Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rasterivač pasa
#21
moj komšija takođe ima kera koji je u zadnjem delu dvorišta, ograđen i komšija ga voli kao i njegovi ukućani. muka je što je taj deo dvorišta pored prozora moje spavaće sobe,a ker neretko laje kratkim i čestim lavežom negde od 3 ujutro pa dok sunce ne ugreje ljudski. tim lavežom probudi i petla koji ga zatim podržava evo i u ovom trenutku.
ali,komšija je lik od čoveka i svi su ukućani mnogo dobri ljudi,pa stvar zalečim tako što zatvorim prozor spavaće sobe.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#22
Turi petla u nedeljnu supicu ...
Reply
#23
Komšija duša od čoveka, a malteretira ceo kraj, i to bez prestanka? 39
Reply
#24
Thumbs Down 
(07-13-2022, 12:53 PM)NIXIE Wrote: Komšija duša od čoveka, a malteretira ceo kraj, i to bez prestanka? 39

ložiš a? a napolju se traži hladovina - mojne jbg...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#25
Imam jednog takvog u zgradi. Stvarno je fini čovek i kulturan. Živi sam ali ima dva kučeta koji laju satima bez prestanka dok on nije tu. A često nije tu, radi pre podne i često izlazi uveče. Kad su po zgradi mnogi počeli da kukaju i bune se, ne ostavlja ih više na terasi nego zatvorene u stanu. Čuju se opet ali znatno tiše. Verovatno se uplašio da ih neko ne otruje jer je u prizemlju.

A u podrumu je instalirao kotao na pelet. Okolo su sve drveni boksovi, čekamo kad će da zapali zgradu. Jednom je zamalo uspeo. 

Tako da nisi jedini sa finim komšijom.
Reply
#26
ok,ali nisam bio ironičan i stvarno mislim da je Slavko sa svom svojom porodicom i svim svojim manama ipak izuzetan čovek,i da mi zbog toga nije problem da zatvorim prozor dok mu ker ima seansu.
opet kažem,ima mesta gde nema jutarnjeg ni večernjeg laveža - ali je on zamenjen najčešće ljudskom glupošću i bahatošću(dranje,glasna muzika...).
klima i dobri prozori su izgleda jedino rešenje za miran san...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#27
Pre bih rekao da je za miran san, potrebno malo vode i ljubavi prema životinji.
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#28
Kučiće obožavam. Ja sam dugo imao kuče, više njih kao klinac i student, dok sam živeo u roditeljskoj kući i imao lepo dvorište. Ja sam i bio inicijator da se kuče nabavi. Noću je spavalo unutra uvek, jer kuče noću laje na sve živo što prolazi ili na mirise koje oseća, nema boga da bude drugačije. Niti sam ja to mogao da trpim niti komšije, niti je bilo smisla da maltretiram okolinu. Sad u stanu nema šanse za to, nije preveliki stan, a morao bih da ostavljam kuče samo preko dana, to ne dolazi u obzir niti je humano. 

Znači negde na zapadu, u urbanoj zoni, to bi brzo došlo do komunalne policije, kazne i oduzimanja živuljke. I lajanje i ostavljanje životinje u stanu bez nadzora. Tamo te komšije odmah prijave.  Big Grin
Reply
#29
Krenuli ste na tehnickom forumu da filozofirate i da se bavite psiholoskim analizama
i procenama ljudi. Ima poganih pasa kao i poganih ljudi. Ima ljudi koji ceo svoj zivot
prozive mirno i bez trzavica, a ima i onih koji uvek prave neki problem. Tako je i sa
psima. I psi i ljudi razvijaju karakter u detinjstvu i to im ostaje uglavnom ceo za zivot.
Obzirom da ima neprijatnih pasa nije lose ponakada imati neki uredjaj za odbijanje
takvih zivotinja. Setite se crtanih filmova sa psima i postarima.
Ja imam Lea, zlatnog retrivera koji jako retko laje, jer valjda nema primedbi, na svu
srecu, jer kada zalaje ispadaju prozori. Komsinica ima nekog malog mesanca, koga
je usvajila kao odraslog psa i on laje na sve, jer se plasi valjda i svoje senke. I sta
sada da radimo, da roknemo komsinicu ili psa ...
Te ultrazvucne spravice normalne snage su korisne alatke za odvracanje pasa, mnogo
bolje od motki ili biber sprejeva.

Reply
#30
(07-14-2022, 07:42 AM)NIXIE Wrote:

Znači negde na zapadu, u urbanoj zoni, to bi brzo došlo do komunalne policije, kazne i oduzimanja živuljke. I lajanje i ostavljanje životinje u stanu bez nadzora. Tamo te komšije odmah prijave.  Big Grin

istina,kod nas komunalnu policiju provlače kroz novine kad rade svoj posao - opet je do nas,ljudi,i našeg odnosa prema i prirodi i društvu.
snaja istog mog komšije imala je azil za napuštene životinje,i neko ga je zapalio iako je bio izdvojen od naselja. životinje su izgorele,a ona ne pomišlja više da se time bavi.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#31
(07-14-2022, 08:38 AM)branko tod Wrote: ...
Te ultrazvucne spravice normalne snage su korisne alatke za odvracanje pasa, mnogo
bolje od motki ili biber sprejeva.


sa ovim se potpuno slažem, praktično je samoodbrana u pitanju.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#32
audiogram za vise pasmina

slika [Image: audiogram.GIF]

tekst https://www.lsu.edu/deafness/HearingRange.html

Prema slici psi najbolje cuju oko 9 kHz (jedna pasmina cak 25 dB ispod praga cujnosti coveka)
Reko sam ti sve. a pomenuo te ne. ipak sada znaju svi. da si to ti
Reply
#33
Big Grin Ne čuju basove baš najbolje?
Reply
#34
Preturao sam po magazi i pojavila mi se kutija koja je ostala od
rasterivaca ptica. Kutija je bila predvidjena za 4 piezo horne:

[Image: attachment.php?aid=37949]


Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)