Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
#1

počesmo tamo u "Sve i svašta" http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=340&page=16  da se "gađamo" automobilima,motorima i ostalom vezanom za aparate koji nas kroz vrijeme provode u prostoru Smile pa mislim da bi mogli po nešto o tome u ovoj temi da razglobimo.

mislim da velika većina muškaraca voli da prati tehniku i tehnologiju vezanu za automobile,plovila a lično sam se onako iz zabave počeo zanimati i za avione i rakete (svemisrki program),to kako su nastale i kako su se razvijale. odmah priznajem da sam ruso-fil što se tiče aviona i japan-fil što se tiče automobila,opet sa nekim izuzecima.

npr. iako vjerujem u to da su ruski avioni napravljeni  tak oda uz maksimalnu jednostavnost daju najbolje moguće karakteristike ipak me neki drugi avion zaprepastio letnim sposobnostima na aeromitingu u Batajnici prošle godine. bio je to euro fighter 2000. ne znam da li su se ruske laste uzdržavale od maksimalnih korištenja svojih MiG-ova ali svakako su barem mojem nevještom oku izgledali kao tromi krompiri u odnosu na osice od mlađanog evro-konkurenta.

evo jedne emisije sa YouTube-a o tom avionu,postaviću kasnije i neke druge ukoliko bude interesenata za temu.

(inače tema je otvorena za sve vrste prevoza koje koriste bilo koju vrstu motora Smile )

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#2
<p></p>
Reply
#3

he heeeej...ček ček samo da se malo razvije tema,tek imam jedno pedeset 40minutnih epizoda o rujama da pokažem... Smile imamo slične favorite rekao bi,i to na dosta polja!

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#4

Super temica ...

Avioni i jet-engine i nekako, ali RD-170 raketni motori i sve generacije posle njega ne impresioniraju samo mene, nego kompletnu space instrustriju, cak i dan-danas rusi iznajmljuju te motore amerima za potrebe prebacivanje ogromnog tereta u svemir ... Verovatno spadaju u najjace motore trenutno koji amerima nesto bas i ne ide od ruke da ih naprave, malo ih onaj combustion-chamber zeki, extremni pritisci su u pitanju, materijali neki cudo ... Jel znas pricu oko tih motora iz vremena hladnog rata, da su bili pukim-slucajem sakriveni decenijama u magacinima i to?

Ako imas neki link ili znas za dokumentarce oko toga obavezno postavi Smile

Reply
#5
<p>Noge kako! Big Grin</p>
<p>&nbsp;</p>
<p></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>OBRATITI PAZNJU NA KOMENTARE OD 2:30 DO 3:30 Big Grin</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ako mi ne znamo, ima ko zna...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>P.S.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ovakve stvari se traze na browseru CIRILICOM Big Grin</p>
Reply
#6

>>> Ovakve stvari se traze na browseru ЋИРИЛИЦОМ

He he, stara fora Smile Isto i za tehnicku dokumentaciju, ako ne kucas ћирилицом nema nista Smile

Reply
#7

Super temica ...

http://www. youtube.com/watch?v=iYfD0rwmeF4[/video]

Avioni i jet-engine i nekako, ali RD-170 raketni motori i sve generacije posle njega ne impresioniraju samo mene, nego kompletnu space instrustriju, cak i dan-danas rusi iznajmljuju te motore amerima za potrebe prebacivanje ogromnog tereta u svemir ... Verovatno spadaju u najjace motore trenutno koji amerima nesto bas i ne ide od ruke da ih naprave, malo ih onaj combustion-chamber zeki, extremni pritisci su u pitanju, materijali neki cudo ... Jel znas pricu oko tih motora iz vremena hladnog rata, da su bili pukim-slucajem sakriveni decenijama u magacinima i to?

Ako imas neki link ili znas za dokumentarce oko toga obavezno postavi Smile

gledao prije par nedelja emisiju o tome...

lokid kupio sto tri motora kad je skontao da je godinama bacao milejarde dolara na razvoj nečega što već postoji...

