Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diy duvaljka, jbc lemilica, led svetlo, mikroskop
Probacu prvo da urezem u plastiku, moram da se uverim dali je c-mount 25mm ili je 25.4mm, interesantno je da ovu ureznicu na tesno mogu da zavrnem u onu kupovnu kameru u c-mount navoj sto bi bio znak da je c-mount ipak 25mm a ne 25.4mm, ali zasto onda nije hteo mikroskop da se uvrne do kraja pa sam morao ponovo da urezujem navoj dok ga nisam upropastio, to moram da ustanovim da sledeci primerak ne zeznem, nebi bilo smisla : ) Merio sam pomocu papira i sublera, i to je bilo 0.75 definitivno.
Reply
Ma nije to ta ureznica sigurno, nisam ja pogresio nigde nego ovaj navoj sam tebao https://www.gaugestools.com/1-32-un-tap-...-lead-tap/ znaci 1-32UN sa korakom koji nije 0.75 nego je 0.794, zato i nisam mogao da zavrnem na prvom navoju kameru preko pola. Ali ne znam kako da objasnim Kinezima koji je navoj, 3d model navoja im nije dovoljan pa traze tehnicki crtez ili da idem na rizik na svoju odgovornost, ja odustao misleci da cu sam to moci da urezem. Kako da im objasnim koji navoj hocu? Ureznicu nemaju definitivno ali ti si spomenuo V cut tool pa bi trebalo da moze na taj nacin da mogu da odrade ovaj navoj da mi ne ostaje ovako rucno urezan i ne eloksiran.
Reply
E a da nisam postavio ovo https://forum.yu3ma.net/showthread.php?t...#pid129979 pa da covek kaze, postavio sam to a da nisam ni pogledao, znao bi da je pitch 0.0313 inch (0.795mm) pa nebi kupio ureznicu koju sam kupio i upropastio probni model njom, e stvarno sam... covek se nauci samo kad zezne nesto ne moze drugacije! Znaci da bi covek nesto naucio mora da proba, ako ne proba ne moze ni da nauci, to je tako u zivotu.
Reply
C-mount lenses provide a male thread, which mates with a female thread on the camera. The thread is nominally 1 inch (25.4 mm) in diameter, with 32 threads per inch (0.794 mm pitch), designated as "1-32 UN 2A" in the ANSI B1. 1 standard for unified screw threads
Reply
Lako je sad kad znamo : ), vec sam i nacrtao, samo ovde ide zenski a ne muski, znaci ide na kameru 1-32 UN 2B.
Reply
Evo Kinezi mi javljaju da mogu da urade navoj 1-32 UN 2B kao i navoj M25x0.75, ima tu jedna gospodja koja cini mi se nema pojima ni sta je navoj, i koja me je prosli put nagovorila da oni ne rade taj navoj pa sam pristao da mi se ne radi navoj nego sam da ga urezem, evo i koje boje imaju u ponudi koje mi je poslala ova druga gospodja koja je ljubaznija i zna posao i kojoj sam uputio komplaint za pogresnu boju kamere, izostavila je imena nekih od boja kao ta "dark grey" koju sam bio porucio jer joj je prvi odgovor bio slikovit gde je rekla da je to dark grey boja iz njihove ponude i poslala sliku sa istom bojom kao moja kamera, ali sam im poslao dopravljenu tu istu slicicu da mi kazu koja je boja oznacena belim fontom, cini mi se da je upravo to dark grej boja u kojoj je moja kamera trebala da bude, aaa jesu namazani : ) Da vidim sta ce sad da izmisli za ovu boju oznacenu belim fontom i kako ce da se zove ta boja : ) Dark grey boja je plocica ispod te oznacene belim fontom po njenim navodima i po slici jednog predmeta sa imenom "natural-color.jpeg" koji mi je predhodno poslala i ubedila me da je to dark grey : ) Boje su im inace katastrofa, poludefinisane : (


Attached Files
.jpg   color.jpg (Size: 172,66 KB / Downloads: 15)
Reply
Suma sumarum sledeci put narucis black i nema promasaja !
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
Da to i planiram, ili crnu ili natural, klasika, i mogu reci i jesu najlepse boje. Evo sta gospodja kaze, i dalje izbegava da prizna da boja koju sam dobio nije dark grey, ali uporan sam...

Quote:Hi Sir or madam,
Thanks for your email.
Sorry, the color you asked is out of stock.
Would you like to consider other colors?If you can tell us, we might send you more photos.
Feel free to contact us if needed.
Have a nice day.
Monica

savan Wrote:Hello,

looks like those out of stock color marked with white font is color dark grey?
Reply
Monika se upecala! : ) I sta cemo sad?


Attached Files
.jpg   2024-03-30_220847.jpg (Size: 108,15 KB / Downloads: 16)
Reply
Nova slicica za Moniku, moram ovako jer ocigledno da su mi uvalili drugu boju jer onu koju sam trazio nema na stanju tako mi je rekla, mozda ovako bolje razume o cemu se radi i prizna konacno da sam u pravu nista vise ne trazim, ne moraju da mi daju povrat novca, nije u redu da me prave budalom, ja sam im platio posteno i nije to mala firma da se tako ponasaju i da mi urade kameru bojom koju nisam trazio.


