DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 12-29-2022

Neki rus mi se doselio u labos i nikako da ga istjeram... Tongue  Valjda ćemo naći neki zajednički jezik za dug i sretan život.Na svu sreću ima dokumentacije na engleskom inače bi bilo veselje.




RE: Upravo stiglo - Sir Oliver - 12-30-2022

Odoh ja u lajfstajl hifi.
Redukcija sistema na esenciju: Zvučnik samo. Doduše aktivan. Naravno IcePower
Sve se svelo samo na strimer i zvučnike.

WAF beskonačno. Zjeee


RE: Upravo stiglo - mikikg - 01-05-2023

Stigao "rack", da se upakuje malo ova zanimljiva oprema Smile

Donja tri uredjaja su samo pre-amp-ovi jedan API i dva Warm Audio.

API 3124V 4-channel Microphone Preamp je odprilike tu najpaprenije parče opreme, skuplji je od RME-a, cena ispada oko 1kE po jednom Audio kanalu za mikrofonski pre-amp!?!!

Društvo ne znam šta da vam kažem, dajte ove vaše pre-amo-ove ali da ih pakujete u 19'' rak kućište, ima ko to kupuje!!!

[Image: attachment.php?aid=39171]


RE: Upravo stiglo - mikikg - 01-05-2023

Konkretno na primer šta WA76 ima unutra, API3124V izgleda malo "ozbiljnije" Smile

[Image: attachment.php?aid=39172]
[Image: attachment.php?aid=39173]


RE: Upravo stiglo - Braca - 01-05-2023

Elektronika za vrhunski (po objektivnim kriterijumima) mikrofonski PP (predpojačavač) može da se napravi za 50-tak evra po kanalu.
Ovo tvrdim na osnovu dva članka koje je S. Wurcer objavio u Linear Audio Vol. 1 i 2, kao i prototipa Gronerovog mikrofonskog PP koji imam i koji je po šumu u klasi LNA.

Na drugoj strani je ovaj API3124V koji koristi diskretne op-ampove (100 - 200 evra po komadu) i skupe transformatore na ulazu i izlazu, da bi postigao THD od -70dBc na +4dBu, odn. -61dBc na +22dBu.
Što se deklarisanog šuma tiče, to su samo neke brojke u dB bez reference, dakle neupotrebljive za bilo kakvu objektivnu ocenu.
Cena je kao kod audiofilskih komponenata - postoje pojačavači snage sa skoro 1% izobličenja i cenom od 20000 evra po kanalu.
Prema tome, ne može se za par op-ampova i nekoliko tranzistora zahtevati 2000 evra po kanalu - neophodna je misterija diskretnog dizajna u oklopu.

Po meni, performanse mikrofonskih pojačavača se sastoje od jednog maksimuma (linearnost) i jednog minimuma (šum), bez kompromisa.

Vidim u sistemu i dva kompresora, WA76 je modernizovana kopija poznate sprave iz 70-tih godina, takođe sa trafoom na putu signala.
Drugi (dBx-ov 166XL), verovatno ga imate od ranije (mislim da se više ne proizvodi).
Dakle, za kompresiju ima dovoljno kapaciteta, na koncertima je neophodna, a njena upotreba pri snimanju je priča u koju ne bih ulazio.

Nedavno mi se vlasnik jednog tonskog studija u Kg hvalio da je našao način da ceo snimak sabije u 6dB dinamike - aferim!
I onda mi  na ovom forumu pravimo elektroniku za reprodukciju sa THD ispod -120dBc Huh .
Doduše, nije baš uzalud, ima izuzetno kvalitetnih snimaka klasične i džez muzike, a možda i u domenu popularne muzike.

P.S. Zadnje dve napomene su opšteg tipa, uređaj koji je Miki predstavio je bio samo povod.


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 01-05-2023

Evo i ja se ponovih Smile



RE: Upravo stiglo - enaB - 01-05-2023

Zgodan instrument. Imamo mozda bas identican model na poslu, koristio sam ga samo nekoliko puta. Jedino me malo plasi, da tako kazem, sta kad rikne baterija, lakse bi bilo za menjanje da nije ugradjena Smile


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 01-05-2023

Menjaju se, Li Ion, 3.7V


RE: Upravo stiglo - Ebe - 01-05-2023

Nek te sluzi sto godina. Na kojim frekvencijama i naponima moze da meri?


