Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
All Pic programator
#1
Toliko je jednostavan da se mora napraviti Smile samo sto ide na Rs 232 port i treba naoajanje 15v.

http://www.elektronika.rs.ba/data/projek...ri/allpic/


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#2
http://www.banggood.com/Pickit3-Pickit-3...88947.html

Greota je zezati se sa bilo cime pored ovakve cene. Taj All Pic je prevazidjena stvar, a da ga izradis trebati ti slicno novca kao za gotov klon PK3 koji je daleko bolji i napredniji od tog All pica. Ima dosta pametnijih stvari za pravljenje, nesto je jednostavno isplativije kupiti gotovo. Ako vec hoces sam da pravis, pravi PK2 klon koji te u delovima izadje 10-ak evra a mnogo je bolja stvar. Ja cekam ovaj kineski klon i imam jedan PK2 klon i verujem da kad se malo ozbiljnije upustim u to necu imati nikakvih problema dugo vremena sa tim programatorima.
Reply
#3
Grehota ga je nenapravit Smile cijena kao kutija cigareta skoro sam ga napravio jos samo rs232 kabl i napajanje, Smile
Koja je razlika izmedju Pic i Eeproma ?
Reply
#4
Samo to, i racunar sa RS232 portom, a ako to nemas onda neko budzenje sa RS232 -> USB pa bude skuplja pita od tepsije i opet je duzinu iza PicKita. Ako nesto hoces da slazes udjes malo u problematiku i slozis sebi neko hardversko razvojno okruzenje. Na tome mozes i da ustedis (dobra kostaju 100-ak evra) i da naucis. Kako ti zelis, mozda ce neko iskusniji vise da pomogne.
Reply
#5
Pisao sam detaljnije o ovom i sličnim programatorima:
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?ti...4#pid25664

AllPIC je upotrebljiv programator, ali ništa više od toga. Verujem da ne programira novije mikrokontrolere, ali one najpopularnije programira (testirano na PIC16F87x, PIC12F6XX, PIC16F62x...). Koristio sam ga do 2006. godine, nakon toga koristim isključivo PicKit2 i PicKit3 (koga preporučujem jer podržava bukvalno sve Microchip mikrokontrolere).

Uz AllPic potrebno je odabrati dovoljno dobar softver za programiranje, ima ih nekoliko, a pošto je hardver kompatibilan sa JDM programatorom, tražiti softver po njemu.

Za očekivati je da neće baš sa svim RS232C portovima da sarađuje, mada je Danijel (kreator AllPIC-a) upotrebivši par "trikova" zaista napravio dobar programator za to doba.

Srećno Smile
Reply
#6
Imam rs232 na pc, i adapter 3-12v ovaj od 12 ima 16v ,ma za pocetak je ok, sad moram citati o mikrokontrolerima neku knjigu Smile
Reply
#7
Samo napred! Sve sto ti nije jasno pitaj.
Reply
#8
Ovaj all pic je proradio , nemam nikakav pic da ga ubodem ali kad kliknem na verify zelena dioda blinka .

Uspostavljena je komunikacijaSmile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#9
Bravo! Samo napred!
Reply
#10
Stavio sam lm 324 Big GrinBig GrinBig Grin i nesta očitava hehehe


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#11
Nemoj to da radis, spalices cipove ili programator Smile

Ako hoces bas da probas, potrazi ako imas u nekoj furdi EEPROM-e, ima ih na nekim PC karticama (npr modemima, mozda i na nekom ruteru i tako nesto) i komponentama u 8-pinskom DIP ili SMD SOIC kucistu.
Pocinju sa oznakom 24xxxx. Obicno su proizvodjaca Atmel ili ST. Uglavnom sve sto nadjes u 8-pinskom kucistu a da je proizvodjaca Atmel ili ST vrlo moguce da je EEPROM (potrazi podatke na internetu).
Mozeh da ih iscitas a mozes u tom programu i da izmenis sadrzaj pa usnimis i vidis da li je zapamtio. Ako to prodje definitivno ti radi Wink
Reply
#12
Morao sam da probam Smile i ispitao sam na 2pinu daje 12v, a imam 56k modem od pc sad cu da vidim sta je na njemu .

Nemam srece sa 56k mxodemom , ovde je neki deseti procesor!


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#13
Da li bi mogao ovaj programator da se napaja iz Pc ? Znam da ima 12v a treba 16v , da se napravi neki konvertor sa 5v na 16v sa 555 ?
Reply
#14
Može svakako, sa USB-a imaš 100-ak mA, tako da možeš odatle izvući 5V DC i podići ih nekim boost čoperom. Planiraj da imaš dovoljno strujnog kapaciteta, pretpostavljam bar 50-ak mA na izlazu.

Inače PicKit2/3 tako i rade, jer PIC-ove možeš programirati i sa 5V što se tiče protokola za CLK i DAT signale, ali starije generacije mikrokontrolera da bi ušle u mod za programiranje moraju na pinu Vpp/MCLR da imaju kratkotrajan impuls od +12V.
Reply
#15
Ovako nesto bi trebalo dati 100mA sa Usb, samo na izlaz staviti zener 15v .[/font]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#16
Mislim da nećeš ovim kolom da dobiješ više od 8V na izlazu sa ulaznih 5V DC... Moraš da pronađeš neki boost na bazi kalema... ili više kaskadno vezanih kondenzatorskih množača...
Reply
#17
Hoceli moci ovaj konevertor , pravio sam ga sa Irf510 i nekom zavojnicom ?
Samo neznam koliko treba mA za Pic eve.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#18
Verovatno će moći. Mada, ja bih ti preporučio ovaj čip MC34063, koji je prilično jeftin a može biti i buck i boost, zavisi kako ga iskonfigurišeš, a nema ništa od externih komponenata:
http://www.onsemi.com/pub_link/Collatera...063A-D.PDF

Na stranici 5 je šema za tvoju namenu.
Reply
#19
A koliko je potrebno mA za programiranje?

A sad procitah 50mA.
Reply
#20
Uzeo sam 12f629 i program ga je sam detektovao Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)