DIY Electronic projects
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda (/showthread.php?tid=306)



RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - ddanijel - 05-26-2021

(05-26-2021, 10:41 AM)1van Wrote: @Braca @ddaniel @gimba potpuno se ne slazem sa vama po pitanju SUV vozila. Volim da kampujem (ponekad i na prilično extremnim mestima), imam velike pse, zivim i radim na vise lokacija udaljenih i preko 1000km, i ne volim autoput. Hibridni SUV je pravo rešenje za mene Smile

Mene si pogresno razumeo, ja sam se osvrnuo na to da "ekolozi" ocekuju nerealno niske emisije od automobila koji ne mogu zbog zakona fizike da imaju nisku potrosnju goriva, samim tim ni da imaju malu emisiju bilo cega. I sam vozim auto 4x4 sa 190ks (euro 6) , a za ostalo se slazem sa tobom, kampujem i volim autom da mogu da prodjem i zadjem gde sa obicnim ne bi ni pomislio i nije mi ga zao da proteram gde god. U svakom slucaju prosecna potrosnja mi je oko 6.5L/100km dizela sto je za auto od 1.6 tone sasvim prihvatljivo iz mog ugla. Prosle godine smo isli 2x na kampovanje satorima, a ove godine planiram neku kamp prikolicu ali potraznja je velika, ponuda nikakva pa moze lako da se desi da ostanemo i dalje na satorima i za ovu sezonu.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - progster - 05-27-2021

Da ne bude zabune, za to što vas dvojica navodite savršeno ima smisla da se kupi SUV.

Ono što je meni trn u oku je popularnost SUV, a 90% tih ljudi nije ni zemljani put videlo... Drugi problem je što dobar deo jeftinijih SUV modela uopšte nije 4WD, a dosta njih je AWD, što opet nije dobro za off-road. Treće nemaju reduktor i zaključavanje diferencijala...

Meni je krivo što se automobili poput Toyota Land Cruiser, Mitsubishi Pajero itd svrstavaju u SUV kategoriju zajedno sa ostalim igračkama. Smile Ja kad mi neko kaže SUV mislim na ono što se inače najčešće viđa...


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - BeliNinja - 05-27-2021

Treba razlikovati SUV od terenca. Terenac ima svoju namenu i za to treba da ima odgovarajuću opremu. SUV je "univerzalac" koji nije dorastao ni jednom zadatku kako treba, što je logično za sve na svetu što se svrstava pod univerzalno.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - branko tod - 05-27-2021

(05-27-2021, 10:52 AM)BeliNinja Wrote: Treba razlikovati SUV od terenca. Terenac ima svoju namenu i za to treba da ima odgovarajuću opremu. SUV je "univerzalac" koji nije dorastao ni jednom zadatku kako treba, što je logično za sve na svetu što se svrstava pod univerzalno.

Kako gresis , SUV je dorastao do maksimuma poverenim zadatcima,
koji su da pumpa super ego vlasnika i donosi lovu proizvodjacima.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - BeliNinja - 05-27-2021

Jbg, promaklo mi je to Smile

Meni SUV u iošte ne postoji kao kategorija. Terenci su mi omiljena klasa automobila ali za tako nešto nemam uslove dok bih potrebu mogao da smislim Smile


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - progster - 05-27-2021

Neki G500 4x4^2. Big Grin


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - zare - 05-27-2021

(05-27-2021, 08:16 AM)progster Wrote: Treće nemaju reduktor i zaključavanje diferencijala...

U bre, gde ti ode. Pa 70% ljudi ne zna da vozi ni običan auto na suvom asfaltu a ti bi im dao reduktor i zaključavanje diferencijala  Big Grin.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - progster - 05-27-2021

To se slažem, ali otišao sam tamo gde bi terenci trebali da idu. Smile
Hteo sam da kažem, ako neko kupuje SUV zbog ovoga što su Ivan i Danijel napisali, onda je to prava stvar... Nisam rekao da je to za svakog... Ako se od SUV oduzmu sve dobre osobine terenaca onda ostaje samo teška konzerva sa malo većim klirensom. Smile Ostaje i ovo što je Branko rekao. Big Grin


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - zare - 05-27-2021

Ma Branko je potpuno u pravu Wink. A tih kao Ivan i Danijel ima možda 5 % (bar se nadam da ih je čak toliko).


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - HomeMadeAudioProject - 05-27-2021

svi debeli su dobri,mršavi su zlobni,mladi naivni a matori mudri. takođe,i svi vlasnici velikih automobila imaju mali k,a vlasnici suv su bogati egoisti. to ispada daje za pravo nama debelima da se svrstamo u ulogu psihijatra,koji svoju nemerljivu skromnost i moralnu veličinu krijemo iza velikih volana malih automobila,da nas ne vide ovi zlobnici odozgo iz svojih SUV ova. osim Ivana,Danijela i tih još par.
ma dajte molim vas,rekao bi da je stvarno vreme za kraj generalizovanja ne samo teme o SUV nego i generalno. živite i pustite druge da žive...
ko me ne zna uživo: predebeo sam i vlasnik malog automobila sa velikim volanom,a voleo bi baš radi prostora u vozilu i njegove pune upotrebljivosti da imam nešto poput Vito Mercedesa,ili još bolje Reno Trafik Opel Vivara ili Nisan "onaj neki" . SUV ne želim ali ne iz bilo kakvih drugih,nego meni prosto praktičnih razloga.
i neka sam vam rekao... 😀😀😀