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 01-05-2023

Hvala Ebe.

Do 100kHz, 0.3 i 0.6Vrms
Ovo je "jači" model, 1832 je do 40kHz i samo 0.6Vrms.


RE: Upravo stiglo - Braca - 01-05-2023

(01-05-2023, 02:29 PM)BeliNinja Wrote: Evo i ja se ponovih Smile
Koristan instrument, neka te lepo služi!


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 01-05-2023

Hvala Braco.


RE: Upravo stiglo - Bocko - 01-06-2023

Stigle neke sitnice:


RE: Upravo stiglo - Braca - 01-06-2023

Baš sitnice Wink 
Neka je sa srećom projekat!


RE: Upravo stiglo - pmiroslav81 - 01-06-2023

Opaaaaa. Lepo lepo. 
A koji je projekat u pitanju ako nije tajna ? 🙂🙂🙂🙂
I gde su nabavljene komponente negde kod nas .....


RE: Upravo stiglo - Bocko - 01-07-2023

Hvala, drugari! Smile

Ova naša ljubav-pasija-hobi, beg od stvarnosti, nije jeftin...
No, lakše mi je, kada se setim Vlada021 kako ne misli, koliko će rasplakati suprugu, kada nešto želi! Smile

Malko se uklopile kockice, kada mi je komšija, drug Aca, poklonio pločicu za SMPS Ludo 1kW, a od ranije se pripisao spisak materijala za nabavku, te će se i sinu ostvariti želja, da izradi to napajanje u kombinaciji sa već izrađenim Apex D200.1, PCB opet darivao HMAP Smile

Drugi projekat je trenutno igranje Viktora/Ronovara/Dragan100 oko nekijeh mosfeta, u temi HDP 01 preamp-headamp

U opciji je i ranijih dana poklonjena nam riznica od Dragan100, u temi All-FET AMP-Preamp-HeadAmp 

Nešto se meni čini, da su ova dva projekta braća blizanci, te možda uporediti i objediniti najbolje iz oba u jedan, razlika može biti u izlaznim tranzistorima, pa, ko šta voli Smile


RE: Upravo stiglo - Bocko - 01-10-2023

Za još jednu "igračku" se radionica ponovila:


RE: Upravo stiglo - ronovar - 01-10-2023

Bocko...svaka cast na spomenutim draguljima. Ta dva preampa su simbooze i imaju puno zajednickoga...a izlazni dio i hybridi u ips vas i ops su ko lego kockice..igranje u simulatoru sa razlicitim topologijama...na nama je da ih sagradimo i nase uši odluce sto im vise prije...ocekivanja su da ce biti osmjeh na licu i zvuk nalik sigmi tj lampaskom zvuku...mislim da je to high end preamp..koji god da odaberes i sastavis neces pozaliti..biti ce ti to duugoo godina referentni preamp toplog karaktera i zvuka ....


RE: Upravo stiglo - Bocko - 01-10-2023

(01-10-2023, 10:40 AM)Bocko Wrote: Za još jednu "igračku" se radionica ponovila:

Malko slika... 
Nije mi jasan prikaz četvrtke na 1MHz, do oko 100kHz je solidna... 
Možda da se uradi recap, ipak je makina iz 2001. godine? 

Il´ će makina ići kod našeg druga Goshe na šlajfovanje, jal ništa ne dirati?

Kada se zadrži pokazivač miša na sličici, prikaže se setup dotične slike...


RE: Upravo stiglo - Bocko - 01-10-2023

Stigao još jedan poklon od druga Ace, baaaš neočekivan i pravi! Heart Smile 

Na njemu piše taman toliko, da se može naći šta je i za čega Rolleyes 

I naravno valja ga i sklopiti i koristiti, kada ga je naš dr Bora podelio tako nesebično  Heart 
u pitanju je Omni zaštita...