Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Interesantni, poucni i zanimljivi klipovi
Formiranje loptastih rezervoara

Reply
I satelitske antene se tako oblikuju
Reply
Sumnjam da se ove male oblikuju eksplozivom, suvise je skupo.
Vodom ili vazduhom pod pritiskom, sasvim realno.
Reply
Reply
Spakovao sam ovde, i zanimljivo je i poucno je





https://www.theabsolutesound.com/article...dspeaker/4
https://www.audioemotion.co.uk/mbl-101-x...-479-p.asp
Reply
Reply
Reply
Reply
Divna majstorija

Reply
Reply
^ Za neupucene video je montiran tj animacija je Big Grin
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
Danas je postalo sasvim lako napraviti snimak bilo čega.
Stvarnih i fiktivnih stvari podjednako.

Na youtube se može "okačiti" baš svašta, zlonamerno, dobronamerno, iz dosade...
Zato je prava tuga što je većem delu čovečanstva youtube postao obrazovna institucija (ni izdaleka ne mislim na Branka koji je postavio videoklip, jer klip je vrlo zanimljiv kao neka vrsta filmskog, autorskog dela).

Problem je u tome što masa ljudi previše veruje sopstvenim očima koje je tako lako prevariti.

"Pročačkao" sam svojevremeno nešto po teoretičarima ravne zemlje - tzv. "ravnozemljašima" i prosto me fascinira količina truda (i količine životnog vremena) kog su uložili da dokažu besmislicu (odnosno šupljine u znanju, koje su nastale dok su gledali kroz prozor u školi), pa sam probao da nađem instant dokaz o suprotnom.

Pođimo od termodinamičkih pravila da dokažemo suprotno (za početak bez ikakve matematike, odnosno proporcionalnom slobodnom procenom):
- ravnozemljaška tvrdnja je da je nebeski svod na ograničenom rastojanju od "ravne" Zemlje, takođe sam na "obrazovnoj instituciji youtube" našao da tvrde da je to to rastojanje reda 60-100km svega...

Dokazi koji pobijaju rastojanje koje se pominje:
1) Vrlo je merljiva toplotna snaga koja pada po svakom kvadratnom metru Zemljine površine, što takođe znaju i ravnozemljaši jer i oni koriste solarno grejanje.
2) za naše područje je tipičan (prosečan) prinos zračenjem, u letnjim danima, oko jedne konjske snage po kvadratnom metru površine, odnosno oko 736W.
3) Ukoliko je rastojanje nebeskog svoda ispod 100km, i Sunce kruži na tom rastojanju, klasičnom trigonometrijom se da lako utvrditi prečnik Sunca, koji bi bio neuporedivo manji, odnosno onoliko puta koliko se razlikuje 10 svetlosnih minuta prema 100km. Automatski mu je i zapremina neuporedivo manja (zapremina lopte prema prečniku, a pretpostavimo da misle da je lopta jer je to najveća moguća zapremina prema površini...).
4) Što više energije neko telo poseduje - to je kraća talasna dužina oscilovanja njegovih molekula, istovremeno i emisije iz njega.  Takođe, kod dva tela sa istom količinom energije, kraća je talasna dužina u telu manje zapremine, tj. telo manje zapremine mora imati višu temperaturu pri istoj količini energije, u odnosu na telo veće zapremine (a temperatura je takođe merljiva preko talasne dužine emisije).
5) Sa tako malim hipotetičkim objektom, koji bi se nalazio na 100km rastojanja, i emitovao 1KS po kvadratnom metru, tj. posedovao dovoljno energije za to, objekat bi zračio daleko iznad gama spektra, tj. bili bi smo sprženi kao čvarak u roku od delića sekunde.

