DIY Electronic projects
Sve i svašta - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sve i svašta (/showthread.php?tid=650)



RE: Sve i svašta - Dual - 01-29-2016

(01-29-2016, 11:28 AM)Želja Wrote: Svaka izgovorena (napisana) reč, negde ostavi neizbrisiv trag ...
Pozz
Zabeleženi smo, neizbrisivo... (dok ima struje) Wink


RE: Sve i svašta - Macola - 01-29-2016

(01-29-2016, 11:19 AM)Dual Wrote:
(01-29-2016, 12:25 AM)Macola Wrote: Protok vremena je čudna stvar, a "pileće" pamćenje u ljudskoj zajednici još čudnija stvar!
Mi, ljudska bića (nadam se da se tako opravdano možemo nazvati), jesmo uvek sveže testo koje se lako da oblikovati veštom rukom.
...
Macola, ti spadaš u manjinu koja o tome hoće da progovori... 41  (Za ovo boldovano mislim da nije opravdano posle Aušvica.)

Kad sam bio mlad (i čitao Asimova, Klarka i Bredberija), smatrao sam da ću u svojoj 38-oj godini, kao čiča Smile, videti 21.vek - vek futurizma jbt... Mrzeo sam autoritarni sistem još u osnovnoj školi. A sad sam u 54-oj doživeo totalni povratak u srednji vek - fali samo inkvizicija (nisam siguran da sam dobro rekao ovo "fali" Wink)..

Dobro je jedino što imam snage da učim da radim u novim programima, i da svoje gađenje ne prikažem u slikama, kao da imam neki polarizacioni filter... Evo prve "upotrebljive" slike sa programom VRay for SketchUp:

Ma te stvari (neljudske) su stare koliko i ljudska populacija. Aušvic je samo jedna od njih: od od robovanja u najstarijim poznatim civilizacijama, preko inkvizicije i istrebljenja čitavih naroda (preko 20 miliona) u obe Amerike, pa do svetskih ratova i današnjice, gde se to danas radi na vrlo perfidan način.

Sve je se osavremenilo veoma.
Poput tog tvog finog programa u kom si nacrtao tu lepu sliku.

Ljudska populacija se i danas može podeliti na nešto slično što vlada u životinjskom svetu:
-predatore, koji žive od tuđe energije,
- i "biljojede", koji sami prikupljaju energiju a predatori ih love.

Samo je mehanizam predatora (poput ostalih dostignuća u ljudskoj istoriji) postao toliko fin, suptilan, neprimetan, da "biljojedi" niti mogu da osete kada postaju ulov. Čak sa osećajem sreće i zadovoljstva uleću pravo u ralje!
Nežno, sa bogatom dozom dobrog lubrikanta :-)

Česta pojava kod predatora je da se, ukoliko se pojavi odgovarajući plen, veoma lako i brzo udružuju u čopor, te plen skoro da nema šansu da se izvuče (to smo osetili i na svojoj koži prethodnih decenija).
Kad ulove i podele po komad svakom, opet se lako razdruže i bitišu samostalno do pojave svežeg plena.

Biljojedi su naivni. Navikli su na uobičajeni atak predatora, gde se savim jasno vidi da želi da vas pojede, i onda bežanje ili borba!

Ono što sam zapazio, i protiv čega se zdušno borim na svoj način, je ono što se događa u glavama "biljojeda", a što su predatori veoma vešto i zakulisno uobličili.

Danas u većini zemalja, ako šutneš mačku na ulici, koja ti na brzinu otme sendvič iz ruke dok ga jedeš na klupi u parku, nejverovatnije ćeš završiti na sudu i očekuj od zatvora do novčane kazne.

Tiho i postepeno nam gase sve mehanizme prirodne odbrane. Ku*vinski, u tišini i kroz stvari na koje se lako "navučemo".  Kada nam taj mehanizam bude zatrebao, nećemo ga imati (a već ga skoro i nemamo).
Naravno, to je odmah pokriveno: ili majstorskom zamenom teza, ili naglašavanjem nevažnih stvari da bi važne bile potisnute u podsvest.
Kao mađioničar: mahne ti jednom rukom ispred očiju, a drugom ti izvadi novčanik iz džepa...

Došlo je vreme da "biljojedi" kažu predatoru: "Molim te dođi i pojedi me. Ja to volim, ja to želim! Glupo je da budeš gladan dragi predatore."

Raznorazna: ljudska, životinjska, ekološka, i ostala "prava", koja nemaju blage veze sa životom, jer upravo oni koji ih proklamuju, najviše ih i krše!

Sve su to mehanizmi koji oblikuju našu nemoć.

