Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Kraj ima navoj M8, tu sad treba dizajnirati jedan zglobni nosac za kameru i mikroskop, bilo bi dobro da bude zglobni da bi mogla kamera da se postavi pod praivim uglom. Nema kad Svaba napravi nesto to je stvarno kvalitet, bas me odusevljava kvalitet stlaka za mikrofon, stvarno su ga uradili bruka dobro. Taj gorni deo ima 3 cevi u cevi, kao na pecaljki


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Evo jednostavnog resenja, uradicu to za prvu ruku dok ne napravim zglobni nosac, jednostavno na parce metala na kojem se sa jedna strane ureze M8 a na drugom kraju nareze M6, sa druge strane mikroskopa postoji isto jedna ovakva M6 rupa sa navojem na koju cu moci da zavrnem onu kutijicu sa pwm modulom sa led svetlom


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Evo koliko je vremena potrebno da se zavari matica na sraf i napravi nosac i jos i ofarba : )


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Led svetlo ostaje ono sa KP sto se utakne u ovakav jedan usb fleksibilni kabal https://www.aliexpress.com/item/32992410180.html , takva dva komada treba da namontiram u pwm kutijicu koja ce ovako nekako kao na slici da bude montirana i to je sva mudrost. Bilo bi dobro da kutijica ima usb ulaze onda nebi morao da secem usb flex kablove i da budzim ali za dok se ne napravi tako nesto i nadje malo veca kutijica posluzice i ovako : )


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Osposobio sam kameru da mogu da radim, pogledajte kako to lepo izgleda kada je veca povrsina na ekranu i koliko je lako raditi sa duvoljkom kad se vide ohoho okolnih komponenti milina jedna, zanemarite piksele to je takav skrishot ne razumem zasto su toliko puno kompresovali jpeg ne svidja mi se skrishot ali bolje je na ekranu nema toliko naocigled piksela, samo da vam pokazem kako izgleda WD=250mm (slika1) ili slika 3 = wd=350mm cak i bez svetla. Zanimljivo je sto mikroskop moze da radi i na WD=20mm (moze i jos manje), druga slika slikano pod uglom, tako da mogu reci za razliku od crnog mikroskopa ovaj sa zlatnim okvirom je babaroga u svakom smislu, sa crnim mikroskopom pitanje i sa dodatnim socivima da moze ovo da se postigne da moze i jedan i drugi wd! Kamera, i nisam nesto preterano odusevljen, ili je fake senzor ili je marketing odradio svoje, i dalje mislim da je cak i ona stara mikro rpi kamera bolja od ove kamere.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Svaka čast savane, dobio si savršenu WD!

Mikroskop 50x zlata vrijedan, sad fino naci kameru ili slozi svoju a ovu prodas za iste novce sto si je kupio.

Ako želiš i lako je rastaviti kameru pa poslikaj što je unutra a ako imas usb na serijski port spoji rx tx gnd i otvori putty terminal na serijski port i ocitas senzor koji je u pitanju..imas na yt video kako se to radi.

Pa kad se boota embeded linux i driveri pisat ce ti koji je senzor.

Ova kompresija je ocajno loša, dali ima da sprema u png format ili nekvi drugi?
Reply
Ma jok, toliko je jednostavan settings meni da bi ga ja bolje uradio, nikakva podesavanja osim onog osnovnog, exposure i white balance, setting auto or settings manual, onda ima nesto bezveze neki lenjir su dodali da moze da se vidi na ekranu, nista narocito, cirkus sto bi rekli : ) Sve u svemu to je ta cena, toliko bi kostala i RX510 malo manje i pitanje dali bi bila dobra. Dodje mi da napravim kameru, da nacrtam kuciste i da ga uradim na Jlc u aluminijumu, da uguram unutra cm4 modul i novu pi kameru, za sada nemam vremena da se sa tim zezam ali ne znaci da necu! : ) Kad je budem radio imace i dva usb porta za ona usb led svetla mozda i digitalno kontrolisan pwm modul kao na mojoj diy, sve sa ekrana da se podesava, fino to moze da se napravi. Sto je najsmesnije da se ima operativni sistem na ekranu uz klameru a kamera da radi u drugom lajeru na nativnoj grafici, isto kao moja diy i da to sve stane u alu kutijicu malo vecu od te rx510 : (

Imam usb na ttl ali ne znam kako se otvara kamera, gde si nasao video?
Reply
https://m.youtube.com/watch?v=1jV7Qzr3OQ...ZSBpbXg%3D

Pogledaj video o fake senzoru i kako se spaja tx i rx i gnd...za otvaranje kamere nisam nasao video jer je novi proizvod na trzistu.
Reply
Znam da je lako kad ima sarafe ali ova kamera nema : ) sumnjam da su sarafi ispod prednje plasticne maske ali nije lako to skinuti a da se ne primeti da je skidano tako da nebi ja to dirao
Reply
Ostavi tako sto jeste.

