Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Digitalna Lemna stanica (Makedonska EMITER)
#1
Хех и ние лемило за трка имаме Smile

Ovo je radio Denis clan je naseg foruma ali ne pise jer ne zna bas najbolje srpski jezik a blam mu da pise na MKD.

Nick mu je ShAdOw Smile

Inace ova lemilica je obradjena u Makedonskom casopisu EMITER ide na PIC 16F876 i LM358 pravili su je dosta i svi hvale njen rad. Posedujem kompletnu dokumentaciju kao i PCB i HEX. Mozda je i ja odradim nikad se ne zna Wink

Kao što sam obećao evo i slika izrade glavnog transformatora za forwarde sa malom motalicom koju sam "sklepao" za tu namenu.
Obratite pažnju na dodavanje dve papirne trake identične debljine sa debljinom žice a širine oko 6mm.
Ta traka služi da kada se namota zaštitni sloj posle svake sekcije primara, traka na kojoj motamo novi sloj buda RAVNA po celoj širini, odnosno nema ulegnuća koja stvaraju probleme pri motanju sledećeg sloja namotaja primara.

Preko bakarne trake je KAPTON traka kao izolacija !

Pozz




Attached Files Thumbnail(s)


Reply
#2
Švajs majstor! Tongue
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#3
Rasi se radi...


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#4
Thumbs Up 
Napredujemo Smile

Sklopljena je i u najvece se testira Makedonska Lemna Stanica i mogu za sada samo da kazem reci hvale za nju...

Evo koja fotka da ne kazete da sam se ulenjavio nacisto Wink


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#5
Lightbulb 
Selidba...
Reply
#6
Evo sta jurim Big Grin

To je rad denisa Smile

Reply
#7
@ tesla017

Jel moze sema te lemne stanice ako nije tajna zanimljivo izgleda .

Pozdrav
Reply
#8
Naravno Wink
OBRATITI MI SE NA PP ZA MATERIJAL OVE LEMILICE!!!

Ovo je jos u fazi testiranja nego sam bas u frci za vremenom pa ne stizem Sad

Ukratko onaj prvi trafo koji sam koristio je 2 x 12,4V iz nekog 2.1 sistema ali je mnogo zujao i vibrirao i za nekih pola sata rada trafo je bio vreo. Kada sam stavio to u konzervu atx-a i zategao srafovima dobio sam jos bucniji efekat i vibracije koje su se odrzavale i na stolu Big Grin

Posle sam se odlucio da probam drugaciju kombinaciju da ubacim trafo 24V 2A 50W kojeg sam imao u steku ali mi je falio pomocni napon pa sam ubacio mali trafo 9V 55mA taj trafo je za napajanje elektronike i PIC-a Smile

Rezultati su skroz pozitivni nema zujanja nema vibracija nema velike toplote trafa i sada imam osecaj da nekako brze zagreva stap sta znam videcu ovih dana kako ce se ponasati pa cu javiti Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#9
@tesla: 
proveri podatke sa Sendspace, ne da se skinuti preko Chroma...

Sad sam probao i skinuo sa IE i skenirao, ništa nije nađeno štetno...
Reply
#10
Rainbow 
Za materijal obratiti mi se na PP!!!

Wink

Chrome nemam zarekao sam se da ga vise nikad necu instalirati na racunaru a na FireFox-u radi gornji link.

Sad bas mozgam kako da sav onaj dzumbus zapakujem u atx mozda nesto i smislim Big Grin

Definitivno ide onaj veci trafo daleko bolje radi lemilica brze zagreva trafo je posle 3 sata rada bio ono blago mlak, ovaj mali trafo je skroz nebitan Big Grin

Videcemo na sta ce liciti kada se zapakuje Big Grin
Reply
#11
Zanimljivo izgleda ova lemilica.
Koliko sam mogao iz seme da zakljucim jedan deo LM358 sluzi kao op AMP  dok je drugi komparator zaduzen da zastiti grejac od pregrevanja ukoliko nesto zabaguje svidja mi se ova zamisao.

Sto se tice upotrebljenog transformatora 50W je minimalna snaga za ove lemilice. Sta mislite da li je u ove aplikacije upotrebljiv neki SMPS i umesto trijaka da se upotrebi FET tranzistor. Svi ovi kontroleri sa trijakom mislim da bih mogli da rade sa DC naponom uz neki FET tranzistor jer mislim da je SMPS jeftinija varijanta u odnosu na klasican trafo.

Pozdrav
Reply
#12
Ovaj trafo je recikliran recimo. Bio je iz nekog punjaca ali pregoren pa ga je prijatelj premotao za 200 dinara sa mojim rastavljanjem i sastavljanjem Big Grin

Kud ga tad ne namotasmo na 2 x 12V Big Grin

Iskreno o ideji za SMPS napajanje lemilice nisam razmisljao ovakvih transformatora ima bukvlno na svakom cosku/koraku tako da...
Reply
#13
Zasto se nemoze napajati sa jednostrukog napajanja?

Jednostavna je kad bi bio programiran pic, imali gdje hex file ?
Reply
#14
(10-04-2015, 07:35 PM)samuki Wrote: Zasto se nemoze napajati sa jednostrukog napajanja?

Jednostavna je kad bi bio programiran pic, imali gdje hex file ?


Regulator se i napaja sa jednostrukog napajanja 12v ali na slici je prikazan trafo koji ima srednji izvod i sa tog izvoda je iskoriscena polovina sekundara za napajanje elektronike.

HEX file imas u ranijem postu u kome je dat link gde je cela dokumentacija lemilice.
Reply
#15
Premotao sam rucno reciklirani trafo 220V/24VAC 50W na 2 x 12V i evo lemilice na stolu radi kao svajcarski sat Big Grin

Nema toplote nema zujanja sve sada radi savrseno. Jedini razlog premotavanja je tesan prostor u kutiji ATX, sa trafom ove velicine i poveceg PCB-a svaki (mm) je vazan Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#16
Bravo Draganče! Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#17
Konzerviranje skoro zavrseno ostaje jos sutra da odradim prednju masku i da smislim sta cu sa display-om da li ce da ide ovaj zeleni ili posebni crveni videcemo vec zavisno od prostora i mesta za srafljenje Big Grin

Za sada to izgleda ovako Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#18
Radovi u toku Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#19
Pratimo radove Smile
Umijesto ovih led displeja posto se nemaju nigdje kupiti da li bi se moglo napraviti od led dioda ?
Reply
#20
Kako se nema gde kupiti ima single 7 segmentnih display-a na sve strane Smile

Recimo ovaj zeleni cetiri cifre je vec multiplexiran a izvadjen je iz nekog risivera cupao sam svakakvih pa ih uklopim gde moze...

7 segmentni LED display je zapravo skup led dioda koji formiraju cifru ako te ne mrzi da izmisljas toplu vodu izvolte Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)