Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mega328 Multitester
#1
Njuškam malo po ebayu, razmišljam si o kupovini ESR metra jer mi je dosad jedno 10 puta trebao, pa sam naišao na ovu, po meni, jako praktičnu stvarčicu Smile 

Ima sve živo što bi mi moglo zatrebat u sebi, a nije jako skupa Smile 

Multitester

Ima li tko sličnu stvarčicu pa da podjeli iskustvo samnom Smile
Reply
#2
Ima 11277, on je napravio tester onaj sa Kesaneta.
Reply
#3
Ja sam napravio ovaj tester u kitu. Mnogo je dobar ali samo treba da znaš da ako zaboraviš da isprazniš elektrolitski kondenzator pre merenja ODE PIC! Ja sam tako spržio jedan Atmega PIC pa sad treba da mi stigne zamena.
Reply
#4
gigabyte, ovako nešto tražiš,
.
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=152&page=6
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#5
E baš to Smile Imam negdje jedan neiskorišteni 328P i displeya jedno par komada pa bi mogao sklepati jedan ESR meter
Reply
#6
imaš dokumentaciju tamo u temi pa i neki video koji sam uradio. uređaj radi i dan-danas - mora se paziti da se kondenzatori prije mjerenja isprazne i to je to. nisam imao načina da provjeravam tačnosti mjerenja ali vjerujem da su u razumnim granicama. nekad je i bitnije znati da li 121 na kondenzatoru znači 120pF ili 12pF a imao sam slučajeve takvih označavanja kondenzatora koji je zapravo imao 12pF - pa sam se npr. čudio što mi APEX AX11 osciluje...

sretno i javi slikom šta si i kako uradio!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#7
Da, to sam pročito da se mora paziti da su prazni inace ode mcu.

Prvo moram dat pločicu izraditi, imam jednog čovjeka koji je zbilja jeftin i koji ih kvalitetno odradi.

Ma već razmišljam 2 mjeseca dal da upiknem neki esr metar, a zapravo mi esr i induktivite metri najvise trebaju, nis posebno, dovoljno sam da provjerim matamatiku kad se izračuna neki induktivitet

Postavim slike kako djelovi pristižu Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)