Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RTL SDR Prijemnik
#1
Pozdrav.Imam neku potrebu da kupim skener ali u medjuvremenu sam naleteo na nesto slicno pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovim uredjajem,radi li onako kako pise ili je igracka.

https://www.walmart.ca/en/ip/100KHz-1-7G...CTJ9OECMBM

Koliko vidim moze da radi i na android uredjaju tako da je po meni vrlo prakticno.

Ako neko ima i hoce da proda neka se javi.
Reply
#2
Radi taj prijemnik odlicno za svoju cenu  Smile

Zanimao sam se stime ranije a imam u planu i ubuduce .

Taj sdr radi lepo kako na nizim tako i na visokim frekvencijama , zavisi sta  zelis da slusas ? od banda do banda , negde mu je selektivnost odlicna a negde pak bude gluv ko top.
Cesto pokupi lokalne smetnje pogotovo ispod 30mhz , od svicer napajanja i slicno .
Za eliminisanje tih smetnji treba na ulaz praviti low high ili band pass filtere , bude prijem dosta cistiji a naravno treba i dobra antena .

On bese ima dva ulaza jedan je od 100khz do 30mhz dok drugi bese od 25mhz do 1.7ghz .
Instaliras onaj Zadig tj imas na netu upustvo za instalaciju drajvera i programa.

Ja moj nisam koristio na Androidu vec samo na Windowsu , slusao sam uglavnom HF  dok sam bez problema uspevao da slusam repetitore na 2m bandu kao i RU mrezu repetitora na 430mhz ... a odlican je i za fm difuzni opseg .
Moze ta stvarcica jos puno toga kao prijem satelitskog signala , tv , ima gomela programa po netu .
Sad zavisi za sta tebi treba ? inace od mene topla preporuka za taj sdr  Smile  i kod nas na forumu imas clanove koji mogu da ti daju dosta opsirniji opis tog sdr-a od mene .
Reply
#3
Gledam sad kako i gde moze da se kupi,ako nista nenadjem ode onda ce biti ali experes.Meni je bitan za android jer je tako lakse za poneti
Reply
#4
Taj kit je budzevina, bukvalno se jedan mali RTL-SDR dongle prikljucuje zicama za vecu PCB pa to ide u kutiju, preskupo je i nije bas srecno odradjen.

Ovaj RTL-SDR je mnogo bolji, pravi prijemnik sa 1ppm oscilatorom i to za upola cene, radi na Androidu kao i svaki drugi RTL-SDR samo je dosta cisti signal + ima HF mode:

[Image: attachment.php?aid=34231]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#5
Ima li negde kod nas da se kupi? Na kp je bio do skoro onaj prethodni ali ako je taj bolji uzecu njega, ako nema kod nas onda ali expres i malo strpljenja dok stigne.
Reply
#6
Zadnji put sam ove SDR nalazio na radista.info/oglasi
Vidim da ih trenutno nema, pojave se tu svremena na vreme ...
Reply
#7
I ja sam pregledao sve gde bi moglo da ima i nevidi nijedan. Nema vete, pojavice se. Dobra stvar je sto moze na android i sto se vidi ceo opseg gde ima aktivnosti a i po mogucnosti a ispade bolji od pravog rucnog skenera.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)