Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rotel RA 1570
#41
(03-27-2020, 03:13 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: a sa ti to probaš na nečemu manje rizičnom? ?

Pa nisam platio "punu" cenu pa ne mora da se pazi jako ?, naštelovaću ga ja, ima da sedi sa mirnom tamo gde treba, jedino što trimeri nisu višeobrti ???
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#42
a jbg,pri svakoj kupovini to je kao default... samo se nogice malko drukčije razmaknu... ?
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#43
Jes u pravu si!
Naštelovana mirna tu je 4.9-5mV, DC offset sa nakačenim 8R dummy-jem +6.8 do 7.5mV.
I sad nemam nikakve zvučnike da zasvira to, mogu samo u displej da gledam i da se oduševljavam.
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#44
(03-27-2020, 01:43 AM)Vlada021 Wrote: Sva merenja referisana na masi CN201 (pin5 i 7)
Pin 1: 3.5mV (relej neaktivan) 5.0V (relej aktivan)
Pin 2: sve isto kao i pin 1
Pin 3: 3.3V
Pin 4: 840mV
Pin 6: 3.3V
Mirna struja malko niža od onoga što bi trebalo 4.3mV (5mV treba) ali to će se rešiti samo malo da odstoji da se ugreje.
Dok je ranije zaštita reagovala, ledice su ostajale upaljene bez obzira što je relej neaktivan, i onda kad ih isključim (A/B) i ponovo restartujem amp A/B nisu aktivni i zaštita ne reaguje.
Još nisam stavio dummy load nigde, čekam da mirnu struju sredim prvo.

Ovo mi "smrdi" na te konektore, lokalne GNDje....

Ti si prije napisao:
"Imam 3.2V na CN201 na pinu 1 i 2 (releji aktivni) 3.4V neaktivni,samo što sam....!"
+3,2 i +3,4V trebali bi držati pogoj ON, nešto ne valja sa lokalnim GNDjima po konektorima!

Napisao sam ti:
"Sad, dali LEDice isto ugase kad se ti sa kratkospojenim pre-inom deaktiviraju releji?
Ako LEDice (ili samo jedna LED ako imaš samo jedan par zvučnika/Dummy uključen)
svijetle a releji zaštite se čujno deaktiviraju
onda:

na konektoru CN201 pinovi 1 i 2, trebamo imati +3,3V
onda se aktiviraju Q657/658/659/660

-Izmeri napone na CN201 na pinu 1 i 2, ALI uzmi GND od konektora CN/CP604 pin2 GND
tu zapravo vidiš kojim tačno naponom okidamo Q657/658,
ako imamo tu 3V+ trebalo bi biti OK."

Evo, pogledaj to, predrmaj konektore, pošpricaj-očisti...
LP
Dragan
Reply
#45
(03-27-2020, 03:31 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: a jbg,pri svakoj kupovini to je kao default... samo se nogice malko drukčije razmaknu... ?

Ha, ha...
kažeš, prvih par cm ajde nakako, ali ostalo "dub**e"! ...ko novo!
:-)
LP
Dragan
Reply
#46
Razdrmao sam ja sve konektore i zamenio dok je bilo u rasklopljenom stanju komplet vezu za zaštitu leve i desne strane CN603A i B. 

Onda kad sam sve spojio, sklopio, povezao, naštelovao mirnu struju, konektovao dummy probao sam da ponovo aktiviram zaštitu i to uspešno. Diskonektovao sam koaksijalne kablove između preampa i ampa. Releji se isključili ali ne i ledice. U svakom slučaju sad radi sve kako treba.
Naime, ulaz ampa kao ni još neki elementi nisu konektovani na masu ako nema preampa.
Hvala Dragane na upomoći nema šanse da bih ovo mogao sam!
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)