Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novi zakon o bezbednosti saobracaja clan 182
#41
Clan 90 pod rednim brojem 7 pise da je zabranjeno koristiti slusalice na oba uva kod biciklista, motociklista i jos u nekim slucajevima
Reply
#42
Prijatelji, braco, kolege... Tema je bila vezana za clan 182 Zakona o bezbednosti saobracaja. Da se drzimo tog clana u ovoj temi ili da moderatori preimenuju naziv teme u " Novi zakon o bezbednosti saobracaja"?

Inace, od Agencije za bezbednost zaobracaja sam dobio odgovor. Napisali su mi da se obratim MUP-u.
Reply
#43
Za tumačenje zakona može biti mjerodavno samo ministarstvo ili parlament koji ga izglasava. Na ove druge ne treba ozbiljno računati da daju obrazloženje. dakle samo i jedino ministarstvo.
Reply
#44
(11-18-2019, 04:13 PM)viktor1986 Wrote: Prijatelji, braco, kolege... Tema je bila vezana za clan 182 Zakona o bezbednosti saobracaja.

Tacno. 
Ali vidis da coveku ne moze da se objasni nesto sto je 100 % jasno po zakonu a ti hoces da diskutujemo o necemu sto je tako napisano da niko ne zna sta pise  Big Grin.
Reply
#45
verovatno druga slušalica i može spasiti život njenog korisnika u slučaju kad naiđe vozilo sa prvenstvom prolaza pod rotacijom i sirenom-i to ima smisla. iz istog razloga je ograničena glasnoća muzike u automobilu. opreza nikad dosta,a dovoljno je da jedan od učesnika saobraćaja ne pazi ili mu pažnja u kritičnom trenutku bude usmerena na neku drugu stranu iz ovog ili onog razloga.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#46
viktore,možemo mi ovde doći do kakvog god zaključka,ti ćeš opet morati da se u saobraćaju ponašaš kako MUP kaže,sa tim se ne moramo slagati a ako ne želimo sankcije onda se tako moramo i ponašati.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#47
(11-18-2019, 04:41 PM)zare Wrote:
(11-18-2019, 04:13 PM)viktor1986 Wrote: Prijatelji, braco, kolege... Tema je bila vezana za clan 182 Zakona o bezbednosti saobracaja.

Tacno. 
Ali vidis da coveku ne moze da se objasni nesto sto je 100 % jasno po zakonu a ti hoces da diskutujemo o necemu sto je tako napisano da niko ne zna sta pise  Big Grin.

Ti garant radiš za vojsku ili si pandur. Sa takvim razmišljanjem nema trećeg Smile
Reply
#48
hajde da se tema malo raskiseli,jedno dan-dva...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)