Konačni cilj je sasvim jednostavan: maksimalna otuđenost pojedinca i njegovo razmišljanje o bilo kom problemu koji ga ugrožava: "Šta ja tu mogu sam da učinim?"
(u stvari, ni malo nismo sami, jer imamo ogromnu snagu, samo što toga nismo svesni)

Sve mi se čini da su ovo bila zdravija vemena:

"Kad to cuše pope Milo
poleće mu sablji ruka
a dva oka k'o strijele
sijevnuše u hajduka"

Pozz


RE: Sve i svašta - Macola - 01-29-2016

"Hleba i igara!"

Čitavo viševekovno delo, koje se ne može smestiti na stotine hiljada stranica teksta, a rečeno u dve reči i jednim veznikom :-)


RE: Sve i svašta - 1van - 01-29-2016

CTRL+S (Stranicu 165 sa teme Sve i svasta, za neke buduce generacije, thx)


RE: Sve i svašta - Dackotronic - 01-29-2016

Television ruling the nation Big Grin


RE: Sve i svašta - Braca - 01-29-2016

Predatora i biljojeda je oduvek bilo, ali sada su se stvari drastično zaoštrile.
Po nedavno objavljenim podacima Oxfam-a, 62 pojedinca ili porodice poseduju imovinu veću nego 4 milijarde najsiromašnijih ovoga sveta, nešto preko 600 njih poseduje 99% svetskog bogatstva.
U američkom senatu sedi 100 senatora koji zajedno poseduju nekih 30 milijardi dolara. Koga oni predstavljaju?

Šezdeset osma (figurativno) je bila zadnja godina kada se mladež udružila i izašla na ulice. Zatim je formirana Trilatelarna komisija i Imperija je uzvratila udarac. Mi živimo u onome što se zatim dešavalo i dešava.

Realizovano je ono što je tridesetih godina prošlog veka napisao Volter Lipman, kasnije čuveni američki novinar. Parafraziram po sećanju: "Narodu treba stalno servirati "neophodne iluzije" kao što su demokratija, sloboda govora, vladavina prava, podela vlasti na zakonodavnu i izvršnu, slobodne medije, slobodne izbore, ljudska prava, itd. (dopunite dalje po slobodnom izboru), kako bi elita mogla u miru da obavlja svoje poslove".

Gornji pojam je N. Čomski uzeo kao naslov svoje knjige "Necessary Illusions: Thought Control in Democratic Societies". Da je ta knjiga postala obavezna lektira u srednjoj školi, možda je nešto i moglo da se učini...

Pozdrav


RE: Sve i svašta - Macola - 01-29-2016

Nada ipak poslednja umire.

(tašta (punica) mi se tako zove, "majku joj božju imperijalističku!" - što bi rekao legendarni bravar koji je svojim b®avarskim rukama uradio jedno povijesno "klick")


RE: Sve i svašta - Robert63 - 01-29-2016

Macola,

Tebi pored svih Osciliskopa, Fekvencmetara, Spektrometara, Logoskopa,
....treba neki pomočnik da " Menja kablove" ,na ...dok odmaraš :-)

Pomočnik ne sme da bude "Ženskog Spola" , jer će merenja da budu NE-Ujednačena" !!!

Vidljivo Talasanje bi se očitalo još na prvom grafikonu :-)


RE: Sve i svašta - Аритон - 01-29-2016

(01-29-2016, 01:50 PM)Braca Wrote: Predatora i biljojeda je oduvek bilo, ali sada su se stvari drastično zaoštrile.

Postojala je žena u Indiji koja je kao kućnog ljubimca imala pitona, zmiju koju je mnogo volela.

Ta njena zmija od 4 metara je odjednom jednostavno prestala jesti. Nakon nekoliko nedelja pokušavanja njene zabrinute gazdarice da je nahrani, nudeći joj sve živo što jedna zmija može poželeti da zadavi i pojede, očajna žena ju je odnela veterinaru.

Saslušavši celu priču i muku gazdarice, veterinar ju je upitao: “Da li vaša zmija spava s vama noću, obmotava se oko vas ili dogmiže jako blizu te se raširi celom svojom dužinom?”

Žena je iznenađeno sa mnogo nade odgovorila: “Da! Da ! Ona to radi svakodnevno i to me čini tako tužnom, jer vidim da nešto traži od mene, a ja joj ne mogu pomoći da se oseća bolje.”

Veterinar je zabrinutim tonom u dahu odgovorio: “Gospođo, vaš piton nije bolestan, on se priprema da vas pojede.

On je, svaki put, gmižući i “grleći” vas, obmotavajući se oko vašeg tela, proveravao veličinu kako bi odmerio koliko ste velik obrok i koliki on mora biti pre napada. I da, ne jede, kako bi imao dovoljno mesta da vas lakše svari pošto vas udavi i proguta.

