Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rucni alat
#81
Tamo gdje prodaju LUX TOOLS ima proxxon burgija
prihvat 2,35mm ali nisu karbidne.-Cijena ovog desnog kompleta i tri komada sa prihvatom 2,35mm je identicna.-
pOz


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#82
Inace, Lux Tools ima klase alata obelezene zvezdicama. Najniza klasa ima 3 zvezdice i obelezena je plavom bojom a najvisa ima 5 zvezdica i obelezena crvenom bojom. Kazu da je ta sa 5 zvezica odlicnog kvaliteta.
Dvoumio sam se kada sam kupovao par nareznica da li da kupim njih ili Trebinjske pa sam ipak uzeo domace Wink.
Reply
#83
TRT (tvornica reznog alata Trebinje) ima nenadmasan kvalitet kako burgija tako i nareznica-ureznica.
Oznake LUX alata zvjezdicama-sa 5 zvjezdica je vrhunski kvalitet (i cijena)-ovi sa 4 zvjezdice su podnosljivi.
Davno je bilo kada je Adam Lux pokrenuo proizvodnju alata. Sada je sin Emil vlasnik lanca trgovina-
proizvodnja uglavnom u kini- kvalitet po zvjezdicama.-
pOz
Reply
#84
Dvoumio sam se izmedju IAT (Industrija alata Trebinje - poslednji zvanicni naziv) i Lux jer su cene bile prakticno iste a Lux je bio sa 5 zvezdica. Ureznice/nareznice samo tako i rade. Lux je dobar jer su sve nareznice do M10 istog precnika pa idu u isti alat. Trebinjske, Cacanske i sve ostale u 99 % slucajeva se razlikuju po spoljnim dimenzijama pa treba bar 2-3 nosaca nareznica.
Reply
#85
Ja koristim proxon karbidna glodala sa
slike:

sa proxon bušilicom

i to iz ruke. Prihvat 2.35 jedan komplet
0.6 i 0.8  a drugi 1.0 i 1.2 Služe me više od dve godine stim da sam na bušilici redukovo brzinu na 1/3 oko 5000o/min.
Reply
#86
A gde ima da se kupe te Lux ureznice i nareznice?
Reply
#87
Ja sam kupio jedan set (prva, druga i treća) M6 ureznica Lux u Woby Haus, bile su nešto oko 10e... Koliko su zvezdica imale ne sećam se, nisam znao za to označavanje, ali jesu dobre... To mi je tad nešto hitno trebalo, inače sam kupovao na buvljaku od meni proverenog čoveka, dosta jeftinije...
Reply
#88
(06-08-2020, 06:55 PM)gorso69 Wrote: Ja koristim proxon karbidna glodala sa
slike:

sa proxon bušilicom

i to iz ruke. Prihvat 2.35 jedan komplet
0.6 i 0.8  a drugi 1.0 i 1.2 Služe me više od dve godine stim da sam na bušilici redukovo brzinu na 1/3 oko 5000o/min.

gde si nabavio ovo?
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#89
https://www.alati.co.rs/Proxxon/
Reply
#90
Lux je bio u Wobyhausu ali ih vec duze vreme ima vrlo malo.
Lux nareznice sam vidjao u lokalnim gvozdjarama (bilo ih je i u Trio-o). Ureznice nisam gledao, nisu me interesovale.
Reply
#91
(06-08-2020, 06:55 PM)gorso69 Wrote: Ja koristim proxon karbidna glodala sa
slike:

sa proxon bušilicom

i to iz ruke. Prihvat 2.35 jedan komplet
0.6 i 0.8  a drugi 1.0 i 1.2 Služe me više od dve godine stim da sam na bušilici redukovo brzinu na 1/3 oko 5000o/min.
Jedno su glodala a sasvim drugo burgije.
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
#92
Nisam bio možda dovoljno precizan u opisu ali se ove moje ipak svrstavaju u burgije evo opisa sa sajta:
PROXXON Burgija NO 28 320
PROXXON Burgija
  • Burgija za sitne radove

  • Volfram-karbid burgija za glodanje (šiljasto).

  • Za bušenje, glodanje i rezanje štampanih pločica od fiberglasa ili pertinaxa.

  • Takodje i za bušenje bisera i sličnih materijala. 

  • Drška Ø 2.35mm
Reply
#93
Quote:Tungsten carbide milling drill bits (spear drill bits)

For drilling, milling and cutting fibre glass or PERTINAX circuit boards. Also for drilling pearls and similar. Shaft Ø 2.35mm.

Iz priloženog, ko se barem malo pozabavi leksikom, to su glodala. Prvenstveno namenjena za glodanje i sečenje štampanih ploča.
Inače, većina glodala može da se koristi i za bušenje, mada su za te operacije neefikasna. Glodala i burgije se oštre pod sasvim različitim uglovima reznih površima.
Vidija burgijom ne možeš da sečeš PCB, samo možeš da bušiš, u tome je jedna od razlika.
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
#94
Sa tako ne efikasnim glodalima ja sam lzbušio na hiljade rupa i od kako imam njih burgiju za PCB nisam kupio .Inače burgije kupujem samo RUCO brušene
i prezadovoljan sam njima.
Reply
#95
Zar se sa onim glodalima koje pominjes ne dobije rupa konusnog profila nakon busenja ?
Reply
#96
(06-08-2020, 11:48 AM)mikikg Wrote: Drustvo, gde mogu da se kupe neke kvalitetne burgije za busenje vitroplast-a, velicine tipa 0.8mm, 1mm, 1,2mm 1.5mm?
Ako obecas da ces da smislis kako da ne busis iz ruke , poslacu ti karbidne na poklon


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#97
(06-09-2020, 10:20 AM)ddanijel Wrote: Zar se sa onim glodalima koje pominjes ne dobije rupa konusnog profila nakon busenja ?
Ne .Rupa bude savršena pogledaj sliku pa će ti biti jasnije
Reply
#98
(06-09-2020, 11:14 AM)andrics Wrote:
(06-08-2020, 11:48 AM)mikikg Wrote: Drustvo, gde mogu da se kupe neke kvalitetne burgije za busenje vitroplast-a, velicine tipa 0.8mm, 1mm, 1,2mm 1.5mm?
Ako obecas da ces da smislis kako da ne busis iz ruke , poslacu ti karbidne na poklon

Hehe, pa moram onda ovo da aktiviram, nema mi druge, dosta sam se izvlacio Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#99
Moraćeš Smile
Reply
Ako vidim dobro na slici je klasican futer , proveri komparaterom koliko " baca " da ne bi lomio burgije.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)