DIY Electronic projects

Full Version: Xonar HDAV1.3 Deluxe
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Main Chipset
ASUS AV200 High-Definition Audio Processor (Max.
192KHz/24bit)
Audio Processor
Video Processor
ASUS Splendid HD Video Processor
TI Burr-Brown PCM1796 *1 on AV card;
*3 on H6 DAC Extension Board
(123dB SNR, Max. 192kHz/24bit)
24-bit D-A Converter of Digital Sources:
(
24-bit A-D Converter for Analog Inputs: Cirrus-Logic CS5381* 1 120dB SNR, Max. 192kHz/24bit)
Output Audio OPAs Swappable DIP-typed NS LM4562 *4 (Ultra low THD+N~
0.00003%)
Analog Audio Performance
Output Signal-to-Noise Ratio (A-Weighted): Up to 120 dB for all channels
Input Signal-to-Noise Ratio (A-Weighted):
Output Total Harmonic Distortion + Noise at
1KHz: Up to 118 dB
Up to 0.0004% (-108dB)
Input Total Harmonic Distortion + Noise at 1KHz: Up to 0.0003% (-110dB)
Frequency Response (-3dB, 24-bit/96kHz input ): <10Hz to 46kHz
DAC Cross-talk at 1KHz: Down to -130 dB
ADC Cross-talk at 1KHz: Down to -115dB
-2.2 Vrms (6.22 Vp-p) for output
-2.0 Vrms (5.65 Vp-p) for input
Output/Input Full-Scale Voltage
Bus Compatibility
-PCI Express Rev.1.0a specification compatible
-Max. full 2.5Gbps bandwidth per direction and optimized
latency for high-definition audio processing
-Compatible with X1, X4, X8, X16 PCI Express slots


Interesuje me misljenje o istoj i da li bi vredelo menjati OP ampove posto su na podnozju
Koliko bi vredela neka merenja ala Braca Smile
HVALA na misljenju
Solidna kartica starije generacije. Ako je cena povoljna (recimo 60-70e) uzmi i ne razmišljaj o izmeni chip-ova. Radije proveri da li uopšte ima drajvere za W10. Kvalitet kartice u PC-u više određuje stabilizacija i filtracija napajanja nego izmena OP-a. Sam konverter chip (PCM1796) se pokazao kao dobar. Za digitalne početke dobra solucija.
Ne bih je preporučio za merenja, pre svega zbog nedostatka drajvera.
Zadnji koji se može dobiti je za Win8, a ASIO, koji je neophodan za merenja, uopšte ne postoji.
Možda bi proradila s ASIO4ALL, ali je to velika lutrija.

Pozdrav
To sa driverima je presudno. Ja već duže vreme imam eksternu karticu za merenja, M-Audio Transit USB, Win7 je poslednji driver i nema dalje.
(06-03-2020, 12:16 PM)NIXIE Wrote: [ -> ]To sa driverima je presudno. Ja već duže vreme imam eksternu karticu za merenja, M-Audio Transit USB, Win7 je poslednji driver i nema dalje.

Hmm, zar ta USB zvucna kartice ne moze da radi bez drajvera?
Vecina tih USB zvucnih kartica bi trebalo da radi out-of-the-box bez drajvera na svim OS-ovima. Mozda zafali neka specificna funkcija kada nema drajvera ali generalno bi trebalo da se prijavi u sistem i da radi bar osnovno IN + OUT.

Probaj na Linuxu (bez drajvera) ...

Na primer ja imam Sound blaster x-fi surround 5.1, stara USB kartica (ima oko 15-ak godina) i radi sasvim OK na Linux-u, Mac-u pa cak i na Android telefonu. Windows nemam pa ne znam za njega, verovatno radi i na njemu ...

PCI/PCIe su problem, one ne mogu da rade bez drajvera nikako i njih treba izbegavati u danasnje vreme.
Na  Win ne može, probao sam. Linux nisam probao a verovatno i neću jer sam navikao na Win. Ako baš zapne naći ću nešto novije. Mada ova mi završava posao, 24bit 96kHz je kartica.