Attached Files
.jpg   2024-03-30_220847.jpg (Size: 585,75 KB / Downloads: 16)
Reply
Savo, sve je to prolazno, ne gubi snagu i energiju.
Reply
Moraju definisati te boje na svom sajtu, drugi put ce poslati zeleni eloks jer nisu imali plavi na stanju pa ce biti to je plava boja koju ste trazili, zar nisam u pravu? Danas sutra i tebi ce trebati da ti nesto urade i sta ces da uradis kad ti posalju neku drugu boju? Ima u Jarku kod Rume jedna firma koja radi cnc usluge, eloksiranje, ozbiljno opremljeni masinama za obradu, treba otici licno jer ne odgovaraju na mejlove pa videti za ubuduce da se radi ipak kod nasih ljudi, isto to izadje kada se uracuna prevoz, carina... ne gubiti vreme.
Reply
Moze da bude i najbolja firma na svetu ali kada neko ne odgovara na email taj je kod mene precrtan kao bilo kakva opcija za bilo koji tip saradnje. Isto tako sve koji preferiraju telefonsku komunikaciju i dogovaranja izbegavam u sirokom luku jer sutra uvek bude kako se nismo razumeli i kako su oni rekli, a ja nisam razumeo. Iz tog razloga strogo pisana varijanta za bilo kakav posao dolazi u obzir.
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
Slazem se, ja to smatram neozbiljno i po tome se moze i videti koliko je ko ozbiljan u svom poslu. Poslao sam mu upit za onaj diy zvucnik, ovaj put sam poslao projekt fajlove, da vidimo sta kaze i koja je cena.
Reply
Danas stigao adapter za kameru i mikrofonski stalak...i odgovara na mm!

Savrseno se usarafi na stalak i na kameru M6 navoj...i jako sam zadovoljan kako to izgleda. Izmjerena distanca bez montiranog mikroskopa na kameru je 125cm sto znaci kad montiram mikroskop distanca je tocno 100cm sto je i bio i plan da max WD bude 100cm.

Tako za malo novaca imam kvalitetan stalak, kameru i mikroskop a za LED osvjetljenje sa polarizirajucim filtrom cu pratiti ovu temi kada neko nadje na aliexpresu gotovo rjesenje da nije preglomazno i da je cijenovno OK, i da ima fleksibilna crijeva te ugradjen ili predvidjeno mjesto za ugradnju filtra polarizirajuceg da se moze usarafiti tako da bude sve tvornicki originalno i ugodno za rad.


Attached Files
.jpg   1712144489940.jpg (Size: 487,86 KB / Downloads: 31)
.jpg   1712144489927.jpg (Size: 391,39 KB / Downloads: 27)
.jpg   1712144489931.jpg (Size: 368,61 KB / Downloads: 29)
Reply
Lepo je!
Reply
Jel ti kamera ima montazne rupe sa sve 4 strane? Ja kad sam moju namontirao na sraf, moja ima sam jednu rupu, slika mi je bila pomerena za 90 stepeni jer mi je nosac tako kao kod tebe sa strane, pa sam pravio taj kruzni nosac gde mogu da zarotiram kameru na normalan ugao, tako kako ti stoji nosac za kameru cini mi se da ce ti kamera doci pod nekim od ulova deljivim sa 90 i jos ako nema u opciji kamere da okrenes sliku po 90 podeljku onda ce ti slika biti kako ne treba na ekranu. Jesi probao kakva je slika?
Reply
Kamera ima sa lijeve i desne strane rupu, sada sam stavio adapter na drugu stranu da se vidi logo kamere i slika je sada kako treba, prije je bila okrenuta. Kamera ima brdo opcija i auto focus, ali trebam kupiti tj naci jednu led sa filterom da bi slika bila top. Inace ovo ovako radi i jako sam zadovoljan sa svime jer sve je ugodno za rad.

Inace taj adaper me ugodno iznenadio kako je profi odradjen i napravljen u mm navoji, sve sam rukom zategao i sve je cvrsto i ne mrda nigdje, a drzi kameru M6 navoj a kamera ima 600grama, dok stalak max 2kg moze nositi, sto je meni vise nego dovoljno.

Mene je stalak, adapter, mikroskop, pinceta, bezicni mis i hdmi kabel sa adapterom, stalak izasao 350eura, sto je odlicna cijena za dobiveno.

Tako da sam jako zadovoljan iako sam dugo vremena odgadjao kupnju kamere i stalka jer nisam znao sto da trazim a htio sam kupit komple sa imx385 kameru za te novce i dobro da nisam jer sad imam 4k na 60fps Smile
Reply
Koliko para toliko muzike, uvek bilo.
Reply
Zavrsio sam pcb za kameru i narucio, trebalo bi da je ok. Moram prepraviti cnc fajl, dodao sam sa frontalne strane IR led diodu, dugmici su na drugom pcb iz arhive, tasteri ce biti izdignuti toliko da mogu da izvire kroz poklopac kojeg cu na kraju da radim kad sve ovo zavrsim, ovakvi kvalitetni tasteri i 6500k led diodice da sijaju izmedju svakog od njih u nadi da ce ta svetlost da probije kroz tu plavu silikonsku gumu (pod uslovom da je providna, deluje da jeste : )). Na pcb je dodat i DSI konektor tako da pcb moze da se koristi i za nesto drugo, mali IO board za CM4.

Edit:
zezno sam stvar! Zaboravio sam da sherujem IR led diodu sa CM4 , moram docrtati pa ponovo naruciti. : (
Edit:
dopunjeno, dodao sam level translator sa 5V na 3.3V i povezao sher ir diode sa cm4 tako da power button na daljinskom ce da odradjuje pic a sve ostale daljinske komande cm4, dole su aktuelni fajlovi. Poklpac kamere ce morati da bude specijalan, da bude i kao hladnjak cm4 modulu, tu ne smem da pogresim : )


Attached Files
.png   Schematic_Camera_2024-04-04.png (Size: 256,18 KB / Downloads: 8)
.rar   camera_gerber_bom_scheamatic_04.04.2024.rar (Size: 433,22 KB / Downloads: 3)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)