DIY Electronic projects
točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda (/showthread.php?tid=306)



RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - mikikg - 09-23-2014

Sve je moguce, mada ima ugradjen sistem za kompletnu kontrolu i nadzor sprave Smile
Segway je vec vise godina u produktivnoj fazi, dobro su to odradili.
Jedan lik je sa tim presao USA od obale do obale, zamenio preko 200 baterija, putovao danima, ima dokumentarac.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - buca33 - 09-23-2014

@Vasabor. Pre nekih pola sata ispade lanac (nismo ga ni nasli Big Grin) na mercedesu E190. Motor 2.0, K glava, '88 godiste.
Kako je uspeo da ispadne pojima nemam, nije imao mnogo "preveliku" muku, a ispade u 3.

Jel lome ovi motori ventile, buse klipove...?? Tesim se da dizu klackalice kao pojedini "Rusi"...


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Makso - 09-24-2014

Što se tiče bicikla, samo dobra mehanika + dobra hidraulika, u to sam se uvjerio, kad prijeđeš sa nekog običnog na neki dobar bajk s dobrom opremom ko auto, a to sa elektronikom nikad ne bi uzeo ni za džabe, to je za mene baš velika glupost a vjerujem da je to i nježno za održavanje, a šta mi radimo sa biciklma takav se ne bi dugo vozio...


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 09-24-2014

(09-23-2014, 11:36 PM)mikikg Wrote: Sve je moguce, mada ima ugradjen sistem za kompletnu kontrolu i nadzor sprave Smile
Segway je vec vise godina u produktivnoj fazi, dobro su to odradili.
Jedan lik je sa tim presao USA od obale do obale, zamenio preko 200 baterija, putovao danima, ima dokumentarac.


Možeš samo zamisliti moje oduševljenje kada sam u aprilu 2010. godine video jedan takav u Kragujevcu, i uspeo da fa forografišem telefonom, delić sekunde pre nego što mi je izmakao iz vidokruga.

Neki gastarbajter ga je doterao i vozikao ga nekoliko dana po Kg. Bez obzira što sam preko TV-a video tu napravu ranije, baš sam bio iznenađen i oduševljen!
Zaokružio sam ga na fotki tankom crvenom linijom. Bilo je to na raskrsnici kod zgrade "Lepa Brena".




RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - zare - 09-24-2014

Ja sam ili za kola/motor ili za biciklu. Sve izmedju je jeres Smile Smile.


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 09-24-2014

(09-24-2014, 02:14 PM)zare Wrote: Ja sam ili za kola/motor ili za biciklu. Sve izmedju je jeres Smile Smile.

Pa Zare, ne bih se baš složio sa tim. :-)

Moj pradeda je umreo 1963., a rođen je 1867.

Uspeo je za svog života da vidi: prvi automobil kod nas, prvi avion, prvu "kutiju koja govori" (radio), prvu "kutiju u kojoj žive mali ljudi" (TV)...

Do pre 30-tak godina sam imao na tavanu kod matorih RR850, TV iz 1958., proizveden u RR zavodi Beograd, po Philips licenci od 17TX200, sa serijskim brojem 0000091, koji je bio u vlasništvu jednog posleratnog lokalnog bogataša (od onih koji su uspeli da se provuku a da ne budu pljačkani ili streljani), i mnogo mi je žao što su to bez mog znanja bacili :-(

Pradeda je jahao čitavog života belog konja i verovatno smatrao te novotarije "jeresom".

Šalim se malo, ali progres čini svoje.

Uopšte me ne bi iznenadilo, da još za mog života, ljudi dobiju individualne spravice za letenje.

Možda ćemo to smatrati "jeresom", ali neko će već leteti sa tim :-)

Stvari se razvijaju neverovatnim tempom! Pre par vekova je ovo što imamo danas bilo van domašaja čak i Žila Verna (1828-1905), jednog od najmaštovitijih futurista koje je svet video.

A vidi danas: dopisujemo se, pričamo i gledamo preko malenih kutijica koje nosimo u ruci (čak i ti, vozeći se na nejeretičkom bajsu), gde bi u srednjem veku za tili čas završili na lomači zbog posedovanja jedne od takvih :-)

Ne zameri na šali Zare. Znam da se i ti zezaš, ali nije loše baciti i malo drugačiji pogled na ova čuda danas :-)

Pozz


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - zare - 09-24-2014

Ma potpuno se slazem sa tobom. Ne mozes pobeci od napretka. Ako nesto mrzim, mrzim telefone pa jos mobilne ali sam morao da uzmem neki obicni android jer mi treba zbog posla da otvorim neki office fajl zbog podataka i sl... Nuzda zakon menja.
Ali mi neke stvari idu nenormalno i nerezonski ali dobro, ispituje se trziste, prave planovi. Jos smo mi "malo" zaostali pa nam sve te novotarije izgledaju jos vise egzoticno nego sto jesu Wink


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 09-24-2014

Mene fasciniraju moderni digitalci, koji bi da ugrade mikroprocesor i u dršku od metle :-)!

Malo ga preteraše!

Razumem kada se to stavi tamo gde je stvarno potrebno, ali sam se šlogirao kada sam skoro video jevtinu kinesku baterijsku LED lampu, kojoj se fokus šteluje preko USB priključka i android aplikacije!

Odmah sam zamislio da sam noću u nekoj šumetini i da me juri medved, a ja kopam po telefonu i tražim USB kabl da naštelujem baterijsku lampu na širi snop za bežanje po šumi :-).

