Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10
Evo javljam se i ja sa novoinstalirane Windows 10 - ke Big Grin

Instalacija je protekla bez nikakvih problema kao i registracija za sada sam zadovoljan trpam programe pa cu videti sta je i kako je Wink

Ja sam sve spijunske gluposti izbacio onim cudom gore novicorp i primetio sam da se dosta smanjuje potrosnja resursa, Takodje sam se namucio kako da kompletno obrishem OneDrive i to je proslo bez problema Smile

Javljam dalje rezultate sada moram da napakujem sve moguce programe koje koristim... Sad
Reply
Kako si maknuo OneDrive?
Reply
Ovako - Manualno brisanje i disable-ovanje

ovako 2 Automatsko brisanje i disable-ovanje neko je napravio CMD skriptu Wink
Reply
Tako je, samo enterprise daje da se sve to isključi, sve u svemu W10 obećava, ali treba to još ispeglati...

Jeli itko rješavao problem widgeta ? nema ih na W10, a oni mi nekak najviše fale.
Reply
Našao sam jedan problem koji se zove "spontano buđenje PCa iz standyba". Divota, ja spavam i u jedno doba ponoći se probudim a ono neko zujanje u sobi, koji đavo? Huh  Ostavim ja tako do jutra kada vidim PC radi. Odemo na net i vidim upute http://www.sevenforums.com/tutorials/179...r-log.html kako da se vidi koji đavo budi PC iz sleepa. Kod mene je bi slučaj da ga je probudio Windows update pa smo to googlali i našli opciju u Task Scheduler da se isključi buđenje PCa radi updatea. U nekim slučajevima recimo miš može probuditi komp pa treba malo googlati da se nađe riješenje.

@Gigabyte, i meni se tako nakon ovog nenadanog buđenja desilo da mi miš ne radi...
Reply
evo naprimjer hibernacija i log off ne zaštekaju miš, ali sleep da... niš sleep button ima novu funkciju hehe, hibernate Smile

Meni zašteka sve, kao da kompjuter ne reagira, jedino rješenje je reset, tj držanje power tipke dok se komp ne isključi... sad neznam da li se zbilja komp smrzne ili samo periferija ne reagira...
Reply
Koju verziju imaš jer ja na Pro nemam ništa osim sleep,restart is shut down. Inače meni ništa ne zašteka ali jedino miš ne radi. Mogu se normalno kretati sa tastaturom jedino ča nigdje ne vidim kursor od miša.
Reply
Ne znam a li ste već primetili, ali u Win 10 više nema mogućnosti da se isključi automatski update. U beta verzijama je još išlo preko Registry, ali je MS to deaktivirao. MS je rešio da po svaku cenu gura update čim ih objavi, što često bitno usporava start mašine.

Ja sam to rešio tako što sam u Services postavio Windows update na Disabled.

Ne bih ovo nikome preporučio kao trajno rešenje jer je aktuelizovanje OS-a bitno, ali mrzim kada mi oduzmu slobodu da o tome samostalno odlučujem.

Update aktiviram kada mi laptop neko vreme ne treba, i posle restarta ponovo isključim. Tako mi laptop brže startuje.

Pozdrav
Reply
Da ni na enterprise verziji se neda to ugasiti, da se samo odabrati da ti odabereš kad da instaliraš, ali se updateovi sami skidaju.

uglavnom, podesio sam da mi ide u hibernaciju umjesto u sleep tako da je problem rješen Smile
Reply
Evo još malo informacija.
Ukoliko imate licencirani Windows 7 ili Windows 8 možete uraditi svežu instalaciju Windows 10 koristeći staru licencu.

Pre par dana sam preinstalirao OS na službenom laptopu.
Kupljen je sa Windows 8. Kod Windows 8 nemate klasičnu Microsoft nalepnicu na kojoj se nalazi serijski broj nego samo Win 8 logo.
Kod OEM Win8 licenca je upisana u sam BIOS, tako da je Win 10 sam povukao tu licencu posle prvog podizanja sistema.

Ovih dana ću probati svežu instalaciju i na laptopu na kome je Win 7 licenca.
Nadam se da će proći kako treba.
Javljam rezultate.

Inače, kod krekovanih Win7 i Win8 nije radio upgrade na Win10 i ako je u donjem desnom uglu stajala ona ikonica da je upgrade spreman...

Ja sam uvek pristalica sveže instalacije OS. Upgrade i onako do sada nije baš stabilan bio ni u jednoj situaciji do sada...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Meni je iritantno kod Win10 to ča se bude bez nekog posebnog razloga ako staviš komp u sleep. Odem u event manager i pogledam koji su to razlozi zbog čega mi se komp probudi a ono čiste gluposti(update wndoza i takve glavne stvar sam isključio). Dobra stvar je iako nemam SSD ako baš ugasim PC i upalim ga digne se stvarno brzo u roku od 5 sekundi,ali svejedno iritantno je to ča ne možeš biti siguran da ako staviš PC u sleep mod ne možeš biti siguran da ti se neće probuditi.
Reply
Kod mene ta funkcija sleep radi bez problema kao i sve drugo Smile

Procackaj podesavanja Wink
Reply
Najverovatnije imaš u BIOS-u opciju da pogasiš mogućnost da određeni uređaji bude komp iz tog stanja.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Da li neko zna po kom mehanizmu Microsoft mape nalaze na kojoj ste poziciji?
Na računaru nemam GPS...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(09-20-2015, 08:49 PM)TDA Wrote: Da li neko zna po kom mehanizmu Microsoft mape nalaze na kojoj ste poziciji?
Na računaru nemam GPS...
Možda IP adresa?

P.S. A možda svi imamo GPS a i ne znamo... Wink
Reply
Nema šanse da je IP adresa.
Aplikacija me je pronašla sa par metara greške.
Da me je tražila preko IP mogao bi da budem u području koje pokriva poluprečnik od 5km.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Skontao sam da ima veze sa Wi-Fi.
Računar sam restartovao i aplikacija nije mogla da pronađe moju lokaciju.
Onog trenutka kad sam se skinuo sa kabla i aktivirala se Wi-Fi kartica aplikacija me je pronašla...

Da li ja u pitanju klasična triangulacija i preko kog mehanizma?
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Sve je tu sasvim moguće, wifi, mobilni i slično...
U poslednje vreme se opasno povezuju svi mogući dostupni podaci o jednoj ličnosti, koji su ikad postavljeni na net.
Reply
Pošto se ovih dana u firmi bavimo alternativnim načinima pronalaženja geolokacije neke osobe, a baz upotrebe GPS-a, prva ideja je bila da koristimo Google servise (WiFi, IP, GSM bazne stanice itd...) koji su očigledno veoma precizni, međutim ispostavilo se da su svi ti servisi vezani za gomilu predikcionih parametara koji se "čupaju" iz svega što čovek radi, počevši od IP adresa koje je koristio u poslednje vreme, WiFi baznih stanica na kojima se pojavljivao znači čist statistički model iz ogromne baze o vama.

U prevodu, ako bi neko danas kupio prepaid SIM karticu, ubacio u novokupljeni telefon, kreirao novo korisničko ime na Googleu, verujem da njegova lokacija na mapi ne bi bila tako precizna.

Najprecizniji način određivanja geolokacije je GPS (do rezolucije od par metara ili cm ukoliko se koriste i zemaljski sistemi koji se pak plaćaju - koriste ih geometri), zatim triangulacija na bazi GSM baznih stanica (u urbanim sredinama i do par desetina metara) i konačno sve ostale predikcione koje što više znaju o vama biće tačnije... ako vam je ovo poslednje bitno, nemojte im otežavati nekakvim skrivanjima i slično Smile
Reply
Evo odgovora:

Quote:
Quote:How does Microsoft provide location services?
To provide location services, Microsoft assembles and maintains a database that records the location of certain mobile cell towers and Wi-Fi access points. These data points are used to calculate and provide an approximate location of the user's device by comparing the Wi-Fi access points and cell towers that a user's device can detect to the location database, which contains correlations of known Wi-Fi access points and cell towers to observed latitudes and longitudes.
Why don't you use GPS as a primary means to determine location for most phones?
GPS (Global Positioning System) is not available on all mobile devices or effective from all locations, particularly indoor locations and urban environments with tall buildings. Additionally, using GPS consumes more battery power and uses more data than using Wi-Fi or cell towers to determine location. The additional consumption can have an impact on mobile phone users by increasing data charges and draining the battery. Microsoft's location determination system uses a combination of available GPS, Wi-Fi access points, and cell towers to offer location services in the most efficient and effective manner.
http://www.tomsguide.com/us/google-micro...10941.html

Znači ipak je Wi-Fi osnova tog servisa.

I evo par Microsoftovih članaka o privatnosti tog servisa:
http://www.microsoft.com/security/online...vices.aspx
http://windows.microsoft.com/en-us/windo...ce-privacy
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)