Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
All Pic programator
#41
Ja sam takodje radio ovaj allpic na plocici sa elektronika.ba. Prethodno sam pokusao da uradim plocicu po orginalnoj Danijelovoj ali peglom mi to nije bas uspelo najsjajnije. Ova plocica sa elektronika.ba se uspesno odradila iz prvog. Ako se ima serijski port na racunaru odlican programator za imati kod povremene upotrebe, Delove vecinom vec svi imamo po fiokama ili nekim donor uredjajima.

Meni treba preporuka za programator koji moze da programira paralelne eeprome,flash memorije i slicne memorijske cipove.
Sad jel ima koji programator da radi to uz mogucnost progrmiranje piceva (pozeljno) ili je willem programator i dalje opcija no 1
Reply
#42
Davno sam ja sastavio ovaj programator ubrzo cim se pojavio mislim da je PCB bio ili direktno od Danijela ili preko nekog posrednika ne secam se Smile Morao sam samo da prosirim neke rupe kako bi mogao da uglavim diode ostalo je bilo ok. Dugo je radio mada i dan danas radi bez problema, radi sa IcProg postoji uputstvo kako se ubacuje drajver mada jos bolje radi sa WinPIC800.

@dejansd mislim da ja imam jedan programator za eprome sto sam poceo da radim a nisam zavrshio, radi se o programatoru sa sajta elektronika.rs.ba baziran na ponyprog ima greska na PCB-u pa ako imas volje i znanja za rad u Eagle mogu da ti posaljem fajlove ili da okacim ovde nekoliko varijanti koje sam ja probao a nisu radile kako treba ili su radile polovicno pa od svih tih varijanti mozemo napraviti jednu valjanu jer i meni treba klasican programator za eprome 24Cxx, 93xx, SDA standard.

Ovo sam isto imao iskustva pa rekoh da podelim ovde sa vama primetio sam da all pic programator ne bira masinu vec da na svima radi identicno sto nije slucaj sa ponyprog base programatorima.
Allpic radi i na starim i na novim maticnim plocama naime standard se malo izmenio dolaze novije maticne ploce pa su ovi portovi u mnogim maticnim plocama i izbaceni. Kod ponyprog programatora sam primetio da najbolje radi na sto starijim maticnim plocama dok kod novih ima dosta problema jer je napon manji. Takodje kod pony programatora ona funkcija napajanja preko RS232 porta kompletno moze da se izbaci sa seme i da se napaja spoljnim adapterom od 12-15V.

Sredim fajlove pa okacim Wink


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#43
Ovaj moj all pic se napaja preko Usb Smile napravio ja pretvarac sa 555.
Reply
#44
Powerbooster Smile Jedan prijatelj je uspeo da preradi AllPic da bude kompletno na USB to RS232 adapter onaj vadi iz njega negde napon i all pic radi na tom zbudzenom cudu skinuo je rs-232 sa adaptera i polemio direktno zice na plocicu allpic programatora. Znam samo da je otvarao 3-4 takvih adaptera dok nije nasao odgovarajuci zbog napona Big Grin
Reply
#45
Zar se ti serijski 24c nemogu programirati allpicom?
Ja sam mislio na 28cxxx i 27cxxx kao i 29Fxxx fles memorije. Koliko sam gledao u diy varijanti samo wiilem programator je sposoban da ih radi.
Reply
#46
Mogu 24c , tako pise!
http://www.elektronika.rs.ba/data/projek...ri/allpic/
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)