Kako reče jedan moj drugar, jedino opravdanje za to što je to jevtinije izvesti od bilo kog mehaničkog sistema za podešavanje fokusa.

Postaćemo invalidi i robovi niske cene i hiperprodukcije...

Pozz

P.S.

He he, već zamišljam čekić koji broji udarce i meri potrošene kalorije :-)

Aplikacija za radnike u kovačnici: "ako želite da održite vaše telo u sjajnoj formi, i ako imate naš Fit-čekić, ponavljajte udarce u ritmu muzike i pratite pokrete našeg instruktora" :-)

Po završenom poslu pogledajte u displej na vašem Fit-čekiću i vidite koliko ste kalorija potrošili.
Ako ste potrošili više od 1000 kalorija, onda možete pojesti meko kuvano jaje, gde ćete za kuvanje upotrebit našu android aplikaciju koja je tajmer za kuvanje jaja, a ukoliko ste potrošili manje od 1000 kalorija, onda možete naručiti alge sa ostrva Fidži, naravno pomoću naše android aplikacije za naručivanje.

Molimo da ne zaboravite da dok jedete obavezno uključite našu aplikaciju za brojanje broja žvakanja i obračun unete i potrošene energije.

Prijatno!

Pitam se samo da li mi je nešto "kvrcnulo" u mozgu pa sam "odlepio", ili većinski ostatak sveta ne vidi čemu biva izložen?

Uostalom baš me briga.

Sve je relativno, pa sa mog aspekta...


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - samuki - 09-24-2014

Da mehaniku zamjenjuju mikrokontrolori , fokus lece, prekidaci, pa potenciometri, step motori itd :


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 09-24-2014

Da prijatelju moj, a pitam se ko će umeti da naoštri motku i pojuri ozračenu kokošku da bi je pojeo, kada EMP bude pocepao tu sitnu struju?

Ali naš dragi @Marshall će i dalje slušati svoj gramofon, sa cevnim preampom i ampom, a struju će praviti pedalama :-).

Malopre sam slušao "Motel Černobilj" od Ramba Amadeusa, pa me je asociralo :-)

Šalim se malo "crnjaka".

Ni u snu ne bih želeo takvo nešto, ali budućnost je uvek bila neizvesna.

Japanci nisu ni sanjali šta će lupiti po Hirošimi i Nagasakiju, pa ipak se našla budala koja je to pokrenula...

http://www.youtube.com/watch?v=diq4U-V7JkY

He he, legenda Antonio: "da radijacija nije nuklearku oštetila.." :-)

Mnogo je dobro skockao numeru. Pimetite samo kako neko na početku mota skalu od radioprijemnika, a eter prazan :-)


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - samuki - 09-24-2014

Da hoce zamjeniti lamelu u autu sa mikrokontrolerima , mjenjace i dobose zadnje ili da cekamo elektricna auta koja to nemaju Smile
Gledao sam Ramba Amadeusa na Tv kupio je elektricni auto .


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 09-24-2014

Pa Samuki, danas već imaš čitavu seriju automobila kojima je: gas na žice, menjač na žice, kvačilo na žice, čak i volan na žice, a kada bude i kočnica na žice ja u to čudo više ne sedam :-)

----------------------------------------------------------
Ne mora baš sve na žice. Evo ovaj iz 1930-i neke ima samo dve žice do anlasera (a i to bi moglo kurblom), a vidi ga samo kako radi!!!

Prima gas kao motorna testera :-)

http://www.youtube.com/watch?v=S1sGzIX_mqo


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - samuki - 09-24-2014

Kocnice su ustvari jaki elektromagneti, Smile kao sto Japanci imaju najbrzi Voz koji lebdi na elektromagnetima Smile
Pozz


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Macola - 09-24-2014

Lepo ja rekoh da ni anlaser ne mora na struju :-)

http://www.youtube.com/watch?v=ROnb5ouBjNc


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - dlalkovic - 09-24-2014

RASKC
Rambo Amadeus Svjetski Kilo Car


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - Braca - 09-24-2014

(09-24-2014, 04:38 PM)Macola Wrote: Pa Samuki, danas već imaš čitavu seriju automobila kojima je: gas na žice, menjač na žice, kvačilo na žice, čak i volan na žice, a kada bude i kočnica na žice ja u to čudo više ne sedam :-)

Maki, čim auto ima ESP, ima i kočnice "na žicu" i odlučuje sam kada će i koliko da ih primeni.

Ostaje da se nadamo da će to uradi samo u kritičnim situacijama i da NSA ne može da mu se "ugradi".

Pozdrav


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - HomeMadeAudioProject - 09-24-2014



još bolja verzija iste stvari... Smile




RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - vlada86 - 09-24-2014

Ova mu je od novijih mnogo dobra. Smile



RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - dlalkovic - 09-24-2014

(09-24-2014, 04:56 PM)dlalkovic Wrote: RASKC
Rambo Amadeus Svjetski Kilo Car


bivsi RASMC
Rambo Amadeus Svjetski Mega Car

Pogledajte zanimljivu studiju o stedljivim sijalicama
http://www.fluxlight.rs/doc/CFL_stedljive_sijalice_DOS2009.pdf


RE: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda - TDA - 09-27-2014

<iframe src="//player.vimeo.com/video/106226560" width="500" height="281" frameborder="0" webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe>