Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Digitalna Lemna stanica (Makedonska EMITER)
#21
Žuto mnogo bode oči. Trebao si da izabereš neku drugu boju... Tongue
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#22
Moze displej i sa led diodama, a mozeli se sa All pic programatorom programirati ovaj pic?
Reply
#23
(10-08-2015, 10:31 PM)samuki Wrote: Moze displej i sa  led diodama, a mozeli se sa All pic programatorom programirati ovaj pic?

Naravno ovo je kontroler starije generacije tako da je podrzan u All pic programatoru.
Reply
#24
@TDA

Sta je dzabe i bogu je drago Big Grin

Salim se malo prednju masku i filmove za termo transfer PCB-a sam dobio od denisa komplet tako da se sa time pravo da ti kazem nisam ni zamarao Wink

Zuta stap lemilica zuta maska i TELETEXT prekidaci Tongue

@samuki mozes pucati pic allpic programatorom, skrati malo liniju za secenje ovog pcb-a ima preko 1cm viska na njoj a komplikovano je uklopiti negde jer je i pcb i trafo ogroman i zauzima dosta prostora. Kod mene je kracena pa sve jedno ide pcb malo ispod transformatora Smile

Ako danas stignem mozda cu je i zavrsiti Smile
Reply
#25
Evo kako je ispao prednji deo lemne stanice Smile

Nemam vise moci da nastavim tako da nastavljam sutra Wink

Meni se jako dopada kako je ispalo nadam se da ce se dopasti i vama Tongue

@TDA znas da je zuta boja boja Vranja Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#26
(10-10-2015, 03:51 AM)tesla017 Wrote: Evo kako je ispao prednji deo lemne stanice Smile
...
Zar nemaš neku manje šarenu podlogu za slikanje? Big Grin (ovako se lepota napravljenog gubi u šarenilu...)

Radiš ga takoreći fabrički!!! Bravo! [Image: bowdown.gif]
Reply
#27
Ekstra! Big Grin
Nisam znao... Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#28
@Dual

To je papirni spam koji mi trpaju u sanduce a meni se dobro nadje kada radim sa turpijom i smirglom ili seckam i busim PCB radim na njemu i onda zguzvam bacim Wink

Ako uzmemo u obzir da sam slikao i radio jutros u 4 ujutro sve je superiska ispalo Big Grin

Za tebe svaka sledeca slika ide na beloj pozadini Big Grin

Kad bi znao cime slikam smejao bi se pola dana Big Grin

Danas moram da smislim nosac za display mada imam vec neku ideju, da napravim pozadi takodje jednu plastiku za osigrac i konektor i vise moze da se razmislja o konacnom zatvaranju kutije. Mnogo je vremena izgubljeno jel sam bio pretrpan obavezama ali polako napredujem ka cillju Wink

TDA samo za tebe Zastava Vranje
Reply
#29
(10-10-2015, 12:42 PM)tesla017 Wrote: @Dual
...
 WinkBig GrinBig GrinBig Grin
Slatko si me nasmejao porukom!!! Big Grin Tongue

I svaka ti čast kad u 04h radiš!!!
Reply
#30
Ceo dan smara kisa i ja polako zapakovah ovo moje sokocalo Tongue

Dual sorry opet bez belog papira Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#31
Vrh! Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#32
Crvendac leti napolje mnogo svetli ceo sto pocrveni kad greje lemilica Big Grin
Reply
#33
Tesla, super ti ovo ispalo sokotalo! Smile
A crvendaću turiš pred otpor da se tek vidi pa nek ćuti na mestu...
Reply
#34
Tesla mozes li staviti video , da vidimo kako kod tebe radi.
Reply
#35
Naravno Wink

Da zapakujem kasnije ostalo mi da pozadi uklopim osigurac i konektor za lemilicu i da je lepo nastelujem i zatvorim pa ce biti snimka. Mada nema nikakvih razlika u radu od denisovog videa ali ok sto si je nase nase si je Smile
Reply
#36
Evo dokle se stalo Big Grin

Na poslednjoj slici sam na poklopcu sa unutrasnje strane super lepkom zalepio sundjerast materijal (podloga za misha) jer kada stavim poklopac ove kutije dobijem opasno zujanje i magnetisanje cele kutije kada radi grejac zasto je to tako ne znam ali pretpostavljam da ce morati da se ovaj trafo nekako prelakira kako bi se zalepili limovi. Na stolu nema nista brum se pojavljuje tek kada pokusam da zatvorim kutiju zato sam i lepio ovaj materijal sa gornje strane. Ima ga i ispod trafa sundjerast materijal pa onda preko karton pa trafo i zategnut je sa 4 srafa i maticom i sajbnama naravno, takodje je i trafo zategnut na rupama sa 4 srafa ali su L profili napravljeni od inoxa pa mozda i to stvara neko magnetno polje sve u svemu ocekujem neke savete Sad

Inace lemilicu koristim par dana bez poklopca i mogu samo da kazem reci hvale za ovaj projekat uopste to savrseno lepo i dobro radi od 0 do 350 stepeni za manje od 3 min da ne tupim mnogo evo obecanih video snimka. Prvi je bez poklopca drugi sa poklopcem da se cuje nivo buke koju zapravo stvara Big Grin



I brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:



Nadam se da vam se dopada final product Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#37
Brujanje ćeš ponajbolje "izlečiti" oklapanjem samog trafoa, pošto te zeki rasipno polje samog trafoa i tu nećeš ništa dobiti lakiranjem samog trafoa, ukoliko se on ne čuje kad je kutija bez poklopca...
Drugo rešenje je torusni trafo, ili ukrućivanje stranica kutije i mehaničko odvajanje lima od lima nekim damping materijalom...
Odlično ti je sve ovo ispalo... Smile
Reply
#38
To me interesovalo , kako odrzava zadatu temperaturu ? Dobro !
Reply
#39
@bocko ovo je vec drugi trafo sto joj ne odgovara Big Grin
Neki demoni me proganjaju garant mi samouki bacio neku kletvu Tongue
Cesljam oglase ne bih li nasao neki torid 2 x 12V 2A ali mrka kapa ovaj prvi trafo sto sam koristio je maximum 30W jer on se muci i zuji na stolu i bez kutije ovaj sto sam rucno premotavao je skroz ok ali nista cudno da je kutija od nekog recikliranog lima i gvozdja pa unosi magnetizam a ponavljam i nosaci od inox-a su mi sumnjivi Big Grin
Koristio sam i gore transformatore u kutijama od atx-a ali ovakvu magiju nisam skoro video Big Grin
Videcu ima ovde u blizini jedan vinkler pa cu ga pitati da li ima limove za 50W ako ima narucicu novi trafo 2 x 12V 50-60W i tjao Big Grin
Reply
#40
@samouki kao sto vidis na snimku od 0 do 350 stepeni treba joj oko 3min sto je odlicno daleko bolje i brze lemilica zagreva sa ovim trafom nego sa prethodnim. Tu bih ja koristio trafo oko 50-60W moze obican ali je bolje torid. Plocica se moze redizajnirati i smanjiti time ce se maximalno dobiti na prostoru za trafo. Mora se biti realan stap je 40-50W znaci trafo ne sme biti manji od 50W a moze biti vise sto jaci to bolje brze ce zagrevati itd Wink
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)