto znaci napon je 2x46v~ struja i promer zice na izlazu nazalost nepoznati...

(06-21-2015, 09:16 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: trafco sajt, vidi tamo tabelu cijena/snaga /dimenzije.

(06-21-2015, 09:27 PM)Dragan83 Wrote: SAD sam saznao precnik zice , u pitanju su po dve uparene zice od 1,5mm, to bi trebalo da ima min 6A mozda i vise po nekom mom misljenju ,neznam tacno kako ide proracun za torusne transformatore ..

po trafco-tabeli trafo od 135x60mm ima masu od 4,3kg , pad napona od 5% , 5805 dinara je bez PDV-a i ima snagu od 500VA.

500VA podjeljeno sa 92V daje oko (ne baš tačno , ali) 5,43A na sekundaru. sam trafo vrijedi cijele kupovine Wink
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(06-21-2015, 09:37 PM)HomeMadeAudioProject Wrote:
(06-21-2015, 09:08 PM)Dragan83 Wrote: Treba mi brz odgovor zbog kupovine, koliko otprilike ima snage torusni trafo precnika 13.5cm i visine 6cm, ako vam nesto znaci napon je 2x46v~   struja i promer zice na izlazu nazalost nepoznati...

(06-21-2015, 09:16 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: trafco sajt, vidi tamo tabelu cijena/snaga /dimenzije.

(06-21-2015, 09:27 PM)Dragan83 Wrote: SAD sam saznao precnik zice , u pitanju su po dve uparene zice od 1,5mm, to bi trebalo da ima min 6A mozda i vise po nekom mom misljenju ,neznam tacno kako ide proracun za torusne transformatore ..

po trafco-tabeli trafo od 135x60mm ima masu od 4,3kg , pad napona od 5% , 5805 dinara je bez PDV-a i ima snagu od 500VA.

500VA podjeljeno sa 92V daje oko (ne baš tačno , ali) 5,43A na sekundaru. sam trafo vrijedi cijele kupovine Wink

Da sad i ja bas racunam odnos snage i amperaze malo sam se presao no nista strasno, vredi bogami ono sve itekako..
Reply
Trebam da kupim speaker protection + delay....i nasao sam na ebayu kit za $3.90 zajedno sa postarinom. Pa me zanima valja li to ili da idem na UPC1237?

http://www.ebay.com/itm/Speaker-Protecti...5d4dc9ba0a
Reply
(06-22-2015, 09:36 AM)ronovar Wrote: Trebam da kupim speaker protection + delay....i nasao sam na ebayu kit za $3.90 zajedno sa postarinom. Pa me zanima valja li to ili da idem na UPC1237?

http://www.ebay.com/itm/Speaker-Protecti...5d4dc9ba0a

Sumnjam da ćeš za te pare uspeti i da priđeš početku radova. Vidim da ima 6 tranzistora tako da mislim da 
je to neka prosečna varijanta koja se aktivira na 0,6 V.

---------- A evo i kompleta uPC http://www.ebay.com/itm/Dual-channel-UPC...5af1c6c7b9
Reply
@ronovar ne znam odakle si ali, imam ja jednu uPC plocicu viska za dva relea koju sam dobio pa ako hoces mogu ti je ustupiti po nabavnoj ceni.
Imam i odgovarajuci ic viska po istoj ceni.
Reply
Iz HR sam...narucio sam gore sa ebaya kit sa upc1237 tako da hvala na ponudi
Reply
Nema na cemu.
Reply
Is RF Design .. A Black Art?

Koga mrzi da gleda ceo video, neka skoci na 16:50 ...

https://www.youtube.com/watch?v=eyA2lWQrxwg

Inace odgledajte ceo video, da cujete i prakticno vidite sta je tu sa PCB radjeno, kakvo je to ludilo, ko zna koliko slojeva ima, pa onda vidite onu "krem" boju PCB-a, ne verujem da ste skorije videli tako nesto, pa onda kako su "lepili" dve vrste PCB materijala … A tek one "trubice" za filtere, strasno ...
Reply
E PA DRUGARI PRE 10 minuta SU MI JAVILI DA SAM DOBIO VIZU ZA NOVI ZELAND!!! Big Grin Big Grin Big Grin 
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 132 Guest(s)