Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analiza uticaja e-mail "SPAM" filtera na regularnost izbora
#1
Quote:Prijavljivanje za glasanje u inostranstvu izvršava se slanjem e-mail poruke na jednu od kontakt e-mail adresa nama najbliže ambasade (ili na adresu po uputstvu ambasade).
Ovaj način prijavljivanja za glasanje od samog početka nosi rizike poput presretanja komunikacije, neadekvatnog čuvanja privatnih podataka i gubljenja podataka usled tehničkih nedostataka.

Ukupno ima 218 email adresa na velikom broju domena, između ostalog smeštenih i van resursa u vlasništvu naše države (Srbija).

Više osoba tokom godina žalilo se na izborni proces u inostranstvu, neki su kao odgovor dobijali da je e-mail server bio u kvaru, neki da su završili u “SPAM” folderu, a pojedini su ostali bez odgovora. Slučaj, kada je e-mail filtriran usled mera bezbednosti, i završi u “SPAM” folderu me je posebno zainteresovao, jer mi se čini da je teško da se to zapravo i stvarno desilo.
...
Quote:Sistem za organizaciju glasanja u inostranstvu nije adekvatno sproveden u delo, podložan je namernoj, i slučajnoj manipulaciji podacima. Tehnička ograničenja, zastareli procesi i netrasparentna rešenja dovode do povećanja rizika eksploatacije građana (ili povrede prava) od strane državnih službenika, ali i od treće strane.

Na osnovu svog stručnog iskustva, kao i rezultata prikazanih u analizi, mogu takođe da pretpostavim da poruke nisu završile u “SPAM” folderu, ili da je tehničko rešenje zaštite pogrešno konfigurisano.


Ceo text sa detaljima analize možete videti ovde: https://security-net.biz/Analiza-uticaja...zbora.html
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)