Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kroz aerodromsku kontrolu
#1
da li je neko nosio male elektrolitske kondenzatore kroz aerodromsku kontrolu prtljaga,rentgen,i ako jeste da li je i prošao? prave li problem oko toga ako se nosi u avion?
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#2
Zdravo HMAP,

imao sam slucajno 4-5 komada u dzepu, poneo iz kancelarije u kucu i zaboravio, nisu nista pitali - na aerodromu ovde vec imaju one nove skenere, gde stanes rasirenih nogu i vide svasta nesto. Ali ako se dobro secam, bili su u dzepu i u beogradu u suportnom pravcu - niko nista nije pitao. Ali bili su prilicno mali - maks 47µ/63V.

Drugi put poneo Zeger klesta - ona sa sijlastim i zakrivljenim vrhovima - idiot u BG mi uzeo i bacio. Pre toga je zenska imala turpijicu za nokte 3 puta duzu i stvarno ostru i to je proslo.

Ajd sto je uzeo, mogu i da razumem ali da to ne predaju negde pa da moze da se pokupi u povratku je vrhunski amaterizam. Bas sam bio popizdio - nisu bila toliko skupa nego ih je bar kod nas tesko naci a ovde su preskupa.
Reply
#3
Na ovom linku imaš brzi pregled ograničenih i zabranjenih predmeta/materija u avionu (prtljag i kabina)
https://www.airserbia.com/sr_latin/info-...in-baggage

a na dnu strane je PDF sa kompletnim spiskom stvari
https://www.airserbia.com/Documents/zabr...edmeti.pdf

Nisam siguran da li se elektrolitski kondenzator može smatrati predmetom 'sa korodirajućom tečnosti' ali mislim da se većina kondenzatora normalno uvozi tj. prevozi avionom. Svako pojačalo sadrži elektrolitske kondove onoliko.
Reply
#4
(05-05-2024, 06:46 PM)aleks_KG Wrote: Zdravo HMAP,

imao sam slucajno 4-5 komada u dzepu, poneo iz kancelarije u kucu i zaboravio, nisu nista pitali - na aerodromu ovde vec imaju one nove skenere, gde stanes rasirenih nogu i vide svasta nesto. Ali ako se dobro secam, bili su u dzepu i u beogradu u suportnom pravcu - niko nista nije pitao. Ali bili su prilicno mali - maks 47µ/63V.

Drugi put poneo Zeger klesta - ona sa sijlastim i zakrivljenim vrhovima - idiot u BG mi uzeo i bacio. Pre toga je zenska imala turpijicu za nokte 3 puta duzu i stvarno ostru i to je proslo.

Ajd sto je uzeo, mogu i da razumem ali da to ne predaju negde pa da moze da se pokupi u povratku je vrhunski amaterizam. Bas sam bio popizdio - nisu bila toliko skupa nego ih je bar kod nas tesko naci a ovde su preskupa.

ako mozes da nadjes za svaki slucaj ponesi one kesice sto se hermeticki zatvaraju i koriste za tecnost u rucnom prtljagu pa skapuj u nju.
Reply
#5
tako spakovani su i došli kondenzatori do mene,sinoć sam odvadio šta treba da ostane kući a šta ide sa mnom "preko grane". došao sam dosta ranije na prijavu za let,i odmah otišao redovno carinik - pasoška kontrola - rentgen. i na carini i pre rentgena sam objasnio da između ostalog nosim potežak transformator i pregršt kondenzatora (odnosno delova za pojačala). ranac mi jesu dodatno još i vizuelno (izvadili stvari iz ranca i okom) pregledali,ali nisu pravili problem i prošao sam.
dakle nije da ohrabrujem u smislu "hajde sad svi da nosamo delove preko aerodromskih kontrola" ali generalno polovan trafo i pregršt MUSA su prošli.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#6
pogled u kontra smeru nakon pogleda na rentgen-ekipu po dolasku na Baden-Baden aerodrom tu istu ekipu naveo je da me "nasumično" odaberu za još jednu rentgen kontrolu.
snimali su ceo ranac bez vađenja ičega,i glavno pitanje "šta je ovo?" odnosilo se na trafo. odgovorio sam kako jeste,polovan trafo za pojačalo - i samo su me pitali koliko sam ga platio. rekoh 40e i ponudio da ga izvadimo da vide o čemu se radi, međutim nisu više bili zainteresovani,samo su konstatovali da sam iz Beograda doneo - trafo.
njima a i meni - dovoljno.
kondenzatore,za koje sam imao više strepnji - nisu ni spomenuli.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)