Kad dodje nova kamera bolja kupis je a ovu sada sto imas prodas na oglasniku da vratis ulozeno.

Bitno je da si nasao mikroskop 50x i da si dobio WD. A za kameru ces s vremenom napraviti svoju.
Reply
Nije ona losa, gotov proizvod i fino se vidi ali nije onako kako sam ocekivao, kako je reklamiraju ocekivao sam da bude slika kristalno jasna a nije bas tako, mislim nije to toliko strasno, jasno se vidi sta se radi na pcb, bolje nego skrinshoot, odlicno za rad, ali nije to to, 4k bi trebala da je daleko jasnija, podesavanja manje vise trebali su ostaviti mogucnost da skrinshot ima manju kompresiju, da fajl bude bar duplo vise Mb a ima ga 2 i nesto na 4k rezoluciji, trebalo bi bar da je 5Mb, mogu sam da zamislim da inje kompresovan format bilo bi jos manje blura samoim tim i jos vise piksela, stvarno mi nisu jasni. To je ono sto ja kazem, ne treba verovati revievima, oni za to dobijaju novac i normalno je da malo prenaduvaju nego sto stvarno jeste. Cim sam kameru raspakovao i video one plasticne dugmice koji skljockaju znao sam da nije kvalitet, mislim da sam se zeznuo sto nisam narucio rx510, deluje mi mnogo bolja nego ova, prodavali su je jedno vreme na LCSC sto bi bio pokazatelj da je mozda kvalitetna jer ne prodaju oni skart robu, nebi oni sebi to dozvolili. Mozda bude bolje kad dodje svetlo, videcemo, uglavnom moze fino da se radi.

Mikroskop je vrh! Trebao sam jos jedan rezervni naruciti. Stalak top!
Reply
Ne moze ni da bude bolje kada nemas dodatno svetlo, razlog je veoma prost, svetlo prolazi kroz tu optiku koja ima jako mali otvor. Iz tog razloga su ti onako zrnaste slike.
Stalak nije los ali nije za brzo repozicioniranje, jer moras da odvijes tamo, odvijes onamo, sve stegnes natrag, uz sve to ne mozes jednom rukom nego moras da sa 2 ruke sve to odradis...
Na kraju krajeva ovaj sto je meni stigao uz mikroskop sa federima sam mislio da je bzv. ali kada se izmesti na cvrstu podlogu fenomenalan je jer ce lako repozicionira kamera i ocas posla priblizi ili odalji od predmeta i sve to 1 rukom u sekundi. Mene je inicijalno nerviralo sto je da kazemo slab i "klimav" medjutim kada stoji na zidu ili plafonu (kao sto tebi ovo stoji na podu) , znaci na cvrstoj podlozi sasvim je nebitno kakav je nosac i koliko je jak, jer nema kako da se pomera ili podrhtava.
Nemoj ovo da shvatis kao neku kritiku, cisto uporedjujem dobre i lose strane jednog i drugog resenja.
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
Ali isto je i sa crnim mikroskopom koji ima mnogo veci otvor za optiku, isto je zrnasta slika na scrinshotu, ne pomaze ni svetlo, uperio sam led sa telefona koji poprilicno jako osvetli povrsinu jednostavno ne pomaze. Kazem zadovoljan jesam ali ne onako kako sam ocekivao. Stalak je cvrst, skoro da se ne pomera prilikom izostravanja slike na onom zlatnom tockicu tako da se moze precizno postaviti ostria, da je klimav to bi bio problem. Stalak ima na dva mesta podesavanje visine, treba dve ruke kada se podesava visina, kada se dize ili spusta, ali ugao i levo-desno moze sa jednom rukom jer je cevast i lako ga je rotirati, ali prednost je sto stalak mogu da prenesem bilo gde, nisam ogranicen na postavku na sto ili fiksnu postavku na plafon ili na nesto drugo. I pozicionira se jednostavno i brzo. Taj stalak na federu sumnjam da bi mogao da drzi crni mikroskop sa kamerom, ovaj to odradjuje bez problema! Bas sam ekstra zadovoljan sto se stalka tice, mikroskop i stalak su dve stvari koje sam ubo sto bi rekli kako sam hteo.
Reply
Pogledajte kolika je cijena imx senzora na aliexpresu i sve ce vam biti jasnije da u kameri nije taj senzor koji se reklamira.