E sad, ko ima dovoljno vremena da se bavi finom matematikom, eto mu teme da "tuče" "ravnozemljaše" i da im objasni zašto nismo izgoreli kao šibica :-)
Reply
Mogli bi da pitaju i Feliksa Baumgartnera, koji je "skočio" iz stratosfere, tj sa nekih 39 km iznad Zemljine površine, kako to da mu je bilo hladno pre skoka, kad se približio na svega 60 km od Sunca?
Reply
Jedino veće gubljenje vremena od ravnozemljaškog uvjeravanja da je zemlja ploča, je gubljenje vremena u suprotno dokazivanje. Ja još vjerujem da ravnozemljaši to rade isključivo iz zajebancije Smile
Reply
Au, sunce mu poljubim, sta napravi jedan mali slatki prelepi klip.
U svakom slucaju nije fake jer je Mesec original, kao i Zemlja
a i Sunce. Bas je dobro slozeno uz finu muziku i samo mi je to
bila i namera da uzivate jedan minut u budjenju nekih vasih
unutrasnjih razmisljanja.
A ona odose da je to animacija i da je Zemlja ravna ploca ...

I ovaj klip je animacija, a u 30 sekundi je stalo milion godina ...

Reply
@branko tod oba klipa su prelepa, niko to ne osporava Smile
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
Da li je pakao egzoterman ili endoterman?

Istinitost događaja je nemoguce potvrditi. Ali bilo kako bilo, prica je veoma zanimljiva. Odgovor jednog studenta je bio toliko ,,dubok'',da je profesor odlucio da ga podeli sa svojim kolegama preko interneta.
Pitanje:''Da li je pakao egzoterman(predaje toplotu),ili endoterman(absorbuje toplotu)?''

Vecina studenata je napisala svoje predpostavke na osnovu Bojlovog zakona (gasovi se hlade kad se sire i zagrevaju kad se skupljaju) ili neku drugu varijantu...
Jedan od studenata je napisao sledece:

''Prvo moramo znati zapreminu u koju duse ulaze u pakao i izlaze iz njega. Smatram da odmah mozemo da predpostaviti, da dusa koja jednom uđe u pakao vise ne izlazi. Znaci, broj dusa se povecava. Da bismo dobili ideju o tome koliko je u paklu dusa, osvrnucemo se na razlicite vere koje danas postoje na svetu. Vecina tih vera tvrdi, da onaj ko nije pripadnik bas te određena vere ide u pakao. Dakle, zakljucak je de ce sve duse zavrsiti u paklu. Ako tome dodamo odnos nataliteta i mortaliteta, mozemo ocekivati da broj dusa eksponencionalno raste. Dakle, obratimo paznju na odnos promene zapremine pakla, jer prema Bojlovom zakonu za zadrzavanje istog pritiska i toplote zapremina mora rasti proporcionalno sa brojem pristiglih dusa. To nam pruza dve mogucnosti Pakao-teorija:
1)Ako se zapremina pakla povecava manje od potrebnog prosecnog broja dusa koje stignu u pakao, toplota i pritisak pakla ce toliko porasti da ce pakao eksplodirati.
2)Ako se pakao siri brze od proseka koji mu je potreban da primi sve duse, toplota i pritisak ce toliko opasti da ce se pakao smrznuti.
Koja od mogucosti je ispravna? Ako uzmemo u obzir izjavu, koju je kategoricki iznela Milica sa cetvrte godine, a koja glasi:''Pre ce se pakao smrznuti nego sto cu ja sa tobom da spavam.'' i s obzirom na to da je sa mnom spavala juce, mora biti ispravna teorija br.2, dakle pakao je sigurno egzoterman i smrznuo se. Zakljucak ovog izlaganja je, da ako je pakao smrznut, ne prima vise i preostalo je samo nebo, sto je dokaz postajanja Boga, a to objasnjava zasto je Mlilica sinoc vakala:''Ax moj Boze!''
Reply
Svaka čast za post Smile
Reply
ha ha haaaa dobar!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(07-06-2021, 03:23 PM)branko tod Wrote: Au, sunce mu poljubim, sta napravi jedan mali slatki prelepi klip.
U svakom slucaju nije fake jer je Mesec original, kao i Zemlja
a i Sunce. Bas je dobro slozeno uz finu muziku i samo mi je to
bila i namera da uzivate jedan minut u budjenju nekih vasih
unutrasnjih razmisljanja.
A ona odose da je to animacija i da je Zemlja ravna ploca ...

I ovaj klip je animacija, a u 30 sekundi je stalo milion godina ...


Ma zeeezamo se brte - što bi rekli klinci sa kićablo
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)