Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xonar HDAV1.3 Deluxe
#1
Main Chipset
ASUS AV200 High-Definition Audio Processor (Max.
192KHz/24bit)
Audio Processor
Video Processor
ASUS Splendid HD Video Processor
TI Burr-Brown PCM1796 *1 on AV card;
*3 on H6 DAC Extension Board
(123dB SNR, Max. 192kHz/24bit)
24-bit D-A Converter of Digital Sources:
(
24-bit A-D Converter for Analog Inputs: Cirrus-Logic CS5381* 1 120dB SNR, Max. 192kHz/24bit)
Output Audio OPAs Swappable DIP-typed NS LM4562 *4 (Ultra low THD+N~
0.00003%)
Analog Audio Performance
Output Signal-to-Noise Ratio (A-Weighted): Up to 120 dB for all channels
Input Signal-to-Noise Ratio (A-Weighted):
Output Total Harmonic Distortion + Noise at
1KHz: Up to 118 dB
Up to 0.0004% (-108dB)
Input Total Harmonic Distortion + Noise at 1KHz: Up to 0.0003% (-110dB)
Frequency Response (-3dB, 24-bit/96kHz input ): <10Hz to 46kHz
DAC Cross-talk at 1KHz: Down to -130 dB
ADC Cross-talk at 1KHz: Down to -115dB
-2.2 Vrms (6.22 Vp-p) for output
-2.0 Vrms (5.65 Vp-p) for input
Output/Input Full-Scale Voltage
Bus Compatibility
-PCI Express Rev.1.0a specification compatible
-Max. full 2.5Gbps bandwidth per direction and optimized
latency for high-definition audio processing
-Compatible with X1, X4, X8, X16 PCI Express slots


Interesuje me misljenje o istoj i da li bi vredelo menjati OP ampove posto su na podnozju
Koliko bi vredela neka merenja ala Braca Smile
HVALA na misljenju
Reply
#2
Solidna kartica starije generacije. Ako je cena povoljna (recimo 60-70e) uzmi i ne razmišljaj o izmeni chip-ova. Radije proveri da li uopšte ima drajvere za W10. Kvalitet kartice u PC-u više određuje stabilizacija i filtracija napajanja nego izmena OP-a. Sam konverter chip (PCM1796) se pokazao kao dobar. Za digitalne početke dobra solucija.
Reply
#3
Ne bih je preporučio za merenja, pre svega zbog nedostatka drajvera.
Zadnji koji se može dobiti je za Win8, a ASIO, koji je neophodan za merenja, uopšte ne postoji.
Možda bi proradila s ASIO4ALL, ali je to velika lutrija.

Pozdrav
Reply
#4
To sa driverima je presudno. Ja već duže vreme imam eksternu karticu za merenja, M-Audio Transit USB, Win7 je poslednji driver i nema dalje.
Reply
#5
(06-03-2020, 12:16 PM)NIXIE Wrote: To sa driverima je presudno. Ja već duže vreme imam eksternu karticu za merenja, M-Audio Transit USB, Win7 je poslednji driver i nema dalje.

Hmm, zar ta USB zvucna kartice ne moze da radi bez drajvera?
Vecina tih USB zvucnih kartica bi trebalo da radi out-of-the-box bez drajvera na svim OS-ovima. Mozda zafali neka specificna funkcija kada nema drajvera ali generalno bi trebalo da se prijavi u sistem i da radi bar osnovno IN + OUT.

Probaj na Linuxu (bez drajvera) ...

Na primer ja imam Sound blaster x-fi surround 5.1, stara USB kartica (ima oko 15-ak godina) i radi sasvim OK na Linux-u, Mac-u pa cak i na Android telefonu. Windows nemam pa ne znam za njega, verovatno radi i na njemu ...

PCI/PCIe su problem, one ne mogu da rade bez drajvera nikako i njih treba izbegavati u danasnje vreme.
Reply
#6
Na  Win ne može, probao sam. Linux nisam probao a verovatno i neću jer sam navikao na Win. Ako baš zapne naći ću nešto novije. Mada ova mi završava posao, 24bit 96kHz je kartica.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)