Pouka i poruka priče je: Moraš prepoznati zmije oko sebe i njihovu istinsku nameru. Samo zato što je neko u vašoj blizini, “grli” vas često i ljubi, ne znači i da su njegove namere dobre.


RE: Sve i svašta - branko tod - 01-30-2016

(01-29-2016, 12:25 AM)Macola Wrote: Matoro testo pruža jak otpor jer poseduje sećanje na mnogo bivših oblika, ali se ipak da oblikovati, samo sporije.

Ma kakvi, ne može opšte da se oblikuje, stalno špada.


RE: Sve i svašta - saggit - 01-31-2016

Svekrva:
Da izvineš snajka, ova beba uopšte ne liči na mog sina!!
Snajka:
Da izvineš svekrva, ono dole je pi*ka, a ne fotokopir.


RE: Sve i svašta - TDA - 01-31-2016

Big Grin


RE: Sve i svašta - Ubledeli - 01-31-2016

@Macola
''Došlo je vreme da "biljojedi" kažu predatoru: "Molim te dođi i pojedi me. Ja to volim, ja to želim! Glupo je da budeš gladan dragi predatore." '' ova situacija je zivopisno opisana u knjizi:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Restaurant_at_the_End_of_the_Universe

vezano za pricu brojac(u nastavku brijac?)
strah od smrti i sladak limun(ono sto ide uz kiselo grozdje)
moja povrsnost ne doseze mnogo dublje od toga
Big Grin


RE: Sve i svašta - Robert63 - 01-31-2016

I ?

-Kakva ti je nova snajka ?.......'el hoće da kopa ?

-Hoće nego šta ! .....ako je probudeš pre 12h, .....ima oči da ti isKOPA !!!


RE: Sve i svašta - Аритон - 02-01-2016

[Image: 1917603_1075165799192787_3168580109432760860_n.jpg]


RE: Sve i svašta - Macola - 02-03-2016

(01-31-2016, 09:58 PM)Ubledeli Wrote: @Macola
''Došlo je vreme da "biljojedi" kažu predatoru: "Molim te dođi i pojedi me. Ja to volim, ja to želim! Glupo je da budeš gladan dragi predatore." ''  ova situacija je zivopisno opisana u knjizi:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Restaurant_at_the_End_of_the_Universe

vezano za pricu brojac(u nastavku brijac?)
strah od smrti i sladak limun(ono sto ide uz kiselo grozdje)
moja povrsnost ne doseze mnogo dublje od toga
Big Grin

Heh Bledoliki,

Hvala ti za ovaj naslov! Nešto sam se vrzmao stotinama kilometara okolo i nisam stigao da  budem na forumu, ali čim sam se dokopao malo vremena, pročitao sam tu knjigu, a naravno prvo njenu prethodnicu, odnosno obe.
Svidele su mi se obe, a našao sam i deo nalik citiranoj rečenici :-)

Što se tiče ovog drugog, odnosno tvog pogleda na "brijač" :-), kako ga ti nazivaš, mislim da nisi baš najbolje provalio suštinu.

Pokušaj to da posmatraš kao svojevrsnu kritiku ovog današnjeg toka civilizacije, i tamnih predviđanja oko mogućeg ishoda svega toga, ali da izvesna nada ipak postoji...

Pozdrav Bledoliki druže!

P.S.

Tim nazivom "Bledoliki", jedna skoro potpuno istrebljena civilizacija je, u nekim davnim vremenima, nazivala svoje buduće dželate.


RE: Sve i svašta - Macola - 02-06-2016

Ovo nam sledi u najbliskijoj budućnosti (moooćno :-):

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiGx6HtheLKAhUD2ywKHe3oDQAQFggfMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.fairchildsemi.com.cn%2FAssets%2FzSystem%2Fdocuments%2Fcollateral%2FtechnicalArticle%2FResurrecting-the-BJT.pdf&usg=AFQjCNHls3ZbwsJGmIAPEl-a8SLX-UAzAw


RE: Sve i svašta - Macola - 02-06-2016

http://www.genesicsemi.com/images/products_sic/sjt/GA20JT12-263.pdf

http://www.digikey.com/product-detail/en/GA20JT12-263/1242-1189-ND/3904863


RE: Sve i svašta - Macola - 02-06-2016

Ili možda ovo, brzo kao dve zvečarke :-)

http://www.digikey.com/product-detail/en/NTP8G206NG/NTP8G206NGOS-ND/5267853

http://www.onsemi.com/pub_link/Collateral/NTP8G206N-D.PDF


RE: Sve i svašta - Macola - 02-06-2016

Interesantne stvari sam obeležio strelicama:


.pdf   NTP8G206N-D_1.PDF (Size: 126,36 KB / Downloads: 22)

To mora da radi na kratkom talasu kao zmaj :-)