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#8
<p>Kako vam se svidjaju komentari od 2:30-3:30?</p>
Reply
#9
<p></p>
Reply
#10

Kako vam se svidjaju komentari od 2:30-3:30?

Pa sta reci vise Smile Od tok trenutka pa nadalje vise nije stelt taj avion Smile Dosla "ekipa" i pokupila sve do zadnjeg srafa i odnela negde na detaljnu analizu Smile

Reply
#11

ne razumijem ruski,osim od 2,20 do 3,30 Smile ne ponovilo se...

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#12
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mikikg" data-cid="2104" data-time="1366409955"><p>Pa sta reci vise Smile Od tok trenutka pa nadalje vise nije stelt taj avion Smile Dosla "ekipa" i pokupila sve do zadnjeg srafa i odnela negde na detaljnu analizu Smile</p></blockquote>
<p>Pa nije samo to, nego i broj komada Big Grin</p>
Reply
#13
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="2105" data-time="1366410101"><p>ne razumijem ruski,osim od 2,20 do 3,30 Smile ne ponovilo se...</p></blockquote>
<p>Brojeve razumes i na ruskom... ne brini Big Grin</p>
Reply
#14

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#15

gledao prije par nedelja emisiju o tome...

lokid kupio sto tri motora kad je skontao da je godinama bacao milejarde dolara na razvoj nečega što već postoji...

da da, to je jedan od dokumentaraca, stariji malo, gledao sam ga

Reply
#16

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#17
<p>Potrazite na jubetube dokumentarac o Ekranoplan-u. Ima par dokumentarnih filmova ali je jedan bas dobro uradjen. Na stranu ideje, resenja i sve ostalo... najveci utisak ostavljaju kadrovi gde probni piloti i oficiri koji su zivot posvetili tom programu i svojoj zemlji sada zive po nekim cumezima kao klosari.&nbsp;</p>
Reply
#18
<p>A dali zna neko..?!?..za vreme drugog svetskog ameri su oborili jedan ruski avion prototip..tolko je bio uvrnuto sastavljen da radar nije nikako mogo da ga uhvati..kad su ga oborili u amerskoj bazi rastavili su ga param- parcad i na na to je neko od amerskih inzinjera reko.." od ovog aviona nama izagje 100 komada nasih"..ali je tolko bio ruzan da i negde je imalo slike postavljene..kako sto je bilo sve to zavareno tako i ostalo..nigde izbruseno..pa ako zna neko za ovo informaciju zahvalan bi bio da mi isprica tu celu bajku..unapred vam hvala..</p>
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита ...
https://www.youtube.com/user/Marshallov/videos

Reply
#19

na zalost dude nije to jedini primjer,taj covjek je ostao zaboravljen i zanemaren jer je ekranoplan postao nepotreban. sta reci za Teslu cije patente i sto godina kasnije koristimo,a umro je takodje u bijedi.

ko od svih naucnika nije postao biznismen isto je tako prosao...

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#20

A dali zna neko..?!?..za vreme drugog svetskog ameri su oborili jedan ruski avion prototip..tolko je bio uvrnuto sastavljen da radar nije nikako mogo da ga uhvati..kad su ga oborili u amerskoj bazi rastavili su ga param- parcad i na na to je neko od amerskih inzinjera reko.." od ovog aviona nama izagje 100 komada nasih"..ali je tolko bio ruzan da i negde je imalo slike postavljene..kako sto je bilo sve to zavareno tako i ostalo..nigde izbruseno..pa ako zna neko za ovo informaciju zahvalan bi bio da mi isprica tu celu bajku..unapred vam hvala..

to me podsjeća na previše puta prepričanu priču o MIG25 i onom pilotu što je prebjegao u Japan sa tim avionom. ameri bili zaprepašteni upotrebljenim materijalima i jednostavnošću izrade...

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)