DIY Electronic projects

Full Version: RTL SDR Prijemnik
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pozdrav.Imam neku potrebu da kupim skener ali u medjuvremenu sam naleteo na nesto slicno pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovim uredjajem,radi li onako kako pise ili je igracka.

https://www.walmart.ca/en/ip/100KHz-1-7G...CTJ9OECMBM

Koliko vidim moze da radi i na android uredjaju tako da je po meni vrlo prakticno.

Ako neko ima i hoce da proda neka se javi.
Radi taj prijemnik odlicno za svoju cenu  Smile

Zanimao sam se stime ranije a imam u planu i ubuduce .

Taj sdr radi lepo kako na nizim tako i na visokim frekvencijama , zavisi sta  zelis da slusas ? od banda do banda , negde mu je selektivnost odlicna a negde pak bude gluv ko top.
Cesto pokupi lokalne smetnje pogotovo ispod 30mhz , od svicer napajanja i slicno .
Za eliminisanje tih smetnji treba na ulaz praviti low high ili band pass filtere , bude prijem dosta cistiji a naravno treba i dobra antena .

On bese ima dva ulaza jedan je od 100khz do 30mhz dok drugi bese od 25mhz do 1.7ghz .
Instaliras onaj Zadig tj imas na netu upustvo za instalaciju drajvera i programa.

Ja moj nisam koristio na Androidu vec samo na Windowsu , slusao sam uglavnom HF  dok sam bez problema uspevao da slusam repetitore na 2m bandu kao i RU mrezu repetitora na 430mhz ... a odlican je i za fm difuzni opseg .
Moze ta stvarcica jos puno toga kao prijem satelitskog signala , tv , ima gomela programa po netu .
Sad zavisi za sta tebi treba ? inace od mene topla preporuka za taj sdr  Smile  i kod nas na forumu imas clanove koji mogu da ti daju dosta opsirniji opis tog sdr-a od mene .
Gledam sad kako i gde moze da se kupi,ako nista nenadjem ode onda ce biti ali experes.Meni je bitan za android jer je tako lakse za poneti
Taj kit je budzevina, bukvalno se jedan mali RTL-SDR dongle prikljucuje zicama za vecu PCB pa to ide u kutiju, preskupo je i nije bas srecno odradjen.

Ovaj RTL-SDR je mnogo bolji, pravi prijemnik sa 1ppm oscilatorom i to za upola cene, radi na Androidu kao i svaki drugi RTL-SDR samo je dosta cisti signal + ima HF mode:

[Image: attachment.php?aid=34231]
Ima li negde kod nas da se kupi? Na kp je bio do skoro onaj prethodni ali ako je taj bolji uzecu njega, ako nema kod nas onda ali expres i malo strpljenja dok stigne.
Zadnji put sam ove SDR nalazio na radista.info/oglasi
Vidim da ih trenutno nema, pojave se tu svremena na vreme ...
I ja sam pregledao sve gde bi moglo da ima i nevidi nijedan. Nema vete, pojavice se. Dobra stvar je sto moze na android i sto se vidi ceo opseg gde ima aktivnosti a i po mogucnosti a ispade bolji od pravog rucnog skenera.