Kad savan skupi lovu i kupi rpi kameru sto je htio od pocetka teme, moci ce da usporedi kvalitetu i vidi razliku.
Reply
Stavicu ja jedan dan onu malu kamericu pa cemo videti razliku. Sumnjiva mi je 4k pro kamera bas sumnjiva, dodje mi da je otvorim da vidim dali je senzor taj sto ga relamiraju, deluje da nije ni blizu. I jos nesto, stavili su ir led sa gornje strane tako da da bi koristio daljinski upravljac moras da podignes visoko ruku da bi ir senzor mogao da primi signal, bas bezveze. Ne moze se to sad ni znati kako ibi to izgledalo na 4k monitoru, ne moze biti isto 1080p gde je rezolucija 1920x1080 i oina na 4k koja je duplo-troduplo veca, na osnovu skrinshota ne izgleda lepo. Videcu probacu 4k video rekord, trebalo bi da pokaze bolje nego na jpeg
Reply
Ako se secas slika i snimaka koje sam postavio sa moje kamere isto sam se zalio da jpeg slika je za nijansu mutnija, kao i snimak pogotovu kada ode na YT da je za klasu slabiji nego ono sto vidim preko HDMI. Kada sam nabavljao nisam ciljao nista konkretno ali mi je bio pik u rangu cene izmedju 100 i 150eura i odabrao sam ovo, zapravo drugar kome sam i nabavio mi je prvi i predlozio da uzmemo to. To je neka YIZHAN za koju na aliexpresu pise da koristi panasonic senzor, ali i to mi je totalno nebitno koji je i ciji je, jer kada sam dobio i probao ja sam bio prezadovoljan, U medjuvremenu sam nabavio jos 2 kompleta za drugare. Kamera se vodi kao 48Mpix ali naravno senzor nije ni blizu toliko ali interpolacijom isteraju jpeg sliku na toliko (bezpotrebno) pa kao 48Mpix. Kamera nije 4K niti bi mi bila potrebna jer bih onda morao da nabavljam i monitor 4K, a zaista ne vidim potrebu za tako necim. Da bih probao da vam docaram kako to izgleda u realnosti probao sam telefonom da napravim kraci snimak, i telefonom sam priblizavao Dell monitoru cisto da se vidi koliko je cista slika koju dobijam sa kamere, obavezno YT selektujte 1080p

https://www.youtube.com/watch?v=fkFe_hy5GeE

evo i slika cisto ako je nekome promaklo, da ne mora da vrti unatrag postove:
https://mega.nz/folder/6SpgQBxA#ULAgaZx7sUXTbR71ReZjNA

Po meni ovo je dokaz da nije neophodno da bude ultra skupo da bi bilo dovoljno dobro, pogotovu sto je jako diskutabilno koliko je to posle bolje, a kostace 5-10x skuplje od ovoga.
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
ddanijel postavis aliexpress link te kamere?

Po video sto si snimio to je vrhunska kamera jer je slika perfektna!

Puno bolja je slika nego sto je savan kupio kameru ...mislim da ti imas original panasonic senzor.
Reply
uzeto je sa linka ispod, sama kamera je 87eura sa besplatnom dostavom unutar EU.

https://it.aliexpress.com/item/1005005241489819.html
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
Da to je super, i vise nego super i wd i slika i ostrina i sve, realno nista bolje od toga ne treba! Slicno se vidi kod mene, nemam sad svetlo ali cim zavrsim sa led svetlom postavicu video.
Reply
Interesantno je da ove 4k pro nema nigde na Mechanic sajtu https://www.mechanichk.com/camara_l23371_p.html

Kada spojim kameru na usb racunara pojavljuje se H1612 camera i pojavljuje se jos jedan uredjaj RDDIS ali nigde ne mogu da nadjem drajver za njega, USB\VID_0AC8&PID_3420&MI_00\6&19EF3674&0&0000

ko to pravi ko bi to mogao da zna, fejk najverovatnije, a ne moze da se otvori, bas sam lupom gledao nigde se ne vidi nikakav zazor sto bi licilo da moze da se odvrne, lici mi na izliveno pa eloksirano u dve boje, jedino gde bi to moglo da se otvori mozda ako bi se skinula plasticna maska gde su dugmici ali bolje da ne diram. I nije izguljena plastika kako sam mislio nego treba da se skine zastitna folija jer je ona izguljena a ne i plastika ispod, znaci da je ipak nova a ne polovna : ) Kada bi pronasao rndis drajver verovatno bi mogao da dobijem neki interfejs, probacu na linux da vidim kako ga linux prepoznaje
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 16 Guest(s)