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - euronymous - 05-27-2021

Ono što ja viđam vozača SUV vozila su uglavnom šmizle sa napumpanim usnama, imam utisak da se voze u tim grdosijama da u slučaju sudara ne pukne silikonski umetak


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 05-27-2021

(05-27-2021, 04:14 PM)euronymous Wrote: Ono što ja viđam vozača SUV vozila su uglavnom šmizle sa napumpanim usnama, imam utisak da se voze u tim grdosijama da u slučaju sudara ne pukne silikonski umetak

Misliš, da im se ne aktivira pogrešan "sigurnosni jastuk"? :-)


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - euronymous - 05-27-2021

Tako nekako  Vaistinu


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - HomeMadeAudioProject - 05-27-2021

iskreno,mene više nerviraju vozači i vozačice kojima ne možeš predvideti reakciju dok ih gledaš kako ti se *zabodu* u gepek,pa kad ih pustim da me preteknu oni to nastave onako lalinski lagano - iako su mi praktično pre toga pretili mojom "sporošću". tu više gledam na table odakle su (znam,opet generalizovanje...) i to mi u vožnji za sad najveće probleme stvara. ovde sad imamo Mercedes Vito 2006 godište,matori ali dobro očuvan,sa nešto malo više od 200 000km iza sebe ALI - V6 3000 ccm, automatik... do 140km\h jako lako i jako brzo,do 200km\h joooooš malo i..iiii...iii... evo ga! ide "kao zmija" a troši tek malo više od ruskog tenka. troši mnogo čak i kad se vozi bapski od 100 do 120km\h. zašto napisah da mi se dopada kombi tipa Vito i Trafic Reno: pozicija vozača i preglednost svuda oko sebe je daleko bolja nego kod bilo kojeg automobila kojeg sam ikad vozio,prosto svaki kombi je takav - ako ima stakla naokolo. svako od nas bi trebalo (valjda) da ima uvid na svoju poziciju u odnosu na vozila i put oko sebe,a tu kod ovakvih vozila nema takmaca. dobro podešeni retrovizori,udobno podešeno sedište i dobro raspoloženje za vožnju-za mene tu nema premca! dalje,kad je mali kombi u pitanju,tu se ima ohohooo mesta za "raširiti se" unutar kabine,vazduh je drugačiji i neretko se osete talasi hladnih oblaka koji se unutar kabine premeštaju prilikom istovremenog menjanja pravca i brzine. valjda i tu postoje "stajaća mesta" hladnog vazduha koji se silom prilika premeštaju i neretko podignu dlake na podlakticama 😀 verovatno zvučnim pomalo kao audiofil ali to se redovno doživljava kad se ovakva vozila voze svakodnevno po 50 do 400 km dnevno - pa puta dva pravca. prosto je teško izbeći. sledeće,takvo vozilo se malo teže,ali ne i preteško parkira bilo gde u gradu,a mogu se povesti recimo 8 drugara i pola njihove opreme na slušanje u Kg - jer,zašto ne? udobno (ipak),brzo (svakako,bar kao prosečan automobil),pregledno,lako za vožnju. pri tom ako se vozi normalno može da potroši dizela u istoj(ili bar sličnoj) zapremini kao istog godišta 1.6 benzinca. znam da je dizel "otrovniji" za okolinu,ali sve ima svoju cenu.moja sreća je što takvo vozilo ovde vozim tako da ga drugi toči,registruje i osigurava a da me i za tu vožnju još plaća-bar dok idemo ka poslu. inače, zadovoljan sam i "jelkicom" 1.6 sa onoliko mrtvih uglova,koju još i sam točim dok trošimo ono što sam ranije zaradio 😀


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - gimba - 05-27-2021

(05-27-2021, 04:14 PM)euronymous Wrote: Ono što ja viđam vozača SUV vozila su uglavnom šmizle sa napumpanim usnama, imam utisak da se voze u tim grdosijama da u slučaju sudara ne pukne silikonski umetak

https://youtu.be/tnL7CbGDt4c


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - HomeMadeAudioProject - 05-27-2021

(05-27-2021, 06:05 PM)gimba Wrote:
(05-27-2021, 04:14 PM)euronymous Wrote: Ono što ja viđam vozača SUV vozila su uglavnom šmizle sa napumpanim usnama, imam utisak da se voze u tim grdosijama da u slučaju sudara ne pukne silikonski umetak

https://youtu.be/tnL7CbGDt4c

naročito onu koju primetim u retrovizoru! 😁😀😀


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - branko tod - 05-27-2021

Zgodan terenac



RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - ddanijel - 05-28-2021




RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - gimba - 05-28-2021

Ovo je SUV 😁

https://fb.watch/5Ms2gtf70U/


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Sir Oliver - 05-28-2021

More ovo je RV za sve terene
https://www.tumgir.com/tag/steyr%20puch